Umývačka riadu - nádržka je plná vody

13. aug 2024

Ahojte, môžem sa opýtať asi hlúpu otázku, ale idem dávať prvý krát do mycky soľ.. a keď som tu nádržku otvorila, je plná vody. To nevadi ??? Mám do toho nasypať normálne plnú nádržku soli alebo je to zle ? Ďakujem

kykymora
13. aug 2024

je to v poriadku, voda tam má byť

autor
13. aug 2024

@kykymora ďakujem pekne tak normálne mám nasypať plnú ? Či stačí za pohár ?

autor
13. aug 2024

@kykymora koľko asi tá soľ vydrží alebo ako často ju musím dopĺňať ?

kykymora
13. aug 2024

plnú, koľko vojde, keď sa minie, umývačka ti na displeji ukáže, že chce doplniť soľ. Predtým je potrebné nastaviť tvrdosť vody, aby spotreba soli bola primerane tvrdosti.

bluemoon24
13. aug 2024

Ja jen doplnim, ze idealni je doplnit sul tesne pred spustenim, aby nahodou neztvrdla 🙂

autor
13. aug 2024

@kykymora to ako sa nadstavi ? bože to asi neviem 😀

kykymora
13. aug 2024

treba si nájst návod k umývačke, ak ho nemáš tak na webe sa to nájsť dá podľa výrobcu a modelu, stiahnuť a čítať. je to jednoduché, ale nie všetky značky to majú rovnako.

autor
13. aug 2024

@kykymora sypem soľ, ale tá voda je úplne na vrchu až vyteká.

autor
13. aug 2024

@kykymora dobre skúsim

marianeta
13. aug 2024

Pred prvým spustením sa do nádoby na soľ musí dať voda. Dopĺňas keď ti zasvieti kontrolka. Soľ berie podľa nadstavenia tvrdosti vody ako je už vyššie spomenuté. Pozri návod. Väčšinou sa magaju dve tlačidlá ,každá to má inak. Tak si vieš nadstaviť aj to koľko lestidla bude dávkovať.

marianeta
13. aug 2024

Že vyteká je úplne v poriadku,toho sa neboj.

autor
13. aug 2024

Ďakujem ste fakt zlaté

candii
13. aug 2024

Mne keď blikne kontrolka, normálne tam nasypem kilo soli. Odsrobujem ten vrch a do tej vody nasypem. Zašrobujem, pustím na 15 minut nech sa preplachne aj od soli čo som sa netrafila a vody čo vytieklo. Soľ dopĺňam podľa potreby ale tak raz za 3-4 mesiace cca

autor
13. aug 2024

To leštidlo mám na 4 stále

hara_vara
21. aug 2024

nevadí ✌️je to ok