Voda v záhradnom bazéne

osky
30. júl 2020

Cca pred 10 dnami sme napustili bazen.
Doteraz sme sa v nom nekupali,bol prikryty bazenovou plachtou s dierkami.
Problem je v tom,ze sme uplne zabudli dat tam nieco na udrzbu vody a dnes som chcela pozret ci je tepla a vidim,ze na vrchu sa zacina robit povlak-akoby pena.
Inak voda je cista,dno nie je slizke.iba tato trpska na povrchu.
Co to je?
Myslite,ze staci doplnit pripravky na udrzbu bazenu,ci musime tu vodu celu vymenit????

zdena1990
30. júl 2020

daj do plavaka chlorove tablety vylej 1-2 savo + ak sa da 1-2 kg sol cele leto mame čistu vodu pustit filtraciu

s_a
30. júl 2020

No hlavne voda v bazénoch, čo sa nevymiena celé leto, by sa mala filtrovať

osky
autor
30. júl 2020

@s_a nefiltrujeme.vzdy to tak mame.stacia tie tablety a prasok.
Mna by len zaujimalo,ci tuto vodu musime celu vymenit...

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sarinka2012
30. júl 2020

@osky ahoj, skus chlor šok 🙂 je to na narazové prečistenie vody, aj teta máva napustený menší bazén cca 6 tyzdnov v lete a vydrží len s tabletami v pohode, kupu sa aj deti, my si tento rok tiež niečo menšie napustime (len pre dcerku okolo 1000 litrov) a bolo mi poradené len raz za 5 dní chloran sodný 20 ml ( na toto množstvo) alebo plavák a tabletku raz za čas a voda vydrží 🙂

nina19833
30. júl 2020

sú také tie sady na prípravy vody na kúpanie čo sa dáva keď ho napustíš tak skúske kúpiť to a samozrejme normálne do plaváka chlórovú tabletu a to tam nechať a kontrolovať pravidelne a keď treba tak dať ďalšiu

gelifil
30. júl 2020

@zdena1990 aku sol?

zdena1990
30. júl 2020

@gelifil klasicku jeden nam poradil čo ma velky bazen voda je cele leto čista

gelifil
30. júl 2020

@zdena1990 a aky velky bazen, ked date kilo, 2?

zdena1990
30. júl 2020

@gelifil 3,66x91 na začiatku sezony manžel nasypal myslim 4kg a potom tak raz za 2 tyždne 1-2 +sem tam savo a chlorove tablety v plavaku žiadny chlor šok a voda je čista cele leto sem tam povysavame spodok a dopustime vodu filtracia je pieskova

osky
autor
30. júl 2020

Po pridani pripravkov to vyzera takto..hm.preco to zozltlo?

eliska13
30. júl 2020

@osky môžeš skúsiť chlór šok, ale musíš počkať pár dní, kým vyprchá, ale ja by som ju už vyliala, keď je zlta.Hned ako napustis daj tablety 5 v 1

osky
autor
30. júl 2020

@eliska13 chlorsok som dala i tabletu.
Ale tiez myslim,ze radsej ju vymenime

eliska13
30. júl 2020

@osky a je žltá?po chlorsoku býva biela mliecna.Nevyzera to byť veľký bazén vylej ho v hadici máš určite teplú vodu, pár daj do kanvice z vane a zajtra sa deti kúpu😃už sme mali rôzni vodu, ale žltú nie

osky
autor
31. júl 2020

Tak hodina pravdy je sok...
Cely bazen sme vcera vypustili,vycistili,plachtu vysprchovali ,napustili uplne novu vodu,hned dali pripravky...
No...
A voda je zlta,ako bola...
Som z toho jelen
Teraz premyslam,ze to urobili tie pripravky...🤔
Vlani sme pouzivali ine...

zdena1990
31. júl 2020

@osky aku vodu ste napuštali ? studnovu ?

osky
autor
31. júl 2020

@zdena1990 ano ale vzdy ju mame.
Pridala som algezid,ale ako dlho trva kym sa to vycisti.zatial takto hned po pridani ziadna zmena

zdena1990
31. júl 2020

@osky my napuštame do bazenu len obecnu že vraj ta je odolnejšia ten algezid neviem my to nedavame len sol savo +chlorove tablety ešte občas ked sa nam voda nezda tak za štamperlik modru skalicu rozpustenu vo vode rada od jedneho pana čo robil na kupku

katrin21
31. júl 2020

Postup je nasledovny: voda je zatial ok..
Takze: chlorsok,to vzdy po napusteni . Potom chlor do plavaka a pieskova filtracia,kartusove su nanic.
A priebezne znizovat pH, hlavne po dazdoch byva voda zla...ak zacne zeleniet( nemala by ale ak), taj opat chlorsok , pripadne vlockovac a ak je usadena spina po nom,tak tu povysavat( vysavac pozicat, pripadne pripojit hadicu na filtraciu). V bazene vtedy nebyt,logicky( elektrika)...

katrin21
31. júl 2020

@osky na 1. fotke voda zlta ale neni..🤔🤔🤔, zbytocne ste asi vypustili...ale to zltnutie je divne... co ste tam presne dali? Neni to.zlte iba na dne?

Teraz citam,ze nefiltrujete vodu..fuha,no to nechapem ako chcete aby voda bola cista...

veronikaszabova
31. júl 2020

@katrin21 pisala, ze nefiltruju

osky
autor
31. júl 2020

@katrin21 ale v diskusii je zlta.pozrela si?
V uvode je voda aku som ju nasla.
Po pridani pripravkov zozltla.
Algezid zatial vodu nevyciril,e stale taka...

katrin21
31. júl 2020

@osky algezit netusim co je pouzivame chlorsok alo vsetci a bez problemov.. a potom len chlor do plavaka a ph minus.. ako som pisala.. ale aj to treba filtrovat,vsak aby sa to dostalo vsade....premiesat.

Uz som pocula vsetko mozne, od modrej skalice( je jedovata!!) Az po UV lampy..ale algezit pocujem 1x🙈. Neexperimentuj.. skoda ste to tam dali..ppdla mna klasika je najlepsia.

qetka
31. júl 2020

v malom bazene (priemer 3,05 s obrucov) sme ani my nefiltrovali. stacila tableta v plavaku a po tyzdni doplnit. Vydrzala nam vzdy pol sezony - takze tu problem nebude. Ale toto zlte netusim 🤷‍♀️

osky
autor
31. júl 2020

@katrin21 ale algezid to je normalne do bazenov,prave na vycirenie vody.
Vsak aj v tejto dikusii mi to tu radili...
Je to cela rada rovnakej znacky do bazenov.

Nikdy nefiltrujeme,a vzdy mame cistu vodu.
Ale tento rok toto ozaj nechapem..

osky
autor
31. júl 2020

@qetka aj nas ma tolko.
3 metre priemer...

Dnes sme sa v tom kupali.
Testovacie pasiky pocas dna ocividne vykazovali zlepsenie ph.
Ale farba vody sa nezmenila.ten kal je tam stale.
Nie je to slizke,pachne to trochu chlorom...voda je ok,akurat ze nie je cira.je to zahada,pisala som.uz vyrobcovi tych pripravkov.tak uvidime.
Zatial nemame na kozi ziadne nasledky...uvidime dalej