Vonkajšie žalúzie

9. nov 2021

Ahojte idem do nového podnajmu sama so synom, je to byt s predzahradkou, ktorá nieje zatiaľ oplotená (sú to novostavby na dedine) najprv som bola nadšená no čím je to bližšie tým viac sprostosti a filmov mám v hlave.
Majiteľka povedala, že z vonku na oknách aj balkónových dverách sú take tie tvrdé veľké žalúzie , oni majú aj nejakú bezpečnostnú funkciu ? Že sa cez ne nikto k oknám nedostane ?

andrejkap123
9. nov 2021

Zaluzie vonkajsie nie su bezpecne, robia len tien, daju sa lahko zdvihnut alebo prestrihnut lanko ako na vnutornych zaluziach. Avsak uz existuje novy typ zaluzii ale to pochybujem ze tam je, co su zabezpecene proti pripadnym vnikom.

elizuella
9. nov 2021

Nemajú žiadnu bezpečnostnú funkciu. Keby si byvala v dome, tak tam tiež máš okna dole. Hlavne v noci nemaj otvorené balkónové dvere, to je taky kus fail keď si na prízemí. Ale napr u nás sa vedia dostať do bytu aj na treťom poschodí, dokonca si sami otvoria dáky univerzálnym kľúčom dvere. Takže ci bývaš dole, ci hore , pri blbej náhode si ta zlodej nájde. Mozno ba dedine neskor ako v meste.

autor
9. nov 2021

@elizuella zlodej je ešte ten lepší prípad, ajtak mi nemá čo zobrať, len sa bojím že nejaky psychopat alebo niekto si ma tam vyhliadne a vnoci dojde a zabije ma ale tak budem veriť že na dedine sa všetci poznajú a nič take sa tam nedeje 😃

es2021
9. nov 2021

My sme bývali na dedine na prízemí v byte a toto isté som v hlave riešila :D aké po čase som si zvykla a hlavne tam sú podľa mňa susedia lepší ako kamery :D

luccija
9. nov 2021

Nerozmýšľaj tak negatívne ...my sme na dedine a v lete na vedľajšej ulici vliezli do domu a hore spali ľudia..dedina má viac možností, že Ti niekto bude chodiť po pozemku a pod...ja som sa bezpečnejšie cítila v byte hlavne v lete, keď nechám zdvihnutu žalúziu.Tie žalúzie spravia hluk, ak by ich chcel niekto zdvihnúť a zdvihnes ich len do určitej výšky...na toto je najlepší pes, ale zase nás začne v noci štekať aj, keď len po pozemku prebehne mačka, takže stres v noci tak či tak...

autor
9. nov 2021

@luccija aj nad psom som premýšľala ale majiteľka si neželá zvieratá som rada že s deckom ma niekto zobral a na vikendy musím chodiť do prace mimo takze nemal by mi kto snim byť 😏 a ublížili tým ľuďom?😱☹️

autor
9. nov 2021

@luccija som strašne bojazliva odkedy mám dieťa bojím sa takYch veci ktorým by som dávnejšie nevenovala ani jednu myšlienku 😃

luccija
9. nov 2021

Nie, iba vykradol...ale o pár dedín ďalej sa zobudili a prišlo k potycke.Tak to otoč, že máš dieťa a ty ho ochránis a musíš byť silná🙂ale chápem, keď sme sa nasťahovali všetky zvuky nové som niekoľko nocí len prebdela

zuzu188
9. nov 2021

My sme bývali skoro 8 rokov v prízemnom byte a za celý čas sa nám tam nič nestalo. Prvé roky sme to nemali oplotené,neskôr sme urobili plot

nicoli02
9. nov 2021

my sme si dávali domov tiež takéto vonkajšie žalúzie a jedným z dôvodov, prečo sme sa pre ne rozhodli bolo to, že plnia aj takútu bezpečnostnú funkciu. dávali sme si od Isotry, neviem, aké sú tie u vás na bytovke. ale dokonca nám to aj predajca hovoril, keď sme ich boli objednávať.

dori92
9. nov 2021

My máme tiež tieto žalúzie na dome a dokonca nám myslím bolo povedané ze v prípade keby nás niekto vykradol nesmieme ich mat zdvihnute, lebo sa berú ako prekonanie prekážky. Bez nich by nám hádam ani nevyplatili poistku. Takže nejaká ochrana to je, už len keď si zlodej povie ci ide robiť rachot do bytu zo žalúziami alebo si pôjde niekam potichu, tak si myslím ze v tom má jasno...

nicoli02
2. dec 2021

však to je ale najmenej, keď človek odchádza, že zatiahne dolu aj tie žalúzie. to zase za to stojí, keď to má aj takúto funkciu si myslím. a má to človek dve funkcie v jednom 🙂