Úzka kúpeľňa - za a proti

2. feb 2024

Ahojte, kupujeme dom a väčšina čo sme boli pozrieť má úzke kúpeľne a len sprchové kúty, aké sú mínusy sprchového kútu, oplatí sa ísť do domu bez vane s deťmi
A ak máte ozaj úzku kúpeľňu kde nezmestime práčku kde ju máte umiestnenu ?

babulkomale
2. feb 2024

My sme prerabali dom a menili sme dispoziciu, kupelnu sme zvacsili o byvalu spajzu ( kupelna ma okno)a wc sme oddelili tak, ze ma tiez vlastne okno.
Skuste sa poradit s architektom, mozno sa nieco da.

katica06
2. feb 2024

Desať rokov som mala práčku zabudovanú v kuchynskej linke. Mám blbo riešenú úzku kúpeľňou ale s vaňou pôvodne aj bez prívodu elektriky, po prestávke sme vedeli získať pol metra na dĺžku, teraz mám práčku už v kúpeľni a na nej sušičku. Vane som sa vzdať nemienia

fairyy
2. feb 2024

nemaju tie domy nejaku technicku miestnost, kde by sa pracka a susicka zmestili?

deti95060810
2. feb 2024

čo je to úzka kúpeľka...naša má 137 cm - máš užšiu? pôvodne tam mal byť len kotol + wc...
my sme tam toho dali omnoho viac - kotol dokonca úplne inde

autor
2. feb 2024

@babulkomale práveže jeden dom čo bol najväčší favorit, cena, stav, lokalita všetko má túto jednu chybu že má dlhú úzku chodbu a na konci mini kúpeľňu takže tam si moc neviem predstaviť niečo ale skúsim sa spýtať ďakujem

@katica06 to ma odrádza ja som zvyknutá na vaňu ale tu neviem či by sa dala spraviť
@fairyy nemajú, na každej obhliadke mali práčku v kúpeľni alebo vo voľnej izbe

@deti95060810 neviem presne na cm ale bolo tam fakt umývadlo, sprchový kút a záchod, jeden človek sa zmestil dvaja dospelí už boli na tesno kotol bol na chodbe

marcelas82
2. feb 2024

Naša kúpeľňa je fakt úzka 3mx 1.50 aj nejaké cm.mame tam wc, umývadlo malé so stolíkom a hneď vedľa sprchový kút, práčku mám v kuchyni zabudovanú v linke

guudy
2. feb 2024

Mame v kueplni vanu aj sprchovy kut. Vanu sme dali kvoli detom. No, do cca 10 r starsieho sa kupali, odvtedy sa pouziva iba sprchac a vana stoji nepouzivana. Akurat zabera zbytocne miesto.

fairyy
2. feb 2024

a nebol ani v jednom dome walk in satnik susediaci so stenou kupelne? ak by bol tak sa da priviest voda a odpad aj vetranie do satnika a tam mat pracku, pripadne aj susicku...mala som tak na byte bolo to uzasne v tom, ze som odkladala veci priamo na mieste...ak ani to nebolo, tak suhlasim so zenami, ze potom naj bude kuchyna na pracku

deti95060810
2. feb 2024

my sme si to kreslili v mierke... nakreslili sme v mierke práčku, miestnosť, wc, dvere ako sa otvárajú, umývadlo . spr. kút.... a skúšali sme či sa nám to zmestí...
o posch, vyššie je ďalšia kúp. a tam je vaňa... mne bez vane by bolo asi ťažko zvykať

autor
2. feb 2024

@fairyy nebol bohužiaľ ešte stále sa rozhodujeme...

katica06
2. feb 2024

Moja má šírku necelých 140cm, takže keď sa chce sa dá. Skús niektorí s programov na 3Dplanovanie

majkakvet
2. feb 2024

Mam len sprch kut (sice kupelna je velka ale nemozne riesena. Mam hlboku vanicku k kutu (ravak ma take). Postacujuca na okupanie deti, psa a vyprate koberca.

bubuzu
2. feb 2024

Máme len sprcháč a keď sa deťom chce kúpať, dáme im tam normálny okrúhly bazén a napustíme vodou. Ale sú aj sprcháče s hlbokou vaničkou.

pmajkap
2. feb 2024

My máme vaňu aj sprcháč. Ale decka zbožňujú keď im do srchového kúta dám nafukovací bazénik 1m. A tam sa vedia vyjašiť 🙂

slavomira236
2. feb 2024

Mam uzku kupelnu mam tam slrchovaci box s vanickou umyvadlo s pracku zhora nic ine sa nezmesti wc je vedla osobitna a susickuam na chodbe oproti kupelni

bora0123
2. feb 2024

Nechcete skusit vyspadovat celu kupelku namiesto sprchaca? Ze by bol odtok v strede, to je dokonala vec, moja svokra to tak ma a kedze tam nebude pracka tak by ste s tym nemali ani problem

bora0123
2. feb 2024

Takto nejak to vyzera, nemas problem s cistenim skla 🤣

autor
3. feb 2024

@bora0123 to je dobrý nápad ďakujem za tip

princezna_bosorka
4. feb 2024

to, ci potrebujete vanu, si musite zvazit vy... pracka sa event. da postavit aj do pivnice