Vankúš z pamäťovej peny

bubka23
11. feb 2024

Ahojte ľudkovia, dala som si vyrobiť matrac z pamäťovej peny. Keďže som dala matrac je jasné že aj vankúš chcem taký. Ale teraz mám dilemu neviem sa rozhodnúť ktorí vybrať či jednotku anatomický. Alebo obyčajnú dvojku. Máte niekto skúsenosť? Ako sa vám na ňom spí? Ste spokojní? Často som seknutá v krku, bolesti hlavy a mám aj problém z ramenom. Viem že je to individuálne, každému niečo iné padne, sedí vhod🙂. Prikladám foto, budem rada za každú skúsenosť

tinka8512
11. feb 2024

Mala som aj aj,ale ten anatomicky sa mi zda byt lepsi

tykat
11. feb 2024

@bubka23 mne na tieto problemy pomaha polkruhovy vankus, konecne poriadna opora na krk

bubka23
autor
11. feb 2024

@tinka8512 zvykla si si hneď? Či nejakú dobu trvalo kým si si aj nejaké polohy našla ? Akože veľa ľudí mi o ňom hovorí, no aj to že sa nevedia vyspať na ňom

isis234
11. feb 2024

@bubka23 každému vyhovuje niečo iné. Mám 3 rôzne tvary. Pri č. 1 ma bolel krk...Najviac mi vyhovuje č. 2 . Mám z Dormeo z pamäťovej peny- strihanej.
Písali tu už o vankúšoch,, viacerí si chválili č. 2

tinka8512
11. feb 2024

@bubka23 No ja uz len tieto vankuse mozem, mam aj ten plochy, sem tam vystriedam ale obycajny vankus uz vobec

dominikamacakova
11. feb 2024

Ani jeden...

isis234
11. feb 2024

https://www.dormeo.sk/vankuse/klasicky-vankus-m...
prečíôtaj si..... https://www.dormeo.sk/nakupny-poradca/rady-vank......... ja som skúšala v predajni Dormeo -shope...
@dominikamacakova je fakt problém vybrať ten vhodný vankúš ...Tie vykrojené s Aloe vera sú asi len pre zdravých ľudí

kulumulu123
11. feb 2024

@bubka23 za mna cislo 1 u druheho ma neskutocne bolel krk vstavala som cela seknuta nakrivo... A vraj anatomicky ale verim ze kazdemu vyhovuje nieco ine..

isis234
11. feb 2024

mne takto podobný, + ešte 1 menšia časť- vysúvatelná predpísal lekár, ale v zdravotníckych potrebách nikde nebol

bubka23
autor
11. feb 2024

@isis234 nemala si pocit že si moc nízko alebo vysoko na ňom?

Idem prečítať, snáď na niečo ešte prídem.. Celkovo sa mi zle zaspáva a hlavne keď niekde mám ísť. Keď som doma alebo čo hneď ako ľahnem zaspím.. Je mi jasné že to není hlavný problém vankúša, ale niekde inde ... No ráno vstávam viac rozbitá ako večer keď si idem ľahnúť

lukbe
11. feb 2024

@bubka23 ja mam ten anatomický, teda jednotku, ale predpísaný lekárom zo zdravotníckych potrieb, už roky, som spokojná.

egonsk
11. feb 2024

@kulumulu123 ja som dostal tu verziu c.1 zadarmo ku matracu a nedokazal som na nom spat, daroval som ho mame a ta tiez nevedela, tak sme ho nechali pre navstevy, ani tie nevedeli s nim zaspat, tak skoncil v kosi ... bol inak velmi kvalitny. Mama si zohnala tu verziu c.2 a po par tyzdnoch ho vyhodila, lebo ju zacalo sekat v krcnej chrbtici.

taisu
11. feb 2024

mam 1 asi 10 rokov, som spokojna

kulumulu123
12. feb 2024

@egonsk no ved pisem ze kazdemu vyhovuje nieco ine... Ja som z toho akoze anatomickeho vankusa bola tiez seknuta tak ze cely den som to potom rozcvicovala len aby som rano zazila to iste.... Ten druhy neanatomicky vankus mam dodnes a na inom nedokazem spat 🤷‍♀️

isis234
12. feb 2024

@bubka23 mám ten, čo som písala 1. link dormeo. Nemám bolesti. Hlavu dám na vankúš a spím. Je tvarovaný postupne vyššie. Zo začiatku som z neho vybrala do iného vankúša. Potom znovu pridala. Vyvetrám na vzduchu a on akoby "nafúkne"
Skús ísť do spálňového štúdia, alebo Dormeo schopu a tam na posteli vyskúšať ,ktorý ti vyhovuje.
V Doremo som skúšala 3 vankúše. Pri dvoch sa mi točila hlava. Boli vysoké. Kamoške vyhovuje vyšší- má vysoký krk.
Niekto tu písal veľmi dávno, že mu vyhovuje z JYSK do 10 €....mne takýto nevyhovuje, bolí ma krk i ramená

beahavala
Včera o 19:11
Používateľ beahavala je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od beahavala.

ja osobne mám anatomický z BIO pamäťovej peny proti vráskam od vitaherbals, spi sa mi na ňom skvelo, tiež ma tráila často seknutá šija ale ako spávam na ňom vôbec sa mi to nedeje