Vlčie maky do kvetináča

natalikpatalik
17. júl 2018

Ahojte,
zháňam vlčie maky, ako darček, do kvetináča. Také čo rastú v prírode, sú jednoročné? Ak áno, nepredáva niekto trvalky? Alebo neviete, kde by sa dali zohnať? Ďakujem Vám za všetky informácie

ujaju
17. júl 2018

Tescu si pozerala? 🙂 Tam majú semiačka na zasedenie snáď všetkého.

pietrins
17. júl 2018

Ja som našla semiačka len na nete alebo ešte vyslovene v špecializovanom kvetinárstve/poľnohospodárskych potrebách alebo ako to nazvať. A mali by to byť iba jednoročné rastliny ak si dobre pamätám

natalikpatalik
autor
17. júl 2018

semiačka áno, pestujem už dva mesiace, ale nič z toho, je to pomalé, už mám len 15 dní, preto hľadám nejaké už vypestované. tiež som ale našla, že môžu byť aj trvalé, ale neviem, čím sa odlišujú

fefe123
17. júl 2018

predpokladám, že už je po sezóne... tak ani kvetináčové už nebudú....

pietrins
17. júl 2018

@natalikpatalik tie trvalky by mali byť okrasné(myslím že aj farebné) a nižšie od tých klasických červených a tie by sa mohli sadiť hocikedy. Tie klasické jednoročné červené, by sa mali sadiť skoro na jar, niekedy cca apríl - máj.

lorela
17. júl 2018

@natalikpatalik Zoženieš veľmi ťažko - skôr by to bola len náhoda. Ojedinele sa vyskytnú v niektorých kvetinárstvach (minulý rok som tak kúpila "obrie" šľachtené maky, no nádhera 🙂 ), alebo skús pozrieť veľké záhradné centrá. Prípadne aj Obi, Hornbach.