Výškovo nastaviteľný stôl a bolesť chrbtice - skúsenosti

ivvvankaaa
30. jún 2022

Ahojte, dievčatá!

Potrebujem poradiť... Počas dňa pracujem na počítači a už dlhšie mám dosť silné bolesti v driekovej oblasti chrbta. Čím dlhšie sedím, tým sú tie bolesti horšie.

Pár dní dozadu som natrafila na výškovo nastaviteľné stoly. Dá sa tak pri práci na počítači striedať sedenie a státie. Čítam o tom samé pozitíva, no nejde o lacnú záležitosť, preto sa chcem pred kúpou radšej poradiť. Zatiaľ ma najviac zaujal ten prvý: https://topdeals.sk/vyskovo-nastavitelne-stoly/

Nemáte náhodou niektorá z vás skúsenosti s takýmto pracovným stolom? Ak áno, pomohol vám s bolesťami chrbtice?

Ďakujem veľmi pekne za každú reakciu 🙂

Ivka

mogaa
1. júl 2022

@ivvvankaaa odporúčam skôr investovať do dobého fyzioterapeuta a individuálne hodiny SM systému.....okrem posilnenia chrbtových svalov je základom správne držanie tela, teda vystretý chrbáť, ramená uvolnené.lopatky, a brucho stiahnuté, zadok podsadený a stiahnutý....základom je najskôr si upraviť správn postoj tela a začať cvičiť....počas práce sa každú hodinu ak to práca umožňuje na chvíľu postaviť, prejsť alebo kludne na toaltete odcvičiť pár uvolňovacích cvikov....investovať miesto toho do nastaviteľného stola mi príde ako vyhodenie peńazí....mala som rovnaký problém už je to oveľa oveľa lepšie.....SM systém je rehabilitačné cvičenie ktoré sa zameriava na stabilizíciu chrbtice a veľa ľuďm pomohlo predísť aj operáciách chrbtice.....ja okrem toho cvičím aj pilates, ale ten som zvládla až po pár hodinách sm systému keď mi prešli bolesti.....

mogaa
1. júl 2022

@ivvvankaaa ak už chceš investovať do niečoho, investuj do správnej stoličky, nie do stola...na nete ú videá ako správne sedieť v kancelárii

kacena4
1. júl 2022

skor treba investovat do dobrej stolicky ako stolika

0silvia0
1. júl 2022

@mogaa prosim ta ten spravny postoj tela... mam lordozu v driekovej chrbtici a ten podsadeny a stiahnuty zadok mi robi problem. Sm system poznam, cvicim, aj pilates som pridala. Ale s tym podsadenym zadkom neviem fungovat, ako to pouzivas v praxi? Mas podsadeny zadok aj pri chodzi, ci len pri stati?

hama_ba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bombulka1987
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
an1ta
1. júl 2022

@ivvvankaaa ja som investovala viac do kvalitnej stolicky, ale stol mam tiez vyskovo nastavitelny - no manualny, nie elektricky. Dosku mam z alzy a nohy z ikea. Ono na chrbticu su dobre cviky ako tu vsetci pisu, a urcite sa treba venovat aj tomu ale bude to kontraproduktivne ak nemas spravnu stolicku a stol a budes sa 8hodin pri compe vykrucat na blbej stolicke, v neergonomickej polohe. Hladaj stolicku, ktora je oznacena na pracu na viac ako 8hodin. Minuly rok sme mali velmi vytazene obdobie, veeelmi vela hodin pri compe a chrbat ma nebolel na moje pocudovanie vobec (pricom tiez som mavala tento problem) Vela stastia s vyberom!

mogaa
1. júl 2022

@0silvia0 len pri cvikoch, ono mne to vysvetlovala tak že ak cvičíš sm, tam je dôležitý ten podsadený zadok a pri chôdzi by si mala mať plecia dole(uvolnené), lopatky stiahnuté, brucho čiastočne napnuté a napnutú tú časť zadku s ktorou robíš krok, čiže ako ide tak napínaš jednu polovičku zadku a druhú polovičku....zo začiatku som si dávala pozor na chôdzu terať si dávamm len pozor aby som mala uvolnené ramená a lopatky dole(stiahnuté)

mikadooo
1. júl 2022

@ivvvankaaa ahoj, my máme také stoly v práci a kolegovci si to posúvajú hore dolu, chvíľu sedia, chvíľu stoja, kto ako chce. Ak vydržíš do pondelka, môžem sa ich popýtať, ak má niekto bolesti chrbta, či im to pomohlo. Ja som viac mimo stôl ako za stolom, a chrbát má nebolieva, takže ti vôbec neviem dať radu 🙂.

0silvia0
1. júl 2022

@mogaa dakujem, ja sa tiez snazim pri chodzi kontrolovat, ale vacsinou po par minutach zasa zabudnem, neviem si to stale zautomatizovat.

ivvvankaaa
autor
1. júl 2022

Ďakujem veľmi pekne za rady, dievčatá 🙂

Do lepšej stoličky som už investovala, dokonca som pred tým vyskúšala aj Spinalis, ale nejako mi nevyhovoval.

Cvičiť cvičím, ale len vo fitku, párkrát do týždňa. Určite sa ale pozriem aj na ten SM systém 🙂

@an1ta A čo myslíš, je lepšia voľba manuálny alebo elektrický?

@mikadooo To by som ti bola veľmi vďačná, kebyže sa spýtaš kolegovcov 🙂

Ja som si nakoniec už objednala ten, ktorý som zdieľala vyššie, tak dúfam, že to bolo dobré rozhodnutie. Keď tak, dám vedieť, či to bola dobrá kúpa 🙂

an1ta
1. júl 2022

@ivvvankaaa podla toho kolko chces investovat asi 🙂 mne elektricky prisiel zbytocny, dalsia vec do zasuvky a co sa moze pokazit. Uprimne, nastavujem si stol plus minus par centimetrov podla toho ako sa mi lepsie sedi, stat som stala len parkrat. Ja som nizka a mne islo hlavne o to aby som si vedela dobre nastavit vysku stola a nemala nohy vo vzduchu.

ivvvankaaa
autor
1. júl 2022

@an1ta Aha, jasné chápem, ja by som chcela počas dňa to sedenie a státie striedať, preto mi dáva väčší zmysel ten elektricky nastaviteľný 🙂 Ďakujem za odpoveď 🙂

nikaikadominika
27. mar 2024

@ivvvankaaa zdravim vas,chcem sa len opytat, ako ste spokojna s tym elektricky nastavitelnym stolom? Ma to pozitívny vplyv na chrbticu? Ja som hypermobilna,mam chronicke bolesti hrudnej chrbtice a moj fyzioterapeut mi na moju diagnozu odporucil pri práci kazdych 30min menit polohy,striedat sedenie a statie, vraj nesmiem byt dlho v 1 polohe,odporucil mi aj klakacku....zvazujem kúpu nastavitelneho stola, nakolko sa mi ovela lepsie stoji ako sedi...tak by som sa rada dozvedela vasu skusenost 🙂
Dakujem 🙂