Teplovzdušná fritéza

sima1979
4. okt 2023

Máte niekto prosím skúsenosť s teplovzdušnou fritezou ?
Takú kde sa pečie / vari aj mäso, koláčiky, ryby a pod. Kúpiť alebo nekúpiť ? 🫢
Vopred Ďakujem za názory a rady 🙂
Sima

ivkav5
4. okt 2023

@sima1979 za mňa jednoznačne kúpiť 👏🏻 vynikajúca investícia 🙂 Máme Tefal a využívam pravidelne…nemusíš použiť ani kvapku oleja a všetko je tak chutné 🥰

marcellka32
4. okt 2023

U nás to stojí...nechutí nám z toho

patta89
4. okt 2023

@sima1979 my mame od znacky Klarstein a je vyborna 🙂

marienka1989
4. okt 2023

U nás sa nepoužíva, pár krát sme ju vyskúšali, aj na mäso, hranolky...hranolky boli síce zdravo upečené, ale chuťovo nie také, ako smažené v oleji a na pohľad už vôbec, boli bledé ako pred upečením a deti ich preto nechceli.

ivkav5
4. okt 2023

@marienka1989 fakt? A použili ste to dobre? My robíme hranolky pravidelne a vedia sa krásne upiecť; majú peknú farbu

marienka1989
4. okt 2023

skúšali sme niekoľkokrát, teda asi 3krát a vždy boli také...aj kuracie nugetky vyzerali čudne, mäso vnútri upečené, ale tie prezle na vrchu boli bledé a lámali sa úplne....

ivkav5
4. okt 2023

Za nás teda presný opak, máme len dobré skúsenosti a využívame ju minimálne 3x do týždňa 🙂 Kuracie nugetky top, kuracie v cornflakesoch robím pravidelne, hranolky tiež, syr geniálny. Možno aj záleží od fritézy, prípadne možno treba poskúšať programy, lebo nám teda všetko vychádza na výbornú 🙂

jakubkoanjelik
4. okt 2023

U nás je využitá na maximum. Ide takmer každý deň.

vikusjk
4. okt 2023

Babule vysvetlite mi prosim vas, aky je rozdiel medzi teplovzdusnou fritezou a klasickou rurou, prip. rurou s ventilatorom? Ked chcem hranolky bez oleja, dam ich na plech a do rury. Su z teplovzdusnej fritezy ine? Akoze pytam sa uplne vazne, lebo uz viackrat som sa nad tym zamyslala, ze vsak to je v podstate to iste, len v mensom, ci? Vdaka 🙂

jakubkoanjelik
4. okt 2023

@vikusjk podľa mňa je to rovnaké. Ale teda mne viac vyhovuje dať to do fritézy ako zapínať veľkú rúru. A rýchlejšie sa mi to urobí

cyberk
4. okt 2023

tiez mam zlu skusenost, asi zalezi aj od fritezy bohvie, ale hranolky vyzeraju aj chutia hnusne , dala som tomu 5x sancu, a ked sa mi ani hranolky nevedia dobre spravit, neviem si predstavit tam davat maso v trojobale :D

ivkav5
4. okt 2023

@vikusjk podľa mňa je fritéza proste len praktickejšia🙂 nahádžeš tam rovno veci, v rúre sa mi x krát bez oleja jedlo nevydarí lebo sa prilepí, vo fritéze v tom teflónovom košíku sa ti to neprilepí, a mne to osobne príde proste rýchlejšie 🙂
Osobne keď chcem šetriť čas, tak vyťahujem fritézu 🙂

sima1979
autor
4. okt 2023

@ivkav5 akú značku máte ? Ktorý model ?

ivkav5
4. okt 2023

@sima1979 Tefal EY505815 Easy Fry & Grill Precision
Za mňa fakt topka, hranolky syr ako z reštiky, hranolky ani nahodou nie sú biele, chutia skvelo, také fakt dobre chrumkavé, zároveň ale všetko je suché bez oleja čo je teda super pre zdravie 🙂

ivkav5
4. okt 2023

@sima1979 keď budem robiť niečo tento týždeň, tak odfotim a pošlem do správy 🙏😅

kukuk29
4. okt 2023

@sima1979 ja mam xiaomi a tiez som velmi spokojna 🙂 zohrievam si tam aj fit bagetky a zemle a su ako cesrtvo kupene ;) ,tak isto na zohriatie mäsa,rezňov, kuracie krídla sú super,hranolku ..🥰

ivkav5
4. okt 2023

@kukuk29 presnee, aj na to som zabudla🙂 tiež robím také zapekanky v nej a dokonca aj tortilly tam dávam vždy zapekať s kadečím 🙂

@sima1979 odporúčam inak aj insta profil andy.stech, mladá baba skúša rôzne skvelé recepty a veeeľmi veľa toho robí práve aj vo fritéze 🙂

stellarstar
4. okt 2023

Mám zn tefal, som ju dostala pred pár mesiacmi od môjho. Hranolky z nej sú perfekt. Robila som už v nej vyprážanú cuketu a bola fajn. Na ohrievanie používam ide to rýchlejšie ako rúra. Pizzu a zákusky som ešte zatiaľ neskúšala

sima1979
autor
4. okt 2023

Ďakujem Vám všetkým za odpovede 🫶🏽🙂