Vybrať lacnú alebo drahšiu sedaciu súpravu?

katuskamala1
28. júl 2023

Ahojte. Zaujima ma vasa realna skusenost prosim. Chceme kupit rohovu sedaciu supravu,ja si predstavujem cenu do cca 1000e, podla manzela je to ale strasne malo,ze nebude kvalitna. Mam kamaratku i sestru co kupili drahsie a i tak sa za cca 5r prelezali,osuchal material atd.. Ja by som radsej lacnejsiu a za par rokov zasa zmenu,neverim,ze napr za 2-3tisicky vydrzi ako nova 10rokov

dadis
28. júl 2023

Mali sme drahu (millenium), teraz mam lacnu cca 3 roky (mobelix..tusim 700 eur stala). Nevidim vyhody tej drahsej..

solida1
28. júl 2023

@dadis presne. Rovnaká skúsenosť.

deti95060810
28. júl 2023

https://nabytok4you.sk/?gad=1&gclid=CjwKCAjwzo2...
pozri na tejto stránke majú super...
my máme z Decodom a po pár rokoch vyzerá dosť mizerne. cena - 800 e

akvi
28. júl 2023

@katuskamala1 sla by som do lacnej, obzvlast, ak mas male deti. My sme kupovali sedacku v Ikea, obdobna teraz stoji okolo 1200, vtedy bola za cca 700 ecok. Mame ju 13 rokov a ja by som strasne chcela novu, lenze tejto nic nie je 😂😅 Potahy sa daju oprat, takze az na par fliackov je stale ok. Stve ma akurat to, ze z nej idu zle chlpy dole, mame psa.. Ono zase to znicenie sedacky zalezi aj od pouzivania, nasi maju tu istu sedacku 40 rokov a ta sedacka vyzera ako nova a pritom sa na nej normalne sedava, lenze moja mama ju vzdy zakryvala potahmi a ked som sa nahodou hodila do nej, tak ma zhukala, ze ci si neviem normalne sadnut. Svokrovci iba co ich ja poznam, maju uz tretiu sedacku, jednu zlomili, jednej rozdrapli potah..ja nechapem, co na nej robia, ze ju takto znicia, ale oni vseobecne su nicitelia veci, pracku uz maju aspon piatu.

laura164
28. júl 2023

My máme za 600 a je stále ako nová aj pri deťoch😄

kacena4
28. júl 2023

my sme kupovali drevona, pred cca 15timi rokmi, cela sedacka je super este dnes, akurat sme 2x vymienali vysedene madrace ale konstrukcia ako taka drzi. takze za mna madrac tak ci tak musis vymenit po case ci na lacnej ci na drahsej najma ak su tam pruziny nakolko tie casom povolia
za mna ak vam staci sedacka na chvilu kupte lacnejsiu a mozete kedykolvek vymenit drahsiu nevymenite bude vam luto penazi

vanilkovazmrzka
28. júl 2023

Ja mam z mobelixu, v zlave stala tusim 600 ci 700€ a je perfektna 😄 ziatial ma sice len rok, takze ozvem sa o dalsich 5, ze ako sa meni jej stav 😃

vanilkovazmrzka
28. júl 2023

Este na margo @akvi, neviem, aku kvalitu mali ikea sedacky pred 10-15 rokmi, ale tie co maju aktualne, su vsetky priserne, a dokonca ani nie su az take lacne (vzhladom na to, ake shitne materialy pouzivaju)

zuzulka558
28. júl 2023

Ja mam ešte za slobodna sedačku zo slovenského nábytku, stala ma 670 a ma asi 14 rokov až tento rok je zničená lebo deti občas po skáču atd

maxalla
28. júl 2023

Suhlasim s muzom. Kvalitna sedacka vydrzi a vyzera ako nova aj po dlhom case, no taku za tisicku nezozenies. Tie lacne su dobre, ked su male deti, ale treba pocitat s tym, ze to dlho nevydrzi, presedi sa, potahy sa natiahnu . Za mna drahsia. Nasi maju napr. z phase marocco a ma uz mozno aj tych 10 r a vyzera ako nova.. ale zasa.. treba si vybrat aj kvalitny potah, nie z tej najlacnejsej kategorie

akvi
28. júl 2023

@vanilkovazmrzka ked sme ju kupovali, tak sme si vraveli, že keď vydrží 10 rokov budeme šťastní. A teda, dieťa jej dalo zabrať a aj zvery naše. Vôbec som nerátala, že bude ok tak dlho a keďže decko už dávno veľké, tak ju už nemá ani kto ničiť a týmto štýlom sa k novej nedopracujem ani o 10 rokov 😂🙈 Takže ak má teraz Ikea horšiu kvalitu za nejakú 1000-ku, tak mne by to teda vôbec nevadilo. 😅 Zase ja nie som z tých, čo vyhodia dobrú vec len preto, že by chceli novú. Takže si treba premyslieť, či chce človek vyvalit 3000 za sedačku, ktorú bude po 15-tich rokoch chcieť vymeniť, ale bude mu ľúto lebo veď stála veľa. Alebo si kúpi za 1000-ku a po 15 rokoch sa jej pekne poďakuje a s kludnym svedomím si kúpi novú 🤷

obleckodogymu
28. júl 2023

My máme doma drahšiu, cez 2tis stala ešte 5rokov dozadu, robená na mieru v Millenium a nemenila by som 😊žiadne preležaniny (a to ma môj chlap 115kg a trávi tam celé večery po práci a tréningoch), vŕzganie, používanie nevidno ani na materiáli...teraz som ju dala vytepovať a je ozaj ako nova 😊 je pravdou že nemáme doma žiadne zvieratká, keby máme tak asi do sedačky toľko neinvestujem😊

lenkasarka
28. júl 2023

@katuskamala1 ja mám drahú. Bielu koženú a po 12 r je ako nová, ale raz ročne ju dávam celu čistiť.

milanemila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristina2412
28. júl 2023

Máš deti? Ak áno, tak lacnejšiu, ak ste dvaja a prípadne aj plánujete ostať,tak drahšiu. Môj otec sa vždy smeje, že čo dieťa, to nová sedacia súprava . A žiaľ po čase mu musím dať za pravdu.

zuzinabila
29. júl 2023

@katuskamala1 mame koženu ,po cca 11 rokoch vyzera ako nova,len chladno je na nej😀potah davam dolu len ked je horuco.

mk22
29. júl 2023

Ak mate malé deti, volila by som priemer..
Keďže sedačku nemením ako závesy, teraz sme zvolili drahšiu, na mieru, slov výrobok.
800e za sedačku, tam sa o kvalite moc nedá hovoriť. Ale kazdy podľa možností, čo si môže dovoliť.

evka64
29. júl 2023

@katuskamala1 my mame phase sedacku eLkovu s rozkladacim a uloznym priestorom...mame ju uz 8 rokov, stale je pekna, nevysuchana a nevysedena. V tej dobe stala cca 1800e

dadis
29. júl 2023

@mk22 Tiez som mala taky nazor 😀..ale do najmu som nechcela kupovat drahu..a veru, ze som ju z najmu stahovala, lebo nema ziadnu chybicku ani po 3 rokoch..

slniecko5
29. júl 2023

Máme drahšiu, mali sme lacnejšiu, rozdiel samozrejme je zjavný, ale deti ju spinia rovnako😭. Máme totiž ešte malé deti. Myslím, že ju budeme tiež meniť o 10 rokov.
Vezmi stred.

rebrambora
29. júl 2023

Dve lacnejsie 600€ a 700€ sa veeeelmi rychlo znicili.
Teraz mame taku za 4500€ a je to rozdiel.
Mame tazkych psov, vela deti a gauc si zazil vsetko.
Vidim to tak na max 10rokov.
Rozdiel tam je.

mk22
29. júl 2023

@dadis jasne, niekedy sa zadari.
Ja mam jedno dieťa z domu, druhé 15r..takze viem ze deti sa báť nemusím.
Tento x som hľadala niečo drahšie, čo má prezije😁 (verím ze sa mi bude stále páčiť rovnako)