Vlhkosť v chladničke

timea301196
10. jún 2024

Ahojte baby máte nejaké tipy na vlhkosť v chladničke? Máme chladničku vyše roka ale každý mesiac ju musím čistiť pretože nám strašne vlhne…

Značka Whirlpool SP40 800 EU 1

majka36912
10. jún 2024

@timea301196 mozno by som skusila nechat v nej malu misku so surovou ryzou, ta vlhkost pohlcuje

egonsk
10. jún 2024

Nepozeral som tvoj modelm ale nemas ucpaty odvodnovaci kanal/hadicu? mas tesnenie dveri v poriadku? nazrazanie vlhkosti na zadnej stene je spravne, ale kondenz musi odist.

egonsk
10. jún 2024

@majka36912 urcita vlhkost v chladnicke musi byt 😄 ... len musi aj prebytok odtekat cez odtok k tomu urceny... Este by bolo fajn zistit aku tam ma teplotu a spravne ju nastavit.

timea301196
autor
10. jún 2024

@egonsk ona to robí od kúpi… táto značka ma s tym problém dosť respektivne tento typ

viestta
10. jún 2024

Kde mas tu vlhost

majka36912
10. jún 2024

@egonsk ak je tam zle nastavena teplota, tak samozrejme, ze kondenzuje voda na stenach, alebo je vadne tesnenie na dverach a nastava tam tepelny most, ze kondenzuje voda

jenn7
10. jún 2024

Ja sa tu len pridam. Takze je to v poriadku, ked je zarosena zadna stena chladnicky?

mv098
10. jún 2024

@timea301196 Aj my mame tuto chladnicku s mraznickou a tiez som s nou maximalne nespokojna. Kazdy den na nu nadavam. Zelenina v spodnej zasuvke mi chyta plesen a len vyhadzujem. Mrazak strasne rychlo namrza, bojim sa ho aj otvarat. Vybrali sme ju len kvoli tomu, ze mala zo vstavanych cladniciek asi najvacsi mrazak, ale inak je strasne zla.

egonsk
10. jún 2024

@majka36912 no mne to vysvetlovat nemusis 😁👍 ... mam 2 rozne znacky chladniciek a na zadnej stene maju pekne vyparnik na ktorom sa kondenzuje voda (kazde otvorenie nasaje dnu vonkajsi vzduch) a po chvilke odtecie. A neboj, ja mam teplotu v cbladnickach spravnu, jedna ju dokonca ukazuje aj na display. 😋 ... a na dalsej som si uz 3x menil termostat...

lusyyy36
10. jún 2024

Aj ja mam s tým problém, presne v supliku na zeleninu stále voda

simca06022011
10. jún 2024

Reklamovať? Vrátiť? Keby mi toto robí chladnička od novoty, tresnem im ju o hlavu a kúpim si inú.
Mne vlhne chladnička = keď je v nej teplo. To môže byt zo zle zatvorenych dverí, rovnako ak nie je rovno postavená. Ak by to nebolo z týchto dôvodov = vraciam ju.

simca06022011
10. jún 2024

@mv098 tak nedávaj zeleninu do toho suflika, nech zbytočne nevyhadzujes... nahadz tam radšej balené potraviny a vybavene. Určite keď viem, ze nie je tam zelenine dobre = nedám ju tam.

egonsk
10. jún 2024

@timea301196 prave som si pozrel tu tvoju chladnicku na obrazkoch. Je to obdoba Electrolux ktoru mam, ibaze ja mam 2 kompresorovu. Ak ti dobre tesnia dvierka, po zatvoreni by sa mali dat otvorit az o par sekund, ked sa klesne podtlak. Aspon ja to teda tak mam. A inak ked blbne termostat na nej, tak sa prepne do nudzoveho rezimu, co je upraveny ekorezim, kedy ti pripadne aj zmrazuje jedlo nad suflikom... nerobi ti to?

viestta
10. jún 2024

@jenn7 zarosena zadna stena chladnicky je v poriadku, pod nou je zapeneny vyparnik, teda je to najchladnejsie miesto a na nom kondenzuje vlhkost, pri "vyssom stpni chladenia" sa tam moze tvorit aj namraza, ktora sa pri vypnuti kompresora rozpsti a stecie do kanalika a potom za chladnicku do nadobky, kde sa odpari

jenn7
10. jún 2024

@viestta vdaka za vysvetlenie!

simca06022011
10. jún 2024

@egonsk tak ale Electrolux je iná značka 😂 nasa šľape ako hodinky 18 rokov obryňa...

egonsk
10. jún 2024

@simca06022011 ano, ale ked som pozrel detailnejsie obrazky, ten whirlpool je ako chudobnejsi pribuzny, teda kopia tej electrolux .... takze trpi mozno obdobnym problemom a to je zanasanie odvodnovacieho kanalika - lebo nejaky YnTeLyGenT tam dal harmonikovu hadicku, ktora sa ucpava narastenim plesne, alebo zamrazovanim. Ked som to po 3 rokoch koli hromadeniu vody poprve cistil, vyliezli mi oci ako stlacenemu skreckovi, ze ktory pako to tak navrhol. Odvtedy to kazdy rok presturam spolu s umyvanim mrazaku a mam pokoj 😋😁

simca06022011
10. jún 2024

@egonsk no lenže napr mne to skor zacalo smrdiet
okolo chladnicky. Ale nemala som potopu a mokro vnútri.
Inak aliexpress ma takú sadu na čistenie:D so striekačkou, hadickou a tak 😂

timea301196
autor
10. jún 2024

@simca06022011 skúšala si ju?

timea301196
autor
10. jún 2024

@egonsk nie nič z toho nerobí… mám problém ju dokonca otvoriť :D taký tlak tam je 🤣

timea301196
autor
10. jún 2024

@egonsk skúsim to nejak ešte vyčistiť aj ked neviem ako keďže je stavaná… no vravím robí to od začiatku

egonsk
10. jún 2024

@simca06022011 ja to presturam drotom a handricku prevleciem trubkou, lebo niekedy sa to ucpe az tam dole v myske pri kompresori ... Ale to poprve bol fakt sok... druha chladnicka je ohodne starsia a tu som este nikdy nemusel cistit, lebo ma hladku hadicku.

egonsk
10. jún 2024

@timea301196 nuz ak bude odtok ok, tak bud vymenit znacku a typ, alebo inak usporiadat jedlo v nej zrejme ti ostava.

viestta
10. jún 2024

@timea301196 najlesi sposob je dlha plastova viazacia paska. Je dostaotcne pevna aby sa preppchala az do zadu, dostaotcne pruzna aby presla cez vsetky zakruty a este ma aj "dtzatko" aby omylom nezasla tam, odkila sa uz neda vylovit.
https://www.eurobach.sk/RT-377-viazacia-paska-b...