Sušička, ktorá neničí prádlo a nemusím po jej použití žehliť

21. júl 2023

Existuje vôbec taká ? 😆 Dva roky od kedy bývam sama som snívala o susičke že aky to bude pomocník a keď konečne som na ňu našetrila prišlo veľké sklamanie a to je že sa mi zbehli skoro všetky veci a sú tak pokrčené že musím ešte žehliť 😟 a práve od toho som si chcela pomôcť keďže to sľubuje 😟

doriiis
21. júl 2023

Ja mám Philco PD 7 CHIVA.Ide min.3 krát týždenne.Nezehlim vôbec a nikdy sa mi nič nezbehlo

Základom je ju nenapchat až po vrch....iba do polovice,zvoliť správny program a ja používam ešte guličky do susicky

autor
21. júl 2023

@doriiis aj som kúpila v tej cene a vsetky veci sú na prd joj :( ..keď vyberiem mužove trenky tak ako keby boli pre 3. Ročného chlapca :(

doriiis
21. júl 2023

Nerozumiem v akej cene....neviem,ako vravím,nikdy sa mi nezrazilo nič....a to tam susim aj pletené svetre a rolaky

kacena4
21. júl 2023

no ked tam das nevhodny material scvrkne sa... s tym rataj ze nie vsetko sa da susit

babovka2321
21. júl 2023

Mne sa zraza prevazne detske (lacne) oblecenie. Tmave oblecenie mi bledne vseobecne. Pokrcene vytahujem len vtedy, ked mam prilis napchatu susicku alebo ked neskladam pradlo teple hned po dosuseni. Mam susicku Bosch a rovnako to bolo, ked som mala Elektrolux.

babulkomale
21. júl 2023

Nove veci tam nesmies dat, cca trikrat po oprani usus na vzduchu, az viackrat prane veci tam zacnem davat.
Tym ze sa pradlo toci a nutene susi, jasne ze sa nici viac ale ziadna tragedia, za to pohodlie to stoji. Drahe veci tam nedavam a detom kupujem veci na spotrebu, znicia, zaspinia, neriesim.

babulkomale
21. júl 2023

Tak davas asi zly program...muzove boxerky normalne susim a nic sa nezbehlo. Viac pozeraj navod.

ropucha6
21. júl 2023

Ja osobne nase dospele oblecenie nesusim. Susim len detske veci, periny, uteraky a pod. Aj tak velke ulahcenie ie roboty.

hiro
21. júl 2023

Ked sa zbehlo tak to asi bola prilis vysoka teplota, nie? Je tam X programov pre rozne veci. Ale ja davam casto len obycajne hriatie mix, nedavam extra susenie, neuvari to. A kapacita, 8-9kg susicka je fajn, ta zhltne aj velky obrus zo stola s vecami a je to ok.

anjelikdianka
21. júl 2023

My máme Elektrolux a suším v nej skoro všetko.A mám vela veci z Pepca,sinsay,tesco.....a nič ešte sušička nezničila
A skladám veci chneď keď skončí sušenie,ešte teple a okrem manželovych košiel nič nežehlím ani pre malé 10 mesačné dvojičky.

autor
21. júl 2023

@anjelikdianka a aky máš prosím ťa presný typ ? Ja mám tiež Electrolux a katastrofa škoda peňazí

ninusa221
21. júl 2023

My máme exlektrolux asi už 5 rokov a do tej susicky dávam fakt všetko cez zimu hlavne cez leto len keď niečo nutne potrebujem. Nikdy v živote sa mi nič nezrazilo v nej.

A nežehlím nič ani by ma nenapadlo v tomto teple max keď niekde idem vytiahnem prežehlim keď vidim že je to dáke dokrkvané ale ja neznášam žehlenie od mala 🤣

lasona
21. júl 2023

Zakaždým co som zisťovala u kamoši ek, to prádlo je pokrčené...moje takisto..tiež som si myslela ze mi odpadne žehlenie a áno ničí sa prádlo, bohuzial

zabina27
21. júl 2023

tak oblecenie sa isto nici, ked sa tam hodinu trepe v teplom vzduchu. tiez sa mi nieco zbehlo, nieco vobec, praveze sa mi zda, ze to lacne detske oblecenie vydrzi susicku lepsie, ako ine. pravidelne tam susim spodne pradlo (to periem samostatne), uteraky, obliecky, v zime skoro vsetko, teraz v lete vela susim vonku. ale tiez by som si mala lepsie pozriet navod a viac sa pohrat s teplotou alebo otackami. a pokrcene ostane, ak ho tam necham vychladnut. pokial skladam teple, krasne ho rukami vyhladim. preto pokial periem napriklad vecer, ze uz sa mi nebude chciet cakat na susicku, tak vyvesiam na stojan. proste viem, ze po dosuseni to musim hned skladat.

cookie29
21. júl 2023

ja mam kondenzacnu s tepelnym cerpadlom, este mi nic neznicila a to tam susim skutocne vsetko. A zehlit nemusim, pokial to ale vyberies a poskladas okamzite po ukonceni programu. Ak to tam nechas vychladnut, tak smola. Ja ked vyberam z pracky, tak vytrasiem kazdy kus az potom do susicky, aj to pomaha

zuzuliennka1
21. júl 2023

to nezavisi od znacky, ale od toho, ako ju pouzivas a ake davas programy. mam susicku uz roky a neznicila mi nijake pradlo, dokonca susim aj funkcne tricka a sofsthel. bundy, tenisky,.. a vsetko tip top
nezehlim nic, proste dosusi a teple poskladam.
planujem si samozrejme pranie a susenie, teda co treba poskladat, odlozit - susim a periem ked som doma, nejake uteraky, plachty, ponozky,.. dam susit a mozem ist von, toto pokrcene predsa nevadi, alebo taketo veci susim neskoro vecer, ked dosusi, vacsinou spim, rano odlozim.

zuzuliennka1
21. júl 2023

a este aj ako @cookie29 pise, dost urobi aj to, ako pradlo z pracky do tej susicky das. pokial tam hodis gucu pokrceneho vyzmykaneho pradla, no to sa samo nenarovna.
kazdy kus vyberiem z pracky po jednom, vytrasiem, hodim do susicky, ja davam aj take tie plast. lopticky do susicky a pokrcene to nemam

maribell
21. júl 2023

Ja mám túto 👇. Dávam do nej všetko (naozaj všetko) a ešte nič mi nezničila 🧐. Púšťam iba program mix. Žiadny iný som tuším ešte ani nepoužila 😅. A čo sa týka krčenia, musíš prádlo vybrať a poskladať hneď po skončení programu, keď je ešte teplé.
Ja prádlo z práčky ani nejak nenatriasam. Normálne chytím a hodím so sušičky 😅.

alexandra383
21. júl 2023

Susim uplne vsetko, pradlo treba skladat este ked je horuce, hned ako skonci cyklus. Lebo inak zostane pokrcene. Nikdy nezehlim odkedy mam susicku. Ani kosele, tie nenecham vysusit uplne, ale este vlhke ich zavesim na vesiaky.

olimuc
21. júl 2023

Ja susim skoro vsetko ale okrem veci z Lidla, Tesca a Pepca pre maleho, si vsetko zachovalo velkost. Pokrcene je to len ked je preplnena … ale rozdelim na polku dam kocky ladu a pol hodku je vyrovnane … moja susicka je ale uz pani v rokoch .. 10+

simca06022011
21. júl 2023

Zniz si intenzitu susenia. A cim skor vybrat a poskladat horuce. Cim jemnejsia latka tym nizsia uroven susenia (nie teplota, ale vlhkost sa u mna nastavuje). Pradlo ak nehccem zehlit, musim z pracky prelozit vyslovene po jednom a vystriet, vymotat pokrcene...

ivangeline
21. júl 2023

Predavame. Este je v zaruke. Ja to proste nevyuzivam! :D A scvrkli sa mi len manzelove teplaky. Inac vsetko ok.

20erika07
21. júl 2023

Program bavlna je zradny, vyskusali sme to so sestrou ,rovnake bavlnene pyzama, ona susila na bavlnu ja na mix, ona zbehnute ,ja pohodicka rovnake. Na vsetko používam program mix, oblečenie je rovnaké. Susim všetko co operiem, obyčko susiak som povedala, ze uz nevyberiem odkedy mam susicku. Co sa tyka krčivosti, ako pisu baby vyssie, po skonceni susenia skladat teple, ked nemam cas skladat aspon ho povyberam a na postel polozim rovno. Nikdy nesusim ak viem , ze to nebudem moct vybrať po skonceni susenia.
Susicka je super, len sa treba naucit ju používať spravne.

popocathepetl
21. júl 2023

@20erika07 prosím ta, na akej teplote používaš program mix? Mas prádlo suché, keď vyberieš? Či je trošku vlhké (goliere, gumy na teplákoch - kde je to hrubšie)?

panizima
21. júl 2023

Ja už by si do tej sušičky kopla, všetko skracuje a nici

zuzinka888
21. júl 2023

A vyberas pradlo ked program skonci? Este teple?

simca06022011
21. júl 2023

dolezite je nastavenie vlhkosti, bohuzial kto to da na extra suche, extra neviem co, tak to sa zbehne. ja som to znizila, pri kazdom programe to viem urobit. A nic nesusim na ziadnom extra programe, nic sa mi nezbehne az na dementne teplaky z bonprixu:DDD tam ma podorrenie ze doslova ide o zly material, bud je to neprana bavlna, alebo zle ucite, ale skratia sa aj o 5 a viac cm...

20erika07
22. júl 2023

@popocathepetl juj teplotu som nekukala ,len otocim na mix a pustim 🙂
Vsetko suché poväčšine, akurat teraz co nosia chlapi teplákové kratase, tak tie hrube pasy s gumou ostanu mierne vlhke ale zase ked mam menej pradla ,tak aj tie sa vysusia, plus jednu mikinu taku hrubu co ma syn a ma dvojitu kapucnu, tak tá kapucna este nikdy nevyšla zo susicky uplne suchá. Ale napr.ked som davala posteľné na program nato určený tak mi ostavali niektore casti ( rohy) vlhke ,tak som to raz skusila na mix a boli suche ,co nechapem pretoze sa to casovo susilo priblizne rovnako a pri mix urcite nie je taka vysoka teplota ako pri postelnom 🙂

simca06022011
22. júl 2023

A ešte k pokrcenosti, to som sa naučila u susedov:D ja som skúsila prádlo na 1609otacok odjakživa a to už z práčky vyjde takmer suché a pokrčené. Tak aj toto si treba pozrieť. To nevyrovná sušička...ja teraz na 1200 a je to ok.

simca06022011
22. júl 2023

Inak mňa by zaujímalo, ci keď susite posteľné prádlo tak vám to zmota do takej guce... mna ide šľak trafiť z toho 🤣