Zápach z umývačky

sika206
8. okt 2022

Ahojte, vedel by mi niekto poradit? Mame asi rocnu Boschku. A od zaciatku mi smrdia riady aj umyvacka aj ked doumyva takym zvlastnym zapachom. Vsetko pekne umyje aj odteka, akurat dole pod sitkom ostane trosku vody a ta mi zapacha. Skusili sme vsetko, aj premontovat sifon poprepajat, muz namontoval aj taku hadicu, kt neprepusta vodu naspat. Co s tou troskou vody ktora zapacha? Dakujem vam

nika_val
8. okt 2022

@sika206 a vyčistit filter a take to sitko kde sa zachytavaju zvyšky ste tiež skušali?

sika206
autor
8. okt 2022

@nika_val vsetko som uz skusala cistim pravidelne 🙂

nika_val
8. okt 2022

@sika206 ja som raz skúšala davat aj sifo do umyvačky a klasika zaliat vriacou vodou..
Alebo ma potom napada ked umumyjete riad otvarete ju hned ? Mozne byt za ta vlhkost sa tam nejak spari a robi to smrad potom

elisaelisaday
8. okt 2022

@sika206 A robi to pri vsetkych programoch? My sme mali podobny problem a zistili sme, ze to robi len pri jednom programe.

sika206
autor
8. okt 2022

@nika_val aj hned aj nie aj tak aj tak

sika206
autor
8. okt 2022

@elisaelisaday najviac eko ale aj ine davame

nika_val
8. okt 2022

@sika206 tak v tom pripade by som asi este skusila bud prepchat potrubie odtok poriadne prečistiť (možno aj profesionalom) alebo reklamaciu umyvačky

bashee
9. okt 2022

@sika206 ja som mala totozny problem. Volala som opravara a ten to pozrel a skonstatoval ze je vsetko ok, lebo je to nova umyvacka (2 rocna) a ze niekedy sa stane, ze cerpadlo sa akoby trosku upcha. Staci len pustit program - umyvacka si najprv vypusti vodu a vtedy ju otvorim a zastavim. Cize nedovolim programu pokracovat, ide tam len o to vyustenie zostatkovej spinavej vody. A to je cele. Stava sa mi to malo ale ked nahodou, tak toto urobim a je po probleme. Vyskusaj.

sika206
autor
9. okt 2022

@bashee fiha tak toto sme este neskusali dakujem skusim

sika206
autor
9. okt 2022

@brembo dakujem ano

brembo
11. okt 2022

@sika206 keď nič nezaberie,môžeš skúsiť ju nechať otvorenú po ukončení programu pár hodín,nech sa vyvetrá vlhkosť,keď používaš sušenie. Môžeš tiež zvýšiť teplotu sušenia,keď to tvoja umývačka dovoľuje.

sika206
autor
11. okt 2022

@brembo to vzdy nechavam ju otvorenu 🙂