Vonkajšie žalúzie alebo kíma

mama4444
15. sep 2022

Dobrý deň máme byt otočený na východ a slnko svieti do všetkých izieb od rána do nejakej 15:00 🥵 nie som ale zástanca KLIMI 🥺
Spravia vonkajsie zaluzie aspon O tych 6° menej ?
Dakujem

vulka
15. sep 2022

@mama4444 A odkiaľ si? U nás na severe by to stačilo. Ja to riešim zatemňovacími závesmi. Zatemnia a aj tepelne izolujú.

nika_val
15. sep 2022

Ahoj bohužial nespravia.. mali sme byt kde sme mali vonkajšie žaluzie a nebola to žiadna zmena oproti tomu ako keď boli zdvihnuté..
Teraz mame v byte zavesy (zatemňovacie aj obyčajné) a ani to nepomaha..
Museli sme dať klimu..

mamamasama
15. sep 2022

U nas sme v lete klimu zapli asi 5 krat. Rolety urobili vela.

zuzuliennka1
15. sep 2022

@mama4444 o 6 st. menej urcite nespravia, nahriata je aj samotna budova.
zatemnovacie rolety vedia trochu pomoct, ale nejake prijatelne ochladenie necakaj

tinkavvv
15. sep 2022

@mama4444 vonkajsie zaluzie spravia velky rozdiel (mame), ale velmi zalezi ci je dom/byt zatepleny.
Nam v dome v tych mega horucavach, co bolo 37 cez den vydrzalo vnutri max 26 (aj to sme uz potom behali cez terasu hore dole, takze ak by sme nechali zavrete, aj menej by bolo).

olusik112
15. sep 2022

Idealne je mat aj žalizie aj klimu a aj zatepleny byt dom.

kukuk29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzuliennka1
15. sep 2022

@kukuk29 ale autorka pise o byte. Porovnavat v tomto pripade dom a byt je blbost.
V byte jej zatemnovacie rolety byt nevychladia.

kukuk29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladybug138
15. sep 2022

Je rozdiel medzi vonkajsimi roletami a vonkajsimi zaluziami...rolety ti znizia teplotu, ale 6 stupnov dole nedaju a musela by si ich mat cely cas dole...tym padom mas tmu, ja mam doma rolety (a som aj z fachu), v lete mavame stiahnute, ale mame aj klimu

luccija
15. sep 2022

@mama4444 urcite nie

aliziana
15. sep 2022

@mama4444 Máme byt na S a V a vonkajšie žalúzie. Na tej severnej strane to stačí, ale na východnej nie, budeme si určite dávať klímu...

martinka13
15. sep 2022

My mame riadne vonkajšie žalúzie, ktoré sa zaklapnu tak, že neostane žiadny priestor na prenikanie slnka. Keď sú zatiahnuté, je v tej časti domu, kde ich mame, minimálne o 6-7 stupňov chladnejšie, ako v miestnostiach, kde ich nemáme. Za mňa je ti lepšie ako klíma.

ifka888
4. jún 2023

@martinka13 mozte prosim vas poslat link,ake konkretne mate tie zaluzie? vdaka

martina2ve
4. jún 2023

My mame zaluzie na balkone od minulej jari a spravia aj 5st. Rozdiel. Velmi dobra vec...

martinka13
4. jún 2023

@ifka888 máme ich z K-systemu. Žiaľ, presne tie co máme sa už nepredávajú. Je to škoda. Pozrite si ich ponuku. Možno Vás niečo zaujme....