Výmena elektriky v byte

21. sep 2023

Ahojte kúpili sme si 4 izbový byt v Bratislave v Petrzalke. Bytový dom je z roku 1990 a pôvodná elwktrina. Rozloha bytu je 90m2, namiesto plynu bude indukcia, bude zapájať aj klimatizáciu. Elektrikár nám to nacenil na 3800 eur komplet nová elektrina aj s reviznou správou. Je to dobrá cena alebo hľadať iného elektrikára? Ďakujem.

zuzanka.zuzu
21. sep 2023

poprosím kontakt lebo toto je dobrá cena. dá sa aj lacnejšie, aj drahšie. drážky robí niekto iný? zapucuje to tiež niekto iný?

autor
21. sep 2023

@zuzanka.zuzu drážky robí elektrikár, aj zapucuje. Kontakt vypytam cez víkend od manžela. Ja som vôbec nevedela, či je tá cena ok. Som rada, že hej.

snugglingduckling
21. sep 2023

Je to dobra cena... my sme dali za 60m2 cca 3000 tento rok

zuzanka.zuzu
21. sep 2023

ak vydrazkuje a aj si po sebe uprace tak dobrá. hlavne ale aby to bol šikovný elektrikár s kvalitnou robotou, lebo fusera by si nechcela ani za 500e 😉 fakt daj potom kontakt a prípadne aj recenziu s odstupom času.

roja01
21. sep 2023

Este je dolezite, ci cena je s DPH (s fakturou), alebo bez. Inak mne robili v r.11 za 1200 bez DPH. Cena mojho bytu 3i. sa zdvojnasobila, tak predpokladam, ze by sa aj cena za el.rozvody zdvojnasobila.
Dala by som si nacenit este jednym elektrikarom.
Okrem reviznej spravy je dolezite aj cele schema rozvodov, nech po 15r. viete kde je rozvod vedeny. Nam to elektrikar niekolkokrat slubil, no nedodal.

rajc1nka
21. sep 2023

My mame 80m2 a elektrika ( v ramci dvoch cenovych ponuk) vysla 4000€, v oboch ponukach, nakoniec sme jednu zobrali - tento rok rekonstrukcia.

kaktusik007
21. sep 2023

mas zle polozenu otazku. Co je v cene? ake kable pouzije? celomedenne, alebo splietane? hrubky kablov? kolko zasuviek / svetiel, teda krabic je v cene? ake poistky mas v tom ? je tam prepatovka? aka? kolko bude okruhov? kolko svetelnych? kolko zasuvkovych? ziadost na distribucku kvoli 3 fazam bude riesit on ci vy? kolko amperove da istice? poriesi kable od elektromera az do rozvodnej skrine v byte, alebo iba za rozvodnou skrinou? cenova ponuka obsahuje ake vypinace? ake zasuvky?

mrte otazok..... po ich zodpovedani sa mozeme bavit o tom, ci ta cenova ponuka je OK alebo nie je OK. Mam 2 izbovy byt, elektrinu mi robil bratranec. Ze tolko krabic a metrov kablov co dal mne, nedava ani do domov...... Takze asi tolko k tomu. Plus vypinace a zasuvky su polozka sama o sebe --- mam obycajne legrand valena a v sucte som iba za ne dala takmer 600 eur pred 12timi rokmi...

zuzanka.zuzu
21. sep 2023

@kaktusik007 vypínače a zásuvky Legrand sú cca 4e/ks dnes, pred 10 rokmi okolo 1,20e s daňou, na firmu bez dane menej 🙄 a určite predpokladám že budú chcieť 10 zásuviek do každej izby, aspoň 4 svietidlá do spálni, po 6 do obývačky ..... 🙈 ozaj bratranec ti urobil aj revíziu?

kaktusik007
21. sep 2023

@zuzanka.zuzu tie vypinace a zasuvky 10 rokov dozadu boli v cene od 3,50 do 10 eur za kus. Jedna prepatovka 70 eur... Napriklad. A nie, bratranec mi reviziu nerobil, tu mi spravil revizny technik, pekne s cervenou okruhlou peciatkou.

obkladac
21. sep 2023

@kaktusik007 aký je rozdiel medzi medným káblom a splietaným

obkladac
21. sep 2023

Projekt elektroinštalácie je vyhotovený? Ak áno v tom prípade si môžete porovnať viacero cenových ponúk, aby vám to nacenili podľa projektu.

kaktusik007
21. sep 2023

@obkladac neviem ci som sa vyjadrila presne, ale pod pojmom medeny mam na mysli s pevnym hrubym medenym jadrom a pod pojmom splietany je sice tiez medeny, ale z takych medenych tenkych motuzikov, vid ilustracne foto. A ano, naozaj niektori "elektrikari" su schopni taketo kable pouzit.

obkladac
21. sep 2023

Pevný je cyky, ohybný je cysy, ani jeden není horší a lepší, každý na na niečo určený

ljzozv
1. okt 2023

Noo... ja si myslím, že dobrá cena. Ja som toľko dala len za materiál. Ale mne doooooosť navyšovali počet zásuviek do izieb a mám menší byt 🤷

pedro123
3. nov 2023

Skúste týchto. https://elektricke-instalacie.sk/ mne sa osvečili na dome. Cena bola 4780 ale mám v dome 6a pól izby 2 kuchyňe. 2 kúpeľne. Cena bola už aj so zásuvkami a vipínačmi. samozrejme revíznu správu tiež mám. Len to trochu dlhsie trvalo lebo museli dávať do zeme nejaké tyče či čo že uzemnenie. a stale im nejake volty nevychádzali ze mam zlú zem ale nakoniec sa to spravilo za 15 dni všetko. Dobrá cena podľa mna ako sa narobili. za mna 100 percent.

curik_elektrikar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
curik_elektrikar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz