Sušička prádla do 500 EUR

anicka332
30. máj 2024

Ahojte maminky.Viete mi prosím poradiť nejakú dobrú sušičku prádla okolo 500€? Ešte som sušicku nemala.
Oplatí sa kupovať? Ide mi hlavne oto aby som nemusela žehliť. Naozaj to prádlo nebude extra pokrčené v tej sušičke? Každý si to chváli tak neviem

maryetta
30. máj 2024

Ja si zivot bez susicky neviem predstavit. Ja aj umyvačku dam prec ale toto uz nikdy.
Ono to je pokrčene ale…. Nie az ktovie ako.
Čo potrebujem prežehlim. A čo nie len poskladam.

lelelienka
30. máj 2024

Tiež mi všetci hovorili že to bude vyžehlené, no tak to určite 😁 Ja síce nežehlím ani tak, ale za mňa sušička nesplnila tie očakávania, čo som mala. A to nemáme teda žiaden šmejd. A veľa veci tam ani dať nemôžem. Tak neviem, asi som čakala až moc 😁

anicka332
autor
30. máj 2024

U nás ide pracka nonstop. Mam 4 sušiaky a k tomu susim aj na balkone. Vždy sa snažím povešat prádlo tak aby som mala co najmenej žehlenia ale ajtak. Zabijak je pre mňa jeseň, zima a jar.Nez mi prádlo uschne sú aj 4 dní a to musím čakať aby som mohla znovu prať. A to žehlenie ja nestíham.
Veľa bab mi vravelo že čo si ju nekúpim že majú minimum žehlenia tak uvažujem nad tým.
Myslela som si že to nebude až tak pokrčene pretože vraveli že len vytiahnu a dajú do skrine 😂
Dnes som bola v predajni popozerať sa a odporučili mi Beko a LG.Ja mam síce Beko práčku a som s nou spokojná ale mali tam toho veľa že naozaj neviem do ktorej investovať.

marticka85po
30. máj 2024

@anicka332 my mame tuto: Beko DPS 7405 G B5. Ja som nadmieru spokojna. Stala nas okolo 350eur

andreakotesova
30. máj 2024

@anicka332 máme Beko DPY 8506 GXB1 a som nadmieru spokojná.

simca06022011
30. máj 2024

No so zehlenim je to tak, ze ked natlacis plnu susicku, pokrcene to bude. Na druhej strane, dokazes mat tyzdene pranie aj so susenim urobene za den s kludom, cize ja mam pri susicke rozlozenu zehliacu dosku.. a ked som sikovna vyhadzjem susicku est eked je pradlo teple, tak to iba poskladas a vybavene. Co je pokrcene hned ozehlim. Cize prakticky za chvilu je vsetko v skrini. ked nie som, nerisim, hazdem pokrcene pradlo do kosa na zehlenie a ozehli sa ked bude cas. V podsatte cas vesania a skladania ti prejde iba do skladania a zehlenia, toho co sa krci...

oblecenie99
30. máj 2024

Ak dodržíš všetky inštrukcie podľa návodu, nedáš tam viac vecí naraz, predtým, ako vložíš prádlo z práčky, tak pekne krásne povytriasaš, zvoliš vhodný program a ustrážiš moment, keď dosuší, ty ju hneď vypnes, otvoríš, povyberas veci, ktoré opäť jemne ponatriasaš, a rovno skladáš, niečo "prezehlíš" pritom iba rukou, podľa potreby, tak vtedy áno, ak nie si extra náročná na vyžehlené veci, tak v tomto prípade žehlička nemusí byť potrebná 😅 Napr. keď periem posteľné prádlo z našej manželskej, tak je to 2xpaplon, 2xvankus, a sušim to naraz.. už sa to ale považuje za veľa veci v nej naraz, a posteľné z nej vyberam riadne pokrcene. Ale i radšej si ušetrím takto čas, naraz dám sušiť a potom vyzehlim, ako by som to mala rozdeľovať. Značku mám LG, do 18 kg prádla. I tak je to pokrcene. Výhody to má, rýchlo to vysuší veci, neobchádzaš sušiak, nemusíš nič nikam vešať a čakať, aby vyschlo, niekedy v byte aj dva dni. Plus také uteráky, osušky budú fajne nadýchané. Tie by som ani nemusela žehliť, paradoxne tam najviac vyťahujem žehličku, na kuchynské utierky a osušky som háklivá, nekompromisne žehlim. A ničí veci. Nehovorím, že úplne, ale jednoznačne skracuje životnosť oblečenia.
Či ľutujem kúpu? Určite nie, išla by som nej znova

babushkaem
30. máj 2024

ja odporucam susicku s telepny cerpadlom, a co sa pokrcenych veci týka, pokial ich hned este teple vytiahnem a rovno podkladam, tak sa pekne vyrovnaju. zehlicku doma mam iba taku mini na cestovanie, doma nezehlim vobec nic.

alenka58
30. máj 2024

pokiaľ vyberieš sušičku hneď po dosušení tak prádlo nie je pokrčené, niektoré veci dávam na ramienka ale 90 percent vecí je bez problémov, prádlo je mäkké, sušiaky sú môj nepriateľ 😀

eeffka
30. máj 2024

@anicka332 posud sama ci by si toto zehlila? Ja teda nie, vyberiem uhladkam poskladam a smer skrina, samozrejme nesmies prepchat

sisska96
31. máj 2024

Ja vešiam skoro ráno von na terasu, a podvečer sú už suché. Cez zimu v spálni a keď sa kúri tiež do večera sú suché alebo do rána. Ale ja neperiem každí deň. Načo

anicka332
autor
31. máj 2024

@eeffka ak sa smiem spýtať akú sušičku máš? Toto absolútne netreba žehliť

30katrusa40
31. máj 2024

@anicka332 ja má sušičku Elektrolux . Som s ňou spokojná. Ak prádlo po usušeni hneď vytiahnem a poskladam je rovné. Problém je keď tam vychladne vtedy prádlo je pokrčené. Ja som s ňou ozaj spokojná. Kupovali sme ju pred 5 rokmi. S predĺženou zárukou vyšla cca 480€ z Nay.

andreakotesova
31. máj 2024

@anicka332 ani ja nežehlím, mám Beko. Treba však prádlo hneď po vysušení vyberať zo sušičky.

eeffka
31. máj 2024

@anicka332 CANDY GVH D913A2-S, uz sa nepredava, ma asi 10r, ale mam na nej tqkyto dopnkovy program ta preskrtnuta kosela, ze ked dosusi a hned nestiham skladat ked som von, tqk kazdych 10min potoci bubnom a prefukne, takze prqdlo sa nedokrci

nelka93
1. jún 2024

Mam susicku a nezehlim nič okrem košieľ, aj to len pred nosením no to som aj tak vždy robila. Za mňa susicka je jeden z naj vynálezov a nevedela by som bez nej existovať uz

mima1608
1. jún 2024

My máme CANDY CSO4H7A1DE-S - teraz je aj vo výpredaji v Nay.

lucka290897
2. jún 2024

@anicka332 ja mám beko a je to fajn nemusím žehliť cena cca do 500 stala

monika2014
14. júl 2024

@marticka85po
@andreakotesova dievčatá, môžem Vás poprosiť o názor, radu? Nedávno sme kúpili Beko sušičku a krčí oblečenie. Alebo teda určite nie je také ako všade píšu, že po vysušení bude ako vyžehlené🤔😔 Alebo som sa ešte nenaučila používať ju alebo neviem kde je problém. Môžete mi poradiť ako na to?

andreakotesova
14. júl 2024

@monika2014 dám program MIX a vyťahujem oblečenie ešte teplé.

monika2014
14. júl 2024

@andreakotesova nemám mix program a tiež vyberám prádlo teplé. Triedite prádlo podľa materiálov? Napr., že uteráky do sušičky zvlášť, tričká a podobné materiály zvlášť, nohavice tiež samostatne...

andreakotesova
14. júl 2024

@monika2014 len uteráky/osusky zvlášť a košele. Inak všetko spolu.

marticka85po
15. júl 2024

@monika2014 vybrat hned ako dosusi aby este bolo teple.ak nechas vnutri vychladnut a az tak vyberas tak sa pokrci

monika2014
15. júl 2024

@marticka85po vyberám hneď,ale ono už je pokrčené v sušičke

andreakotesova
15. júl 2024

@monika2014 ono to závisí asi aj na funkciách tej sušičky.

monika2014
15. júl 2024

@andreakotesova podľa popisu má funkciu proti pokrčeniu prádla, takže asi robím niekde chybu ja 🤔

andreakotesova
15. júl 2024

@monika2014 je to možné...

andreakotesova
15. júl 2024

@monika2014 ja to mám takto

monika2014
15. júl 2024

@andreakotesova trošku inak ako mám ja 🤔 Takže asi musím skúšať, ktorý program bude najlepší