Úzkosti z bytu

28. feb 2022

Ahojte idem si len po podporu, nejako sa to na mna nahromadilo, uz nech je leto a po všetkom....som dospela, mladá, žijem sama... Dlho som si šetrila na plastickú operáciu skoro 5000€ (neodsudzujte ma som rovná ako doska vždy som pre to trpela) lenže ceny nehnuteľností extrémne stúpajú, zijem v nájme uvedomujem si ze teraz ked si z úspor a hypo dokazem ltt kúpiť sama byt 2izbovy o rok to reálne uz byt nemusí, okey riešim teda kúpu bytu.... Nemá mi kto ani pomôcť, všetky dôležite zmluvy a podpisy riešim sama, bojin sa zd ma niekto oklame, všetky moje úspory dam do bytu, ani tie vysnívané prsia nebudem mat, ani cestovanie po svete na ktoré som odkladla z každej jednej výplaty... Ano poviete si co riešim budem mat byť... Len mi to tak prišlo ľúto ze dlho som šetrila na svoje sny ktoré si nakoniec nemôžem dovoliť lebo rozum a ekonomická situácia mi vraví kupuj byt kym to dokážeš ako tak zvládnuť, a ta Ukrajina mi vôbec nepomohla k psychickej pohode

pribinak
28. feb 2022

Normálne si daj spraviť kozy nech si šťastná.

drzaopica
28. feb 2022

Sú ľudia, ktor sa s platom ani nedostanú k hypo.Daj si spraviť prsia a kúp byt🙂cestovať môžeš celý život .Veď nekončí sa život kúpou bytu

autor
28. feb 2022

@drzaopica no len ak dam za prsia cca 4000€....4000€mi bude chýbať k do financovaniu bytu... Musíš mať 20% hodnoty nehnuteľnosti... Šach mat

slovakboy
28. feb 2022

Žiješ sama? Si slobodná? Viem, plány a sny sa zmenili. Je to zmena všetko. Skús sa nezameriavať na budúcnosť a nemyslieť na ňu. Jednoducho nemysli na budúcnosť. Nemysli sa ľahko povie ako urobí. Ale ono treba urobiť prvý krok. Lahni si zatvor oči a minútu na nič nemysli. Ak to dokážeš si dobrá. Ak to dokážeš 10 sekund aj to je dobre. Myšlienky sa vrátia a skús zas a znova. Každý den pred spaním. Alebo rano po zobudeni. Dychové cvičenia pomáhajú. Vnímaj prítomnosť. Všímaj si keď si umyvas ruky zuby ako tečie voda. Všímaj si vonku prírodu vtáčiky ja som hotový keď vidím vtacika alebo srnku minule zajaca poľného no niečo neskutočne krásne. Malé deti čistučké sú nádherne taká sa snaž byť. Keď ješ vnímaj a vychutnávaj jedlo vnímaj ako žuješ jedlo. Nepozeraj správy. Sustred sa na tu a teraz. Vôbec nemysli ani na minulosť ani na budúcnosť. Mimochodom ploché prsia milujem. Čím menšie tým lepšie.

drzaopica
28. feb 2022

Tak si ich daj spraviť na splátky, alebo kúp byt a dosetri nebudeš mať skriňu, ale budeš spokojná s prsiami.Prsia nezdrazeju, byty áno.Je to o prioritach

simona6660
28. feb 2022

Dala by som si spraviť prsia, 1. radosť splnená a tých cca 3500€ ( záleží od dr.) neni taká položka aby ti to mohlo narušiť kúpu bytu.
Veď ak riešiš byt, musíš počítať s rezervou ( môj osobný názor) .

98
28. feb 2022

Podla mna kupuj byt, mas nadej aj na 90%, budes mat kde byvat, naklady ti klesnu a rychlejsie dosetris na prsia a cestovanie... teda my sme tak mali, skoro o 300€mesacne sme sli dole podnajom a vlastny dom (ziadna novostavba, starsi) a sme v pluse..

miadi
28. feb 2022

Lenze tie silikony Musis kazdych 10r vybrat a dat nove. Mne vzdy mama vravela ze ked budem mat deti budem mat aj prsia. A mala pravdu teho a kojenim ( +extra kg na spravnych miestach) prsia mam o 2cisla vacsie no mala som ich rada aj male. V dnesnej dobe svetu aj tak vladnu velke zadky nie velke didky. Skus si dvihnut sebavedomie chlapom ktoremu sa budes zdat dokonala taka aka si . Male prsia su fajn ked su pevne lepsie ako vysiace baklazany. Kup si byt a cestuj. Push upka za par € vie urobit dost dobru iluziu. Pracuj na svojom sebavedomi.

buberova
1. mar 2022

Inak k tomu že si papiere riešiš sama a bojíš sa že ťa niekto oklame... Podľa mňa realitka nie je najhoršie riešenie. Tiež som sa toho bála ale s nimi som sa cítila oveľa istejšie...

elizabet173
1. mar 2022

rozhodla si sa múdro, byt je prvoradý. Si mladá, slobodná, môžeš mať popri práci ešte brigádu, takže bude aj na prsia aj na cestovanie

elizabet173
1. mar 2022

@miadi keď jej to spôsobuje depresie, tak by som si tie prsia urobiť dala. Som na tom ako ty, kedysi väčšie jednotky, po dieťati trojky, ale nie každá to tak má

miadi
1. mar 2022

@elizabet173 ked schudnem tak prva bude vykradnuta podprda😂 ona nema depresiu z toho ze mà male prsia. Ale z toho ze je sama a nema este nic z toho co by mat chcela. Niektorym zenam tie umele prsia komplexy nevyliecia. Videla som raz babu ktorej praskol implant a vytekalo jej to do tela to by mali vidiet aj baby co maju chut na umele prsia. Clovek by si myslel ze to je pohotovostna vec .. no nie je .. zhanala 3x tolko $ na opravnu operaciu nez co ju stala Ta prva. Akoze nestava sa to casto ale preco to riskovat? Tak nech si kazdy robi co chce si svojim telom. Ale ked da Niekto anketu ci si za nasetrene $ kupit umele prsia alebo cestovat Tak Aj Keby som mala na hrudi lentilky tak vyberiem cestovanie 😜

miadi
1. mar 2022

@elizabet173 no v tom pripade by sa mala pytat psychologicky ci mà vrazit $ do prs ci do bytu ak je na tom tak zle a sama nevie zhodnotit svoj stav. Teda psychologicka jej nemoze povedat co mà robit .. ale moze jej pomoct dopracovat sa k rozhodnutiu.

elizabet173
1. mar 2022

@miadi ja cestovanie nie, už som niečo precestovala, ale už ma to neláka (asi staroba na mňa ide 😂), radšej sa zašijem niekde na samotu, kde je blízko bazén a cyklotrasa, ani sikikóny by som si v živote nedala, ja som neriešila prsia, ani keď som mala jednotky, ale snažím sa ju pochopiť. Možno by jej ten psychológ fakt pomohol.

miricka77
1. mar 2022

Daj si spravit prsia na splatky.Ja som si tak dala,po 1 dietati som mala prsia mensie ako predtym.Mam implantaty 15 rokov,medzitym som porodila dvojicky a prsia su stale rovnake.Ja napr.som nikdy na hrudniku nepribrala.Posplacas ich raz,dva a byt si kup na hypo.

autor
1. mar 2022

@miadi čo to má spoločné s chlapom? Nechápem co furt fo témy prsia sa ťahajú muži... JA sa chcem cítiť dobre, ja sama pre seba...toto nemalo nikdy nic s chlapom spoločne, ja si ichcem obliecť hocico, mala som 2 vážne vztahy ani jeden sa nesťažoval skor boli spokojní, ja nie uz od puberty

silvia_pekna
1. mar 2022

treba si ujasnit priority, zase osobne co s prsiami ked nemam ani vlastny domov, chapes. ak si vies takto nasetrit tak si po kupe bytu nasetris znovu.

simona6660
1. mar 2022

Daj si spraviť prsia, sama ich mám takže ,ak sa necítiš konfortne bez nich daj si ich spraviť. Ako som písala vyššie cca 3500€ neni položka ktora by mala narušiť kúpu bytu max. Došetriš napr. Na nový gauč a skriňu.

miadi
1. mar 2022

Tak ked si nevies poradit s komplexami sama .. bolo by lacnejsie Keby ti pomohla laska . Nemas sa rada taka aka si.Tak si Daj ASAP urobit umele a Mozno ti to pomoze

kvetinka75
1. mar 2022

raz som čítala článok psychologa, ktorý sa vyjadroval k plastickým operáciám celkovo. Vraj spokojnosť po nich nenastane, pretože človek vlastne trpí kvôli niečomu inému a plastická operácia nevyriešila daný problém. Tým si chcel človek iba niečo suplovať. Možno ti chýba prijatie samej seba - takú aká si. Okrem toho sa môžu vyskytnúť aj rôzne komplikácie s čím človek neráta. Aby si to nakoniec neoľutovala a peniaze budú fuč. Ja by som radšej do toho bytu išla. A cez realitku.

stanulienkat
1. mar 2022

Strecha nad hlavou dolezitejsia ako kozy. Daj 1 izbu do prenajmu a niekto ti prispeje na kozy najomnym. A mozno nasetris aj na dovolenku.

kvetinka75
1. mar 2022

alebo si kúp menší byt a máš ušetrené

sparrows
1. mar 2022

Bývanie je dôležitejšie

zmrzlinka2021
1. mar 2022

@autorka mas vazne deformity prsnikov alebo si po rakovine? Ak áno, chapem ta. Ak nie, tak pracuj na svojej sebahodnote. Casom si ich doprajes, ale ak mas kvoli tomu psychicke problemy, problem nie je v prsiach.
Byvanie je dolezite, ale vzdy si mozes zaplatit prsia a ist do niecoho mensieho formou najmu.