Veľký nerezový drez

bora0123
14. feb 2023

Ahojte maminky,

Zariaďujeme kuchyňu a náš sen bol vždy veľký nerezový drez 🙂

Na nete sme našli tento

https://www.drezyonline.sk/teka-bahia-1b-plus-p...

Teka Bahia 1B Plus s batériou na pravej strane.

Chcem sa spýtať má niekto skúsenosti s týmto drezom, prípadne podobným čo má batériu na jednej strane a je veľký bez odkvapkávacej plochy? Neľutujete taký drez?

Budú nám robiť otvor do kameninovej dosky, preto musíme vybrať presný rozmer vopred.

Teka mi prišla ako dobrá značka, hrúbka nereze je 0.8 mm.

Ešte prichádza do úvahy aj Blanco Andano alebo Etagon ale naživo mi prišiel taký veľmi ohybný, tenký, tak sa bojíme preliacenín a pod, keďže máme dvoch malých vymyselnikov.

Máte nejaký nerezovy drez s ktorým ste spokojné? 😊

Máte prípadne skúsenosti s drezmi Blanco?

nelca84
14. feb 2023

@bora0123 a nerozmyslali ste nad granitovym? su omnoho krajsie

bora0123
autor
14. feb 2023

@nelca84 súhlasím sú oveľa krajšie, ale v podnájme kde sme bývali predtým sme mali granitový a bolo náročné ho čistiť, všetko na ňom nechávalo fľaky 😥

nelca84
14. feb 2023

@bora0123 ja ho mam 6 rokov a nemam takuto skusenost, no ale ak ste rozhodnuti pre nerezovy...

luccija
14. feb 2023

@bora0123 máme Blanco granitový
Tie čo si dala sú pekné, ale mne by chýbal odkladací priestor aj, keď máme umývačku vždy je čo umyť, položiť ..potrebuješ taký veľký?asi budeš mať umývačku ..

zdencaaaa
14. feb 2023

Ja mam granitovy 10 rokov a este dlho dlho bude sluzit...Mamina ma nerezovy, tiez 10 rokov, a mne sa to nepaci, ani zvukovo. Ked tecie voda, ked sa na ten nerez cokolvek polozi.....a ma ho uz aj doskriabany (neviem co s nim dedkovci dole robia :D )

simca06022011
14. feb 2023

isla by som si to pozriet do obchodu, aj s bateriou, lebo velky dres potrebuje k tomu prisposobenu bateriu, to nie je len tak. bud so sprchou, alebo aspon v strede aby vsade ta voda dotiahla. My mame nerezovy dres vo vonkajsej kuchyni, za mna je to ok. len ten pocit tukavy velmi nemam rada :D udrzba je tiez ok ale nie je nerez ako nerez. maju aj take lacne verzie aj drahsie a ked ich chytis, rozdiel citis... a aj to pises vlasne. Mame blanco ale neviem aka je to rada.

mam granitovy kávovy odtien a je flakaty, je uz za 7r aj dotukany, cize s udrzbou mas pravdu ale to iste caka aj nerez, casom pouzivanie vidno... :D zase suseda mala granitovy ale tie hladke verzie, neviem ako sa to vola a normalne jej cely praskol od odpadu stredom... od obycajneho hrnca.

angela85
14. feb 2023

Ja mám nerezový blanco,taký väčší s batériou napravo ale aj s odkladacie miestom. Som s ním spokojna

zdencaaaa
14. feb 2023

Keramicky vidiecky dres si nepozerala? Taky si raz kupim ja ;)

simca06022011
14. feb 2023

Takto nejak vyzera nas, ale neviem ci je to on, ci rozmerom/znackou, urcite stal cca 250+EUR. my ho mame pod dosku montovany.

simca06022011
14. feb 2023

@zdencaaaa no ak kuchynu realne pouzivas, je velmi neprakticky. Ja ma vidiecku kuchynu vonku a viac menej aj vnutri a zatrhli sme to hned.

bora0123
autor
14. feb 2023

@nelca84 mozno je to aj znackou, neviem aku sme mali tam, ale preistotu chceme vsadit na klasiku, kedze to ide do kameninovej dosky sa to uz nebude dat potom vymenit 😅

77daniela77
14. feb 2023

@bora0123 My mame teraz granitovy Blanko a uz nikdy viac.....niet nad nerezovy veru🤔

bora0123
autor
14. feb 2023

@luccija my by sme chceli takuto rolovatelnu mriezku, co posluzi aj ako odkvapkavac (predavaju aj take s priehradkou na taniere neviem najst obrazok) prislo mi to prakticke lebo ta voda natecie hned do drezu a nemusim cistit plochu pod odkvapkavacom, staci iba ten drez 😄

luccija
14. feb 2023

@77daniela77 a čo Ti vadí?
@bora0123 to je pekne

bora0123
autor
14. feb 2023

@zdencaaaa no na to sme psychicky pripraveni ze na tom budu same skrabance 😂🙈 ale na to su tusim aj pripravky a po case sa to vraj aj samo "strati" kedze sa drez "samo obnovuje" alebo take nieco som pocula 😅 nam ide skor o tu praktickost, len vaham kvoli tej baterii na boku s tym nemam skusenosti zatial

bora0123
autor
14. feb 2023

@simca06022011 urcite chceme bateriu so sprchou, ale tento konkretny drez zial nie je nikde vystaveny a to uz som naozaj obvolala hadam vsetky obchody 😅

Ja som praveze bola prekvapena lebo ten druhy blanco co mame na vyber stoji asi 700 eur ale ked som ho nazivo chytila mi to prislo ako taky tenucky papundekel...preto som sa snazila zistit hrubku toho nerezu ale ani vyrobca mi to nevedel povedat tak vaham ci sa mi to oplati ked tato Teka stoji polovicu a viem ze ta hrubka je tam aspon tych 0.8mm 😅

Moja mama ma nerezovy uz hadam 20 rokov a stale vyzera rovnako, taky neznicitelny, ale bohvie kde to kupovala 😂

bora0123
autor
14. feb 2023

@angela85 a zvykla si si na tu bateriu napravo? Nie je potom voda vsade okolo pri umyvani riadu?

bora0123
autor
14. feb 2023

@zdencaaaa ten je fakt top krasny 😁 ale pocula som ze sa v tom strasne lahko rozbije riad 😅 a ja som nesikovna dost, muz este viac a dve deti k tomu...

bora0123
autor
14. feb 2023

@simca06022011 neposles mi prosim foto do spravy? Moc by mi to pomohlo ako referencia lebo naozaj ani fotky som prilis nenasla 😥 a celkovo si spokojna s materialom a tak?

bora0123
autor
14. feb 2023

@77daniela77 granitovy blanco tam bol povodne ked sme byt kupili a teda v hroznom stave bol, no to mohlo byt aj predoslym majitelom 🥲

alantroj
14. feb 2023

Ja mam nerezovy ale tkanu strukturu a je na udrzbu super. hocicim mozem vydrhnut nastriekat a vyzera stale dobre.

77daniela77
14. feb 2023

@bora0123 My sme ho kupili novy biely a nieco hrozne na udrzbu.....vratim sa k nerezovemu,uz nanho spracuvavam muza,on je tiez toho nazoru ze granitovy uz nechceme.

angela85
14. feb 2023

@bora0123 no voda je niekedy aj mimo drezu,ale nie kvôli tomu že je napravo ale skôr kvôli tomu,že je batéria ťa vysoká,no čo už páčila sa mi, aj má na to upozornovali

bora0123
autor
14. feb 2023

@angela85 taketo nieco?

maranta_leuconeura
14. feb 2023

Mam Blanco, nie tu najnizsiu seriu, nejaky stred a je strasne doskrabany. Neviem preco na tychto novych nerezovych veciach vsetko vidno. A to som ho zrejme len vydrhla hubkou. Stary najlacnejsi z Ikei som cistila drotenkou a bol vzdy ok 🤔

angela85
14. feb 2023
osky
20. feb 2023

V starej kuchyni po svokre bol dvojdrez plus odkvapkavacia plocha
Pri prerabke som vedela ,ze chcem presne taky.
Hoci kuchyna je robena stolarom na mieru,snazil Sa ma prehovorit,a zohnat ho v dnesnej dobe bol velky Problem.
Lebo ved umyvacka.
Tieto moderne nazory...
Do drezu bez odkvapkavaca by som nikdy nesla.
Premysli si to.
To co chces,je velmi pekne,ale myslim ze velmi neprakticke a tazko to budes menit.
A v kazdom pripade uz bateriu s hadicou a sprchou.
Uzasna vec!

bora0123
autor
20. feb 2023

Ahojte zienky 😊 tak nakoniec uz mame kupeny drez, zvolili sme Blanco Andano 70x40, pretoze mal velku zlavu a poculi sme ze blanco ma nerez o kusok kvalitnejsiu, lebo drezy zvara a nie lisuje ako ine znacky....

@osky my tam chceme tu mriezku tak snad to bude fungovat 😊

77daniela77
21. feb 2023

@bora0123 Vygooglila som si ho,vyzera vyborne,budem o nom aj ja uvazovat🤔Nech si s nim spokjna🍀

bora0123
autor
21. feb 2023

@77daniela77 dakujem krasne 💕 dnes mi rovno aj pride tak budem hlasit ako vyzera nazivo 😁