Teplovzdušná fritéza - za a proti

cookie29
28. jún 2024

Ahojte,
ak mate teplovzdusnu fritezu, zaujimalo by ma aku, ci ste spokojni, ak ano preco, ak nie preco.
Co bolo pre vas podstatne pri vybere? A co spatne hodnotite ako uzitocne/zbytocne.

Zvazujem kupu, ale nejako neviem co a preco. 1 dospely + 2 deti, zatial mensie, ale N#1 ma problemy so stravovanim, takze casto u nas idu kuracie nugetky, hranolky, "rybie prsty" a podobne. A nie vzdy sa mi chce zapinat ruru, kvoli par nugetkam. Pozeram aj objem, ale tazko rozhodnut bez vyskusania a vzhladom k cenam, by som radsej mala skusenosti. Pozrela som rozne stranky, aj recenzie, ale casto na jednej stranke je top na inej menej a cert sa ma v tom vyznat.

Dakujem a krasny den/vikend

ms_green
28. jún 2024

Ahoj, my máme Xiaomi Smart Air Fryer ten 6.5 litrový. Stojí síce stovku ale neľutujem ani euro, čo sme do toho dali. Odkedy ju máme, tak som trúbu nezapla. Pre mňa najväčšia výhoda je, že môžem piecť úplne bez oleja, ani kvapku tam nemusím dávať a pečenie trvá asi tretinu času. Normálne som piekla kuracie nohy hodinu v trúbe, tuto mám 20 minútový program a vybavené. Čo sa týka vyprážaných jedál 10/10, nezistila by si rozdiel, že to nebolo robené utopené v oleji.
Má to aplikáciu na telefón, ktorá je síce len v angličtine ale veľmi prehľadá. Vieš si vytvárať aj vlastné programy.

Jediná nevýhoda, hranolky sa nám ešte dobré nepodarilo urobiť aby boli vnútri mäkké a vonku chrumkavé. Plus teda oni píšu, že sa tam dajú robiť dve jedlá naraz, lebo je tam taký rošt ale to moc teda nefunguje.

Ak si budeš kupovať, odporúčam si kúpiť ak znovupoužiteľný papier na pečenie. Majú ho aj v Lidli a o 100% ti to porieši čistenie. Ja ho dám normálne do tej vaničky a keď mäso pustí tuk alebo vodu, len to vyberiem a bacnem do umývačky a fritézu netreba ani umývať alebo len opláchnuť.

viestta
28. jún 2024

Mam, spravim v nej vsetko co by som spravila vo velkej rure na teplovzduch, akurat v nej mozem robit po porciach tak ako postupne prichadzame domov. Samozrejme karfiol nie je taky ako ked sa vyprazi v oleji, ale je chutny.
Hranolky kupjem oven fry, tie sa vydaria aj vo velkej na teplovzduch aj v malej, akurat ich treba robit v tenkych vrstvach.

tundra
28. jún 2024

Smelo do toho😉.Kupili sme Philips,najskôr mensiu o 3 mesiace XXL😁.Sme nadmieru spokojny.
https://www.melectronics.ch/de/p/718023600000/p...

cookie29
autor
28. jún 2024

@viestta a mas aku prosim?

cookie29
autor
28. jún 2024

@ms_green dakujem za tip

cookie29
autor
28. jún 2024

A mate aj taku, co sama miesa, alebo len premiesate uprostred pecenia ako v rure? Objem velky?

fannynka
28. jún 2024

.

viestta
28. jún 2024

@cookie29 nejakú sencor