Vonkajšie verzus vnútorné žalúzie

kikuskatko
30. júl 2020

Ahojte žienky 🙂 Prosím Vás, máme s mužom dilemu, nevieme sa zhodnúť, ktoré žalúzie sú do domu vhodnejšie a praktickejšie. Vonkajšie alebo vnútorné? Aké máte alebo odporúčate Vy?? 🙂 Ďakujem ❤

simsalabim
30. júl 2020

@kikuskatko vonkajsie. Na rozdiel od vnutornych nepustia do domu teplo. Vnutorne su na nic...mame doma oboje, vnutorne sa nepouzivaju.

greta2017
30. júl 2020

my mame aj aj... Bez vnutornych si ja osobne neviem predstavit zit. Hlavne vecer ked clovek svieti aby mu susedia necumeli do vnutra.
Ale odkedy mame vonkajsie nedam na nich dopustit 😀 hlavne kvoli tomu ze tlmia zvuk (byvame pri rusnej ulici) ale co je SUPER je ze robia absolutnu tmu. Aj o 12 naobed je tu ako v jaskyni a clovek sa moze vyspinkat doruzova 😀 Co sa tyka toho ze nepustia dnu teplo, neviem si predstavit mat cez den ich zatiahnute a svietit nonstop lampy.... Mame klimu cize toto tym neriesime ale za mna su prvorade vnutorne 🙂 az potom vonkajsie

bociandy
30. júl 2020

Mame iba vonkajsie a vnutorne ani neplanujem davat, zbytocny lapac prachu. Uplne si vystacim s vonkajsimi, nedam na ne dopustit😉

ellaafi
30. júl 2020

@kikuskatko ja nedám dopustiť na vonkajšie. Máme aj vnútorné aj vonkajšie. Vonkajšie (hliníkové) v lete zabránia prehriatiu skla na okne a tým sa do interiéru nedostane horúci vzduch, toto vnútorné žalúzie nedokážu. Jedinou nevýhodou je údržba - teda umývanie 🙂. Máme jednopodlažný dom, ale keby som ich mala niekde na poschodí neviem ako by som ich umývala 😉

krisbar
30. júl 2020

Zalezi na co ich chcete. My mame vonkajsie, ale nie su vhodne do velkeho vetra, cize ak by ste chceli ich kvoli zatmeniu izby, tak vtedy nepomozu. Ale my mame pasivny dom, cize sluzia najma prehriatiu domu v lete.

patka06
30. júl 2020

mám vonkajšie aj vnútorné. Vnútorné boli prvé ..ale dali sme dorobiť vonkajšie ...sú omnoho lepšie, lepšia tepelná izolácia v zime aj v lete
Keby som sa mala rozhodnúť ešte raz tak rozhodne vonkajšie

majusqa77
30. júl 2020

vonkajsie rolety

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
supucka
30. júl 2020

Určite vonkajšie

krisbar
30. júl 2020

@veronika4495 my mame take "zaluziove" a za 4 roky som sa ich ani nedotkla. Aku udrzbu potrebujete?

kikuskatko
autor
30. júl 2020

Ďakujem všetkým za rady ❤️😊

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
poopsie
30. júl 2020

Urcite vonkajšie, vapkou sa daju umyť

krisbar
30. júl 2020

@veronika4495 ja neumyvam. Neviem co by som tam umyvala...su vonku, prsi na ne, pripadne su hore vytiahnute. To skor z vnutornymi je starost, lebo je to pracholapac.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ellaafi
30. júl 2020

@poopsie skúšala si použiť na ne vapku?

krisbar
30. júl 2020

@krisbar ale samozrejme zalezi aky typ si vyberiete. Tie nase vobec nie su vonku. Su uplne schovane vo fasade, cize ked su vytiahnute ani ich nevidno.

poopsie
30. júl 2020

@ellaafi ano

faby84
15. apr 2021

@krisbar mozem vediet aku mate farbu alebo odtieň?

krisbar
15. apr 2021

@faby84 pozri na modrej strehe moj album s domom.