Vzduch v domácnosti

10. nov 2021

Ahojte, dcérka sa v noci dusi. Iba v noci. Boli sme u doktorky, dýchanie ma vraj čisté. Nie je chorá, len ten kašeľ v noci. Vravela, že nemáme prekurovať. A pýtala sa, aký mame vzduch, či vlhký alebo suchý. Môže ten kašeľ s tým súvisieť. Ja vôbec neviem, čo mám kúpiť, ci zvlhčovač alebo odvhlčovač. Existujú aj rôzne difuzery, no nevyznám sa v tom. Nikdy som tento problém neriešila. Som v tomto hotentot. Viete poradiť? Vetram často, niekedy aj niekoľko hodín.

zuzuliennka1
10. nov 2021

Vetrat treba najma teraz ked je chladno - skor narazovo, teda skoro rano pootvarat vsetky okna a po pol hodinke zavriet.
Neprekurovat byt, do 24st. bohate staci, a skuste kupit zvlhcovac vzduchu. Byvas v panelaku alebo v dome?

susedka
10. nov 2021

Je potrebne kupiť vlhkomer ( neviem ako sa to povie odborne :D ) zistiť aká je vlhkosť v byte a podľa toho kúpiť zvlhčovač alebo odvlhcovac. Ja som tak mala pre syna zvlhčovač a pomohlo mu to ... neviem ci si pamatam dobre ale tuším vlhkosť by mala byt v rozmedzí 45-60. Urcite niekde na nete to najdete

sapetka
10. nov 2021

Treba si najprv kupit nejaky pristroj ktory ti nameria vlhkost. A potom sa rozhodni

autor
10. nov 2021

@zuzuliennka1 bývame v dome

zuzuliennka1
10. nov 2021

ako poradili aj vyssie, zaobstaraj si najskor nejaky teplomer, ktory zaroven odmeria aj vlhkost v byte, podla toho sa zariadis, ale najvacsi problem vidim v tom vetrani niekolko hodin - co spominas.. tympadom mas doma dost chladno nie? teda musis dost kurit a kurenie = suchy vzduch = kasel…
vetraj tak, ako spominam, drz teplotu na prijatelnych cca 24st. maximalne a aj vzduch bude lepsi

simsalabim
10. nov 2021

Kasel v noci moze byt aj priznakom alergie (roztoce, plesne) alebo astmy.