Sušička ovocia - akú vybrať?

simcatko17
6. feb 2020

Ahoj 🙂 prosím viete mi poradiť s výberom susicky potravín/ovocia? Pripadne akú máte a ste spokojne? Tak max do 40€. Predbežne vybratú mám, ale rada by som ešte nejaké skúsenosti 🙂 vybrala som zatiaľ Concept so 1015
Ďakujem 🙂

marci987
6. feb 2020

Tak to by aj mna zaujimalo 🙂

vulka
6. feb 2020

Ja mám značku Klarstein. Má niekoľko poschodí, je hranatá(nie okrúhla) ale nesuší rovnomerne. A suší na max. 70 stupňov, čo je dosť málo. V rúre vysuším oveľa rýchlejšie.

mirka17
6. feb 2020

@simcatko17 jedna dobrá rada, kup si taku sušičku, v ktorej tie misky nie su mriežkovane, resp. dierkovane, ale kde su plné misky, jednak z toho dôvodu že v každej miske môžeš sušiť niečo iné a nepremiešavajú sa ti vône, a jednak aj z toho dôvodu že ked sa ti suší ovocie tak ti z toho "vyteka" štava a ta ti steká cez všetky misky a je z toho len zbytočne bordel. a hlavne je lahšie umyť celu misku ako dierkovanú, tu by som teda čistiť nechcela od zaschnutej štavy

vikusjk
6. feb 2020

Ja mám tiež Concept, ale takú zelenú hranatú, má 9 poschodí. Výhoda mriežkovaných misiek je, že nimi prúdi vzduch. Pri sušení ovocia môžeš dať papier na pečenie pod ovocie a nebude nič stekať. Čo sa týka teploty sušenia, ja som zástancom pomalšieho sušenia, t.j. dlhší čas na nižšej teplote, sušením na vysokej teplote sa zničia všetky vitamíny. Podľa mňa na začiatok a na občasné sušenie si si vybrala ok, sama potom uvidíš, či budeš potrebovať niečo výkonnejšie a drahšie, alebo ti to bude stačiť. Ja suším aj zeleninu na vegetu a zeler do polievky v zime a bylinky.

osky
6. feb 2020

Concept so 4000 sa mne paci.
Ale nemam doma ziadnu...
Plastovu by som vsak uz nikdy nekupila.
Mali sme taku klasicku,plastovu,za 50 eur z lidla a pri tom kvante ovocia posla....
Ked uz,tak nieco kvalitne a vykonne

smejko25
6. feb 2020

@mirka17 mala som obidve susicky a dierkovana je premna 100x lepsia 🙂 susim vzdy jeden druh ovocia a nikdy mi nic nevytieklo 🙂 a sitka sa dali dat do umyvacky 🙂 plus sa mi rychlejsie vsetko posusilo ako v tej kde boli plne misky 🙂 v tej kde boli plne sa straaasne dlho susilo

bubbinaa
14. feb 2020

Nad týmto aj ja rozmýšľam, akurát v sobotu mám v pláne, že pôjdem sa pozrieť po nejakých obchodoch, aby som aj naživo ju videla. Chcela by som ale niečo také, kde sa dá teplota nastaviť. Pretože keď si spomeniem ako sme minulý rok sušili aj hríbiky, že všade som to mala na sieťkach, tak mi je až do plaču 😀

simcatko17
autor
14. feb 2020

My sme kupili nakoniec Gorenie FDK 24 DW a už sme ju niekoľko krat otestovali. A je super, sme velmi spokojní 🙂 Ma nastavenie teploty aj časovač, a 5 poschodí na sušenie 🙂

sunset65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karima512
6. jún 2024

ja mam susicku zo sady kupovanu od vitariana kde bol aj mixer atd a som s nou spokojna, susi rovnomerne, malicka, casovac, hurom znacka