Svokra má osobitný kôš na prádlo a druhý kôš na ponožky

31. jan 2022

Ahojte, len tak ma zaujima ci to mate tak alebo co si o tom myslite: svokra ma osobitny kos na pradlo a druhy kosik na spinave ponozky. A tak.to perie osobitne, ze plna pracka pradla, ale ponoziek perie len par, kolko vyjde, hockedy kludne aj prazdnu pracku. Ze aby sa to pradlo v tom nemagalo, a ponozky nezasmradili zvysok. Pride vam.to normalne ? (len tak sa pytam, lebo u nas sa vraj pradlo v tom.maga a je to nechutne a tak, ze ked nechcem osobitne prat, mam rucnr predprat ponozky, no a nevysvetli.jej clovek, ze dnes su automaticke.pracky s plakanim a tak)

dskjhfdlkdjhl
31. jan 2022

Neperiem ponozky zvlast a keby mi chcel do toho niekto kecat, tak ma smolu-mam svoju vlastnu pracku a o prani nevediem debaty s nikym, takze ani moja mama (nie este svokra) nevie, co s cim periem.

andrea_82
31. jan 2022

Tiež neperiem osobitne. Jediné, čo periem samostatne, sú utierky na riad.
A napríklad taká spodná bielizeň (nohavičky) jej nevadí, že sa mágajú s ostatným prádlom?
Prečo vlastne svokra tebe káže, ako máš prať? Perieš aj jej prádlo spolu s vaším? Na tvojom mieste by som si kúpila vlastný kôš na prádlo, vlastný prášok a prala si osobitne svoje.

anjelicek26
31. jan 2022

Treba jej porozpravat, ze su zeny, co tam peru latkove plienky 😂

autor
31. jan 2022

@anjelicek26 to periem tiez, to prala minule rucne, ze sa to nemoze dat take zacurane do pracky a ked to doprala rucne sturila to do pracky.

petka1402
31. jan 2022

Noo to je bývanie s rodicmi/svokrovcami...no a k otázke, nepríde mi to normálne, ja perem ponožky spolu s oblečením

autor
31. jan 2022

Nie, nebyvame s nou. Len prisla k nam a stara sa do veci do ktorych ju prd, a hladala kde.mame kos na ponozky. Ale najvacsi vtip bol ze ja ked som bola u nich prve razy, tak.som to.toho jej ponozkoveho kosa davala vlozky a vlasy a ine smetie ked som bola v sprche, az kym muz nepsomenul ze to neni kos :p

autor
31. jan 2022

@petka1402 nebyvame s nou. Keby byvame tak ma asi odvezu na psychiatriu po voch dnoch. Hold niektore zeny sa staraju nech byvas kdekolvek

petka1402
31. jan 2022

Jaaj že to až takto, tak súcitím s tebou, ale ja som typ co by si to za 1. nedovolila a za 2.aj keby tak hneď jej to zruším, no samozrejme slušne

diewcatqoo
31. jan 2022

Moja mama to ma tiez takto osobitne. Vedla kosa na pradlo ma maly kos na ponozky a ked perie klasicke pradlo, ma vyvedeny vypust do vane zo zmykania, tak v tej vode, ktora jej vyjde do vane, predperie ponozky. Potom, ked su preprate, tak ich da prat s dalsou varkou pradla.
Ale perie tak len otcove a bratove ponozky. Oni pracuju manualne v bagandzach a to teda je iny puch po celom dni. Musi ich mat velmi rada, ked predpiera ich zasmradene ponozky 🙂
Inak, ak nemate ponozky zablatene alebo extra smradlave, prip. nemate nejaku plesen na nohach, tak nevidim dovod, preco prat ponozky osobitne. Nech si svokra perie ako chce. Ked nebyvas s nou, tak nemas o com - povedz jej, ze vy si budete prat ponozky ako vy chcete 🤷‍♀️

lintu
31. jan 2022

Aj som sa chcela spýtať, či si je vedomá, že ponožky si môže preprať ručne, keď ich má také znečistené, ale tak vedomá si toho zjavne je. No nič. Zaujímavý systém. U nás to tak tiež nefunguje. Ale pobavilo, ako si jej špeciálny kôš na ponožky znesväcovala odpadom 😂

alexk12
31. jan 2022

Ja to nechápem čo tie ponožky nosí týždeň keď ich musí prať osobitne?

martina1201
31. jan 2022

Ja periem ponožky a spodné prádlo na 60 stupňov. Takže oddelene. A keďže tričká a podobne idú len max na 40 tak ich periem osve. Ale keď mám napr. plienky a detské prádlo ktoré sa môže prať na 60 stupňov tak periem spolu so spodným pradlom... Mne nikto nehovorí ako mám prať. Kôš mám jeden a tam všetko dokopy pred praním. Keď idem prať vysypem prádlo a roztriedim na kôpky na pranie a potom periem....

dskjhfdlkdjhl
31. jan 2022

Ja by som ale povedala, ze autorku je nic do toho, ako perie jej svokra a tak isto aj svokra sa nema starat do toho, ako perie nevesta. Len mam dojem, ze tu si nie je svokra s nevestou nic dlzna, lebo aj nevesta sa vyjadruje s despektom o svokre a jej prani. Takze sa kazda starajte o svoje pradlo a bude sa vam lepsie dychat.

oli18
31. jan 2022

Jamam kamosku, co kazdemu clenovi rodiny perie veci zvlast. Este dobre, ze su len 3ja.

ivkazba
31. jan 2022

@dskjhfdlkdjhl ja toto ale registrujem v mnohých "svokra" diskusiách tu na koňovi, že sa nadáva na svokru, ale keď si prečítaš správanie niektorých neviest, tak tiež to nie je na pochvalu. Ja s mamou partnera nikdy nebudem kamoška, ale je to žena, ktorá vychovala môjho partnera a vychovala ho dobre, už len preto mám voči nej nejakú úctu.

autor
31. jan 2022

@dskjhfdlkdjhl
@ivkazba joj len som sa opytala na pranie. Nepotrebujem.analyzovat vztah svokra - nevesta. Toto neni zamerom diskusie.

martinka13
31. jan 2022

Povedz jej, že si robila prieskum, a že je jediná, ktorú sa našla čo separuje 🙂 .

letfenixa
31. jan 2022

Periem zvlast ponozky, aj spodne prádlo.

ivanka33
31. jan 2022

Ja to mám tak isto 😁🤦‍♀️

lesana25
31. jan 2022

@martinka13 tak nie je 😀

mia781312
31. jan 2022

Ja tiež ale tak ze osobitne my a osobitne dcéra

lesana25
31. jan 2022

Nemám doma priestor na X košov na prádlo. Ja dávam do každého prania Lysol (nie kvôli covidu) takže mám všetko prádlo čisté a k tomu dezinfikované aj keď ho periem spolu 😀

dudos
31. jan 2022

Manželove spodné prádlo plus ponožky periem zvlášť. Zvlášť utierky na riad. Zvlášť uteráky. Biele prádlo len čisto biele, zvlášť biele s potlačou, zvlášť šedé, zvlášť farebné, zvlášť čierne. A mám deň keď periem prádlo čo nejde do sušičky.
Takto isto periem veci aj pre deti. Oddelené od našich.

dudos
31. jan 2022

@dudos aj rifle periem zvlášť ako ostatné oblečenie a tiež ich kolorujem. A manželovo pracovné oblečenie delím na tričká, mikiny, nohavice. Každé periem zvlášť.

poopsie
31. jan 2022

Ja periem oddelene, na 90 utierky a uteráky, 40-blede tmave (+detske spodne prádlo) , 60 - spodné prádlo nás dospelých... A všetko je to na jednej veľkej kope 🤣🤣zachvíľu bude vyššia ako ja... 😬(kiežby sme namali žumpu)

ichbinich
31. jan 2022

Vidim, ze som tu exot. Ja mam presne takto extra kos na ponozky. Ale z uplne ineho dovodu - lebo sa mi mnozili bezparove ponozky 😀 Vzdy sa mi pri triedeni nejaka schovala 😀
Tak som zaviedla kos na ponozky a mam po probleme 😉 😀
P.S. Ponozky periem s riflami, pekne sa mi to v pracke vyvazi, tazke rifle plus lahke ponozky, pracka spokojna pri zmykani a ja tiez, lebo operiem vsetky ponozky a nemam Dedoles 😀 😀 😀

paladia
31. jan 2022

Ja mam zvlášť kôš na oblečenie a zvlášť na spodné prádlo, vrátane ponoziek. Robím to tak, odkedy som na stránke o praní čítala, že spodné prádlo sa ma prať zvlášť, na 60tke, lebo pri 40 stupnoch sa fekalne baktérie neznicia a roznesú sa na zvyšné prádlo. Takže spodné všetko periem zvlášť, dávam sanytol na dezinfekciu a handričku proti zafarbeniu. Ale to je zase iný druh úchylky toto 🤣🤦‍♀️

saxana000
31. jan 2022

Ved jej kup papuce a nebude mat ponozky jak hnoj

zarrinka
31. jan 2022

@paladia Aj ja podobne. Mám tiež zvlášť priehradku na ponožky, zvlášť na spodné prádlo a osušky, zvlášť na kuchynské utierky a zvlášť na ostatné vrchné oblečenie. Všetko periem oddelene. Možno je to isto forma "úchylky" ale vôbec mi to nevadí 😉

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz