Vlhkosť v dome 84

20. okt 2022

Ahojte máme rodinný dom, doteraz bola vlhkosť okolo 55 cez deň a 70 v noci a dnes ráno vstanem a okná mokré doslova som stierkovala z nich vodu. Čo mám robiť ako s tým bojovať? Kúrilo sa celú noc. Vyberala som ráno a teraz tam je okolo 65-70 to je veľa nie? Sú nejaké odvlhčovače ale nie elektrické? Ďakujem za rady

autor
20. okt 2022

Vyvetrala, nie vyberala, preklep

andrea_82
20. okt 2022

optimálna vlhkosť je 40 - 60. V posledných dňoch máme aj my väčšiu vlhkosť, lebo vonku bolo pred pár dňami až 94. V zime, keď sa bude kúriť, býva zase suchší vzduch. Teraz máš vlhkosť naťahanú v múroch, časom sa vyparí. Ak ste doteraz mali dobrú vlhkosť, tak by som kvôli tomu ešte odvlhčovače nenakupovala, len poriadne vyvetraj.

cocolino234
20. okt 2022

@autorka tá vlhkosť je rozhodne zvýšená ale nič extrémne. do 55-60 je ideál ale občas 65 je ešte v poriadku aj bez odvlhčovačov. Keďže u vás dosahuje až 84, tak by som vyvetrala a čakala či sa to bude v blízkej dobe opakovať. Ak áno, kúpila by som ceresit odvhlčovač s tabletami ale inak by som len po prvej zvýšenej vlhkosti nekupovala. Keď sme ešte bývali v prenájme, tak nám ten ceresit pomohol,1 do každej miestnosti.

viestta
20. okt 2022

Tak vysokú vlhkosť ti stiahne len elektrický odvlhcovac. Tie tabletkove sú na dve veci.

draik
20. okt 2022

Je to z dôvodu rosného bodu. Buď znížite vlhkosť v priestore alebo zvýšite teplotu na vnútornej strane okien (kúrenie na vyššiu teplotu). Môže to byť spôsobené menej kvalitnými oknami alebo ich výmenou a nevetraním.

roja01
20. okt 2022

Dolezite je spravne vetranie a to viackrat denne 2min prievan. V ziadnom pripade nepouzivat na vetranie ventilacku.