Xiaomi Roborock S6

1ivanka1
25. sep 2022

Ahojte,
prosim Vas mate niekto Roborock S6 alebo S7? Zvazujem jeho kupu,akurat ma zarazilo, ze doba nabijania je 6h..to vazne sa vam tak dlho nabija? Mam staru roombu 980 ale nabija sa max 2-3h.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1ivanka1
autor
25. sep 2022

@zoro9836 kolko m2 cca ti vysaje na 1x?lebo my mame velky dom,zlozity podorys,roomba 980 to na 1x nedala ale behom 2h nabita a slapala dalej.

eeyore2005
25. sep 2022

@1ivanka1 Ja mam S7 a teda ocakavala som omnoho viac od toho vysavaca. Vysava rychlejsie v porovnani s mojim predoslym 102m2 za 100 min., ale mapovanie zvladol az na 3.krat, pricom my mame jednoduchy L-kovy podorys, izby obdlzniky… nakoniec som musela prelepit novinami presklene dvere na terasu, aby vobec dokazal zmapovat dom. Mame lesklu dlazbu, ktoru vsak s tou gumenou rolkou nedokaze povysavat poriadne (v porovnani s mojim predoslym vysavacom, ktory mal stetiny). A tym, ze po tej nedokonale povysavanej podlahe ju ma mopovat, tak sa na mopovacej textilii zachytavaju take male sulky z prachu a tie potom na dlazbe vysavac nechava za sebou. Takze okolo neho kmitam a vkuse ho zastavujem a prepieram mu tu mopovaciu textiliu… zaroven ma omnoho mensiu nadrzku na vodu, takze mi na plochu domu nestaci raz naliat do nadrzky vodu, ale musim ju v polke vysavania doplnit… taktiez som prvykrat v zivote riesila virtualne steny, aby som mu zabranila vojst pod gauc, pretoze mi tam raz vosiel a nevedel sa odtial vymotat. Vysavac predtym nemal problem a povysaval aj pod gaucom, pricom su rovnako vysoke… taktiez tento vysavac kasle na dokladne vysavanie kutov a okrajov miestnosti… a tiez sa mi nepaci, ze ma stetinku vpredu len na jednej strane… no bola som z neho velmi sklamana…

kiki68
25. sep 2022

@1ivanka1 svokra ma a je ok, je spokojna

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1ivanka1
autor
2. okt 2022

@eeyore2005 uff,no uz som bola rozhodnita ale teraz som dost na vazkaxh..dom mame celkom zlozity,velky a tiez velke okna francuzske v obyvke..

1ivanka1
autor
2. okt 2022

@eeyore2005 a prosim ta samotne vyssvanie bez mopovania hodnotis ako?

eeyore2005
3. okt 2022

@1ivanka1 Podla mna je to vysavanie tiez slabota. Ako som napisala, leskle podlahy ten gumeny valec nezvlada vobec, ono by to chcelo skor penovy valcek. Jednoznacnym dokazom je ten bordel, co za sebou nechava pri mopovani. Moj predosly vysavac vysaval perfektne aj lesklu dlazbu a po mopovani bola podlaha dokonale vylestena. V pohode som ho mohla zapnut a odist z domu… a tento roborock len obskakujem, handru prepieram, vodu doplnam… do kutov miestnosti sa ani len nepokusa ist, pod napr.susiak s pradlom, kade by kludne presiel ani nahodou nevojde. Ja som z neho velmi velmi sklamana. Ale zase musim uviest aj to, ze ja som velmi narocna a zase mam s cim porovnavat. Mozno keby to bol moj prvy vysavac alebo druhy po nejakom zastaralom 10-rocnom modeli, ktory ani na jedno nabitie nedokazal povysavat, tak by som mozno bola nadsenim bez seba… ale takto podla mna je to precenovana znacka s velmi dobrou reklamou. Prepacte, ze som Vam skomplikovala vyber 🤣

1ivanka1
autor
3. okt 2022

@eeyore2005 a predtym si mala aky?
My mame roombu najvyssiu radu,zial uz je ko..uvazujem ale aky..akoze potrsilo by aj umytie ale zaklad je pre mna dobre povysavane..to ak neni tak je zbytocne mopovanie..

eeyore2005
4. okt 2022

@1ivanka1 Presne tak. Po zlom povysavani je mopovanie presne take, s akym bojujem kazde rano. Neustale prepieranie tej mopovacej textilie. A to my doma fakt mame cisto, to je proste len prach, co sadne za jeden den… predtym som mala Ecovacs Ozmo T8, ten vysaval aj mopoval perfektne, ale pokazil sa mi. On zase z casu na cas maval take zachvaty, ze z nicoho nic vyhlasil bumper error, potom vyhlasil, ze sa mu zaseklo koliesko… ale to len z casu na cas a ked isiel, tak bol dokonaly a velmi dokladny, aj vysaval aj mopoval. Po nom som kludne mohla mopom rucne umyt cely dom a mop bol pri prepierani cisty.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eeyore2005
4. okt 2022

@zoro9836 Celkovo ten vysavac nemam ani dva mesiace, takze opotrebovanim to byt nemoze. Proste ma ta guma problem s lesklou dlazbou. Tak to umyvanie myslim vazne. U nas beha roboticky vysavac kazdy den a nebeha kvoli tomu, ze mame doma spinu ona ma vysat a zotriet z podlah prach. U nas sa do domu vobec nechodi v topankach, pri jedeni nam nepadaju omrvinky, nemame domace zvierata, vlasy nosime v copoch, cez den som doma len ja a aj to sedim pri pocitaci v jednej izbe cely den… skutocne je u nas cisto, len ten prach z vetrania, oblecenia, diek atd. Ked umyvan podlahu rucne a aj ked umyval podlahu moj predosly roboticky vysavac, tak handry su skutocne ciste. Ci veris, alebo nie…

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1ivanka1
autor
4. okt 2022

@eeyore2005 preco si nesla znovu do znacky ecovacs,

eeyore2005
4. okt 2022

@1ivanka1 No pretoze som sa nechala zlakat osialom okolo roborocka… a logicky som bola nahnevana na ecovacs, kedze sa mi pokazil 🤣

katulienkaja
17. dec 2022

Ahojte prosím neviete kde ho ešte zoženiem?

eeyore2005
17. dec 2022

@katulienkaja Ja vam ho s radostou predam ak nemate doma lesklu dlazbu.