Tipy na opatrenia pred zlodejmi

14. júl 2023

Ahojte baby, leto sa žiaľ spája aj s nepríjemnosťami, ako sú zlodeji. Otvorené okná, balkóny, prázde domy počas dovoleniek, vykrádanie apartmánov na dovolenách pri mori.. máte tipy, ako sa brániť? Čítala som, že napríklad v Taliansku, Bibione, najskôr ľudí v noci uspia plynom a následne rabujú. Čiže ideálne je, aby si váš apartmán ani nevybrali. Pamätám si, že keď som bola dieťa a šli sme počas Vianoc k starej mame, moja mama dávala na dvere odkaz pre zlodejov v zmysle, že sme chudobní a u nás aj tak nič nenájdu, že zbytočne nám zničia dvere :D :D :D Máte aj vy nejaké tipy, čo zlodejov odradí? Ďakujem

simsalabim
14. júl 2023

"odkaz pre zlodejov v zmysle, že sme chudobní a u nás aj tak nič nenájdu" 😂 Prepac, ale toto ma fakt rozosmialo.

nelca84
14. júl 2023

Tak ten odkaz skor vsetkym oznamuje, ze nie ste doma a mozu kludne vojst 🤦‍♀️

ibrunova
14. júl 2023

uspia plynom a rabujú? To je asi z nejakého filmu 🙂 Väčšiu kravinu ako odkaz na dvere som ešte nevidela..

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misulka22
14. júl 2023

Mam dvoch 50kg psov, v klude mozu prist skusit ked chcu 🤣

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majasimon
14. júl 2023

Áno je leto, ľudia sú rozcestovaní a častokrát nepozorní. Len niektorí sami dávajú návody zlodejom, keď si na Facebook dajú, že sa nachádzajú na druhom konci sveta.
Prepáč, ale niektoré vecí čo popisuješ sú už trochu pritiahnuté za vlasy. Roky chodíme do Bibione, samozrejme ako všade sú kadejakí vagabundi čo kradnú, len neviem čo by mi zobrali na tom apartmáne. Používaný mobil? Oblečenie? Úprmimne, najcennejšie tam máme dieťa a vždy sme spolu. Ale sú ľudia, ktorí sa nielen v bežnom živote aj na dovolenke musia prezentovať a lá Plačková.

misulka22
14. júl 2023

@karinka223 no museli by sa dostat cez nich,co by ma minimalne zobudilo v predstihu

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misulka22
14. júl 2023

@karinka223 kamoska ma tieto psy a ma to odskusane...jedine ze by ich zastrelili

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misulka22
14. júl 2023

@karinka223 pochybujem ze urcite plemena su len na okrasu.hovorim,jedine ze by ich zastrelili.ja nemusim presviedcat teba,psov si poznam.aj tak jedine co u nas ma vyssiu hodnotu su prave tie psy 🤣

nelca84
14. júl 2023

@misulka22 myslim, ze autorka ma na mysli pripady, ked je dom prazdny, nie ked si doma a zobudis sa na napr. na stekot psov.
U nas v dedine bol na dvore bernsky salasnicky pes, ktoreho zrejme prispali nejakym spekacikom a z garaze zmizla draha motorka. Majitelia doma spali a aj pes sa rano zobudil oddychnuty 🤷‍♀️

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. júl 2023

baby tieto info mam priamo od ludi v skupine Bibione SK na FB a su na nete aj rozne clanky, napr BBC a pod.. asi pre 7 rokmi v Bibione uspali celu ulicu a vsetkych vyrabovali..ale nedeje sa to vraj len v Taliansku.. cez klimu pustia nejaky plyn, vykradnu, rano sa zobudis, je ti zle, zvracias a vsetky cennosti su prec.. kradnu tablety, mobili, nabijacky, notebooky, sperky, hotovost, ak sejf nie je zabudovany v stene, tak aj ten vezmu cely.. vraj su to Rumuni.. jednym Slovakom sa to stalo, bolo ich 5 dospelych a 2 deti a pes, vsetci uspani, aj pes..
@ibrunova
@misulka22

limoncino
14. júl 2023

@ibrunova nie nie to je pravda, minulý rok tak vykradli apartmán na Bibione, čítala som to v lokálnych správach

misulka22
14. júl 2023

@nelca84 moji nezozeru nic co im nedam ja.ani od kamosiek ktore poznaju si nic nevezmu nic

misulka22
14. júl 2023

Ale hovorim,nam nemaju co ukradnut.do majetkov neinvestujem takze jedine co ma v dome hodnotu je televizor.

nelca84
14. júl 2023

@misulka22 su dobre vychovani 👌 ako riesis, ked ides na dovolenku? Beries ich so sebou?

misulka22
14. júl 2023

@nelca84 toto je prirodzena vlastnost plemena - nedovercivy voci cudzim ludom.kupovali sme ich aj kvoli tomu,ze mame farmu tak aby strazili. Na dovolenky nechodime.mame cez 90zvierat.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nelca84
14. júl 2023

@misulka22 aha, no tak vam teda naozaj nehrozi vykradnutie pocas dovolenky. My ked sme doma, tak sa tiez nebojim, mame v dome vlciaka /rozumej vnutri/, ale ked ideme na dovolenku, tak ho davame k svokre a vtedy je dom prazdny.

michaela412
14. júl 2023

Boli sme v Bibione, bývali sme vo veľkom hotely a nič sa tam nedialo, všetko bolo zabezpečené na kódy. A doma mám o dva domy vedľa svokru ako ochranku 😀 Zlodej keď chce ťa vykradne aj keď si vpráci ...

luccija
14. júl 2023

Tiež, keď sme boli v IT tak nás prvú noc vykradli my sme spali hore a aj susedné domy.Ale bolo to v roku pána🙂a este sa používala hotovost.Zobrali peniaze, moju videokameru a aj tenisky🙂
Talianski policajti hovorili, že si vyberajú prvu noc, lebo vedia, že sú ľudia po ceste unavení a ešte neminuli peniaze.Ja som sa zobudila ako suseda odvedla strašne kričala toho som sa veľmi zľakla policajti prišli hned.Ved takéto gangy existujú aj na pumpach, dovolenkách stará známa vec
Aj psovi môžu podhodit šunku z otravou.To je istejšie mať psa vo vnútri ako na dvore.nemam žiadne opatrenia doma zatvaram aj malé okná, mame psa, nenechavam drahšie veci na terase a v cudzine len mať stastie

misulka22
14. júl 2023

@nelca84 tak chodime na vylety,su tu aj v noci sami len nejdeme napr na tyzden prec.

autor
14. júl 2023

@michaela412 no super, ze vam sa nic nestalo.. asi keby sa to stalo kazdy rok a kazdemu dovolenkarovi, nikto by tam nechodil.. ale raz sa to moze stat kazdemu..

viera27
14. júl 2023

@karinka223 takto,ak idu cielene zlodeji po tebe,tak si samozrejme so psom poradia. Ak su to taki ti co len skusaju,tak urcite vycuvaju a najdu si iny objekt,naco si zbytocne komplikovat veci. A viem o com hovorim,stalo sa mi. Bola som sama doma a pes zacal o druhej v noci vyvadzat. Vykukla som von a na nasej slepej ulici stalo neosvetlene auto. Nic sa nehybalo. Tak som rozsvietila,vysla von na ulicu a naraz auto fleky a uz cuvali prec. Stale s vypnutymi svetlami podotykam,takze znacku som nevidela.V tu noc vykradli ulicu vedla,no,blbe.

smoulingirl
14. júl 2023

@nelca84 tak berňáky nie sú zrovna dobré príklady strážnych psov, ten náš by zlodejovi hádam aj kávu uvaril

viera27
14. júl 2023

Na dovolenke veru neviem ako sa chranit. Ale doma mam vsade vnutri aj von kamery napojene na bateriu. Take kamery su lacna vec,posielaju ti fotky,nahravaju na cloud video ked sa nieco hybe,notifikacie ti chodia na mobil. A vies sa cez ne pripadnym navstevnikom prihovorit,nech palia do .... 🤣

autor
14. júl 2023

@viera27 mozes dat link na take kamery prosim?