Tesnenie na vnútornú stranu okna

jancarovasimona1
28. dec 2021

Zdravim,viem ze asi sa sem nehodi tato otazka ale neviete ako sa vola tesnenie na okna ale na vnutornu stranu okna?tak ako sa foto. Dakujem

lujza7512
28. dec 2021

@jancarovasimona1 mm vraví ze ak myslíš to okolo skla z vnútra tak ze to sa nedá vymeniť v plastovom okne samostatné je to súčasť tej listy co drží sklo

jancarovasimona1
autor
28. dec 2021

@lujza7512 ano presne to zvnutra. Aaach bozee mame ho svetlej farby,teraz ako sa rosia okna tak za tymi gumickami sa robi plesen 🤦🤦🤦

jancarovasimona1
autor
28. dec 2021

@lujza7512 ale pozeram ze to je nalepene tam

jancarovasimona1
autor
28. dec 2021

@lujza7512 toto myslim

mima1
28. dec 2021

Vetraj okna dokoran a kratko. Vyskusaj to savom ocistit. Potom by mohla pomoct alpa s vodou. A vkuse zotierat

janewithane
28. dec 2021

@jancarovasimona1 my keď sme sa nasťahovali sme to riadne vyčistili, použila som všetko možné aj spachtlu..protiplesnovy prípravok..a teraz už len veľa vetrať, kontrolovať si vlhkosť, ráno narodené hneď utrieť..

jancarovasimona1
autor
28. dec 2021

@mima1 vetrame presne tak,2x do dna dokoran a kratko,ale o to nejde,neviete ci s adaju vymenit za cierne?

jancarovasimona1
autor
28. dec 2021

@janewithane je protiplesnovy pripravok?da sa nastriekat na tu gumu?

mima1
28. dec 2021

Neviem ci sa daju vymenit. My mame cierne. Skusila by som vo firme odkial su okna. Len cierna farba asi nic nevyriesi len mozno skryje plesen.

mima1
28. dec 2021

@jancarovasimona1 savo proti plesni sa da kupit

jancarovasimona1
autor
28. dec 2021

@mima1 viem ze nevyriesi. Ale aspon aj ked bude nieco tak to neuvidim. Zvonku to je hrozne.

jancarovasimona1
autor
28. dec 2021

@mima1 aha som myslela ze je este nejaky speci pripravok. Dakujem

janewithane
28. dec 2021

@jancarovasimona1 veru žiadny speci. Len je dôležité to predtým ako to fyzicky odstraňujes najprv zneškodniť dakym pripravkom

jancarovasimona1
autor
28. dec 2021

@janewithane dakujem. Tak nic ine mi neostava len vycistit to a zasmradit cely dom zo savom😄

martina1201
28. dec 2021

@jancarovasimona1 v zime sa rosia okná lebo ich treba prestaviť na zimný režim. Ja som v novembri okno predstavila na zimný režim a nerosia sa vôbec. Navod ako na to je tu : https://herplast.eu/ako-nastavit-okno-na-zimny-...

martina1201
28. dec 2021

@jancarovasimona1 proti plesni sú aj iné prírodné prostriedky. Kuk článok: https://domacaliecba.sk/zbavovanie-sa-plesni-ne...

jancarovasimona1
autor
28. dec 2021

@martina1201 wuaw to som nevedela. Dakujem 👍👍

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima1
28. dec 2021

@viestta toto vyzera ze to je vnutri zarosene nie medzi sklami. Teda aspon ja to tak vidim

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariejenka
28. dec 2021

utieraj do sucha, vetrať a kúriť. Biely domestos je fajny,ale treba odstrániť príčiny vzniku.
Kúpiť si z elektra domacu hydrostanicu a zistiť kolko máte vlhkosti v izbách.
U nas je to tersz v zime presne ako u vas, zial mame podlahové kúrenie,a teplý vzduch nedôjde k sklam okennym a nezahreje ich, plus mam dojem ze tie nase dvojskla su smejdy,muz ma iny nazor. Nam pomohla len rekuperácia...

jancarovasimona1
autor
28. dec 2021

@viestta nieje to zarosene medzi sklami,je to vnutri na okne. Mame 3 sklo,nie dvojsklo. Su to 4 rocne okna. Mame podlahove kurenie. Vlhkost sa nam pohybuje medzi 50-60 percent.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikus88
9. jan 2022

@jancarovasimona1 v jari ked uz mozem cistit okna parnym cisticom , tak to urobim s nim....mam k tomu tenke nadstavce. Vdaka parnemu cisticu mam vycisteny aj ten najnepriechodnejsi kut vo vnutri ramu...