V akých d'zach skladovať suché potraviny?

alexandramb
8. mar 2022

Ahojte, prišla som si sem po inšpiráciu ako pekne a prehľadné uskladniť suché potraviny (ryžu, cestoviny a tak ďalej). Viem, je strašne veľa druhov doz, preto neviem po akých siahnuť, preto by som prosila o radu. Foto poteší. 🙂

pinaofina
8. mar 2022

@alexandramb ahoj, ja som používala aj používam toto: https://www.ikea.com/sk/sk/p/korken-doza-s-vrch... a na tom mám čiernu nálepku zotierateľnú s nápisom kriedovým perom, že čo tam je. Ale v poslednej dobe som nazbierala aj 0,75l a 1l sklenené fľaše od mlieka a dávam do nich, plus tiež nálepka a nápis. Je to ekonomické aj ekologické a stále pekné a praktické 😊

sissy27
8. mar 2022

@alexandramb ja mám v sklenených dózach od kávy - investícia 0€, keďže boli darované, takže aj eko 😀 pasujú mi presne do poličky, prehľadné, nedostane sa mi do nich žiadna moľa, keďže viečka sú šróbovacie.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandramb
autor
8. mar 2022

@pinaofina áno vyzerá to krásne, ale ja by som asi radšej plast, mám 2 ročného syna, ktorý mi rád chodí do suflikov, nerada by som bola, keby mi to rozbil 😂

alexandramb
autor
8. mar 2022

@sissy27 to je super nápad, žiaľ my kávu nepijeme, takže nemáme mať od čoho flasky 😂 keď už tak by som chcela všetky rovnaké, viem je to budem vidieť len ja, takže mi to môže byť jedno, ale mám rada ked je všetko zladene 😂

pinaofina
8. mar 2022

@alexandramb tak potom pozri na ikea maju aj take plastove vyslovene na skladovanie potravin ☺️ A myslim, ze to maju aj v tescu.

cacianka
8. mar 2022

@pinaofina takýto podobný typ som kúpila v Kauflande, vrchnáky mali viac farieb tak to pomaha orientovať sa.
Od kávy sa dajú zohnať v darovacích skupinách, veľa x sú v ponuke

moni106
8. mar 2022
alexandramb
autor
8. mar 2022

@pinaofina ďakujem, pozerala som ich ale ja nie som z Bratislavy a majú ich tam asi malo, lebo sa nedajú objednať 😕

alexandramb
autor
8. mar 2022

@moni106 to sú z ikei prosím ?

moni106
8. mar 2022

@alexandramb ani ja nie som s BA.cez net som objednala.ked doskladnia da sa aj online.len treba objednat skoro rano.lebo maju len urcity pocet objednavok.tiez cakam kym ich doskladnia.treba mi dokupit par kusov

moni106
8. mar 2022
sissy27
8. mar 2022

@alexandramb ani u nás sa káva nepije - ale často baby na nete darujú také dózy, aj ja som tak prišla k tým mojim 😀 a všetky sú rovnaké, ešte nejaké 3-4 mám v zálohe keby som potrebovala.

alexandramb
autor
9. mar 2022

@moni106 prosím ťa a sú to tie väčšie či menšie lebo sú dva druhy, zaujímalo by ma že ak máš tie malé že či sa tam vojdu napr celý balík cestovín

moni106
9. mar 2022

@alexandramb do tych mensich sa zmesti cca 380gramov cestovin.cele sa nezmesti. a do tych vacsich 1kg.muky

h2
9. mar 2022

@alexandramb Mám tiež od kávy, ja ju síce nepijem, ale mám od rodičov. Sú super. Všetky sú rovnaké, takže to aj dobre vyzerá.