Umývanie žalúzií

macik34
25. aug 2022

Mam pocit, že na jednom okne ich umývam , že mi idú ruky odpadnúť. Stále su prachové, mastné. Dajte nejaky tip čím ich umyť. /Vnútorné/Umývam jarou vodou horúcou cca raz za pol roka.

pribinak
25. aug 2022

@macik34 umývam teplou vodou a jarou raz za 3 mesiace.
Pol roka je veľmi dlha doba
Skús 🤣

janetinka27
25. aug 2022

ahoj, ja pri kazdom upratovani umyvam handrickou vsetky zaluzie. jedno okno trva 20 sekund. zaluzie su tak stale ciste. priebezne sa tak vycistia aj na miestach, kde sa prekryvaju, lebo sa umyvaju casto. nikdy som teda nemala problem so zaluziami.
uz som to tu raz pisala pred par rokmi a dostala som sprdung. tak komu sa to nepaci, tak nech roluje dalej

ludmilik13
25. aug 2022

@janetinka27 za co ta sprdli? ze umyvas casto zaluzie? nemam slov 😀

macik34
autor
25. aug 2022

@pribinak uznávam... Nie vždy je to tak dlhá doba...

martinenka886
25. aug 2022

@macik34 ja takisto len jarou a teplou vodou a vysledok je super. predtym som zvykla tiez tak raz za polroka, je to cinnost, do ktorej sa mi vobec nechce absolutne :D neznasam. radsej povysavam a umyjem dlazky ako toto.

janetinka27
25. aug 2022

@ludmilik13 hej, ze neziju preto, aby upratovali 😂 pritom je to otazka par sekund, ale nevadi :D

ludmilik13
25. aug 2022

@janetinka27 vsak ale nikto im nekaze, aby utierali a umyvali kazdu tu lamelu jednu po druhej. tiez som to robila tak, ze som zastrela, utrela z jednej, z druhej strany a bolo to vybavene.

viestta
25. aug 2022

Umývam ich parným čistič om keď umývam okná. Sklopim na plocho, naparim, otočím, naparim, utriem veľkou mäkkou handrou z každej strany a pokračujem v umývaní okien

macik34
autor
25. aug 2022

@janetinka27 možno v malom byte... Rozdiel veľký rodinný dom. A tiež, či si doma alebo do večera v práci...na blbé narážky som sa nepytala

macik34
autor
25. aug 2022

@viestta ďakujem

janetinka27
25. aug 2022

@macik34 neviem, kde vidis blbe narazky, ale tak ok
nemusis to robit ako ja a ci je to byt a ci dom, castejsie umyvanie zabrani tomu, aby sa tam ten prach nalepil. potom to ide tazsie.
a chodim do prace

lesankavh
25. aug 2022

Ja ich umývam veľmi rada,detskou vlhčenou utierkou 😀raz za týždeň prebehnem😀zrelaxujem pri tom

derdia
25. aug 2022

@macik34 neboj sa ja mam dve okna momentalne a umavam 2x do roka. 😃😃😃o par mesiacov ich budem mat 22 😃😃😃😃🤦🤦🤦🤦ale kupujem roboticky vysavac vraj sa tak neprasi ked homas, tak verim, ze nebudem musiet tak casto umyvat.

buberova
25. aug 2022

Riešim ich keď umývam okná. Čiže 2x do roka. Dám nadstavec na vysávač, sklopím a vysávam zhora dole. Potom pretriem vlhkou handričkou. Ale my sme si vybrali taký "vzor" že sú sivé a akoby trošku zrnité takže prach na nich vidno minimálne 🙂

macik34
autor
25. aug 2022

@buberova to som rada, že nie som sama, čo ich nedrhne každý týždeň

viestta
25. aug 2022

@buberova @macik34 ani moje neabsolvujj očistu častejšie ako 2x v roku. Mam aj zábavnejšie činnosti na robote ako toto.

yvett78
3. feb 2023

@macik34 Ziadne pripravky nepouzivam, iba teplu vodu a dve specialne utierky.Jedna je na hrube necistoty (s nou prave ako prve umyvam aj zaluzie- super) a druha lesti a okna su velmi rychlo umyte.naozaj doporucujem