Uzatvárací ventil na vodu. Je to závada?

15. okt 2023

Zdravím, viete mi prosím poradiť, ak ventil na prívod studenej vody vyzerá tak ako na foto, je okolo ventilu taka biela hmota, znamená to poruchu - prepúšťanie ventilu? Treba to znovu nahlásiť správcovi? Už som to raz hlásila, povedali, že sa zráža studená voda. Zhora nič nekvapká na ventil, ide to zrejme zo spoju. Ďakujem za skúsenosti.

kornelies
15. okt 2023

Taketo ventily sa uz roky nedavaju. Treba ho vymenit za gulovy a z casu na cas ho otvorit a zatvorit. Tento evidentne niekde slzi.

autor
15. okt 2023

@kornelies je to hlavný ventil na st.vodu, takže znovu nahlásiť poruchu. Ďakujem.

viestta
15. okt 2023

Nie je to len plesen? Zo zvysenej vlhkosti, ktora sa zraza na studenom povrchu

autor
15. okt 2023

@viestta nevyzerá to byť pleseň, na dotyk je to ako zkamenelá voda, také hrudkovité..ako keď sa tvorí vodný kameň. Teda to nie je závada? Zráža sa tam naozaj len voda teda kondenzuje? Je to ventil na studenú vodu.

viestta
15. okt 2023

Keby ti ventil slzil, tak to vidis na srubeniach, nie na ovladacom koliesku. Na zavitoch nic nevidim

autor
15. okt 2023

@viestta lepšie foto skúsim, takže to je tak, ako mi povedali predtým, zráža sa tam voda? Teda je to ok?

autor
15. okt 2023

@viestta Ďakujem.

viestta
15. okt 2023

Daj vymenit cely ventil za gulovy, nestoji to vela a gulove ventily su tesnejsie. Nejaku vodu vidim na koliesku, ale ci slzi okolo vretena alebo je vyzrazana, tazko povedat