Sušička LG Dual Inverter Heat Pump si skracuje dobu sušenia

andrejocka36
22. dec 2021

Dievčatá, chcem sa opýtať, či má niektorá z vás sušičku LG Dual Inverter Heat Pump na 9 kg bielizne. Chcela by som sa vás opýtať, či s takým niečím máte skúsenosť. Prečo si sušička skracuje dobu sušenia? Nastavím ju na 2 hod. a 30 minút a sušička mi skráti cyklus sušenia o viac ako polovicu času. A po skončení programu prádlo nie je suché. Neviem, či niekde robím chybu alebo čo. Ďakujem za odpoveď a rady.

tinkavvv
22. dec 2021

Nemam konkretne tuto, mamina na LG nastavuje este na tom pravom displeji suchost - ze ako velmi chce vysusit ( napr na samsungu sa to vola suche k zehleniu, suche do skrine….). Nemas tam nieco taketo?
Program si podla mna kazda susicka upravuje podla nastaveni.

andrejocka36
autor
22. dec 2021

@tinkavvv nič tam také nemám. Iba úroveň sušenia: Žehlenie, skriňa a Extra

tinkavvv
22. dec 2021

@andrejocka36 ano, to som myslela. A ake si si nastavila?

andrejocka36
autor
22. dec 2021

@tinkavvv skriňa

tinkavvv
22. dec 2021

@andrejocka36 skus pripadne to extra. Mamina to tiez niekedy mava vlhke, ked to porovnam s mojou susickou. Treba len poskusat, mne sa este osvedcilo zapnut take tocenie po skonceni programu (nechce sa mi to vzdy vyberat hned po dosuseni a tak sa pradlo nepokrci) a to este tomu pomoze.

izabela181
24. dec 2021

@andrejocka36 ja mám presne tuto sušičku a robí to že skracuje ale to je normálne, tuto funkciu má veľa susiciek, tak tam sú tie senzory a zbytočne bude ďalej súdiť keď je prádlo suche 😊 a nikdy sa mi nestalo že by bolo prádlo mokré aj po skrátení cyklu…a ako ho mávaš mokré? Všetko alebo iba niektoré kusy oblečenia?

ckatka
24. dec 2021

Ja ju mam tiež. Čas nesledujem ale zapínam tu žehličku aby sa to.este nepokrcilo keď to náhodou dosusi skôr.
Vlhké občas je, keď tam narvem toho priveľa. Alebo keď sa mi niečo zamota do obliečky z paplona. Vtedy pustím ešte rýchly 30min. A je to OK. Inak som superspokojna

miselar
24. dec 2021

Aj ja mám túto sušičku a som tiež spokojná .
@ckatka presne toto sa mi stáva že sa mi to zachmula do obliečky tak ich radšej zapínam 🤣.ináč som nadmieru spokojná .👌

ckatka
24. dec 2021

@miselar áno...keď nezabudnem tiež zapnem. Ale mam,veľké plachty 2x2 m s gumickami v rohoch...A tam sa mi to zamotava hlavne. Ale nevadí. Dávam plachty naraz a nedám.k nim.male veci a mam pokoj

miselar
24. dec 2021

@ckatka jasné treba sa vynájsť .Ja som s ňou veľmi spokojná 🤗.

andrejocka36
autor
24. dec 2021

@izabela181 prádlo nie je dobre doschnuté. Cítiť, že je na dotyk vlhké

andrejocka36
autor
24. dec 2021

@izabela181 a akú úroveň sušenia používaš?

izabela181
28. dec 2021

@andrejocka36 ten úplne prvý program Bavlna čo susi 2 hodiny 30 minút a nič nemením na nastaveniach 😊