Sušička Haier

veronikakkk7
7. aug 2023

Ahojte, chcem sa vas opýtať na skúsenosť s touto sušičkou ale aj s hocijakou inou. Tiež vám sušička zmenšuje oblečenie ? Už som zúfalá či dám mix, či bavlnu, syntetiku proste skusala som kazdy program…Tak niektoré veci zmenšuje, nie všetky hlavne mužove trička obyčajne bavlnené. Ďalšia vec, strašne krčí obliecky vyberám hneď teple a hneď pekne poskladam ale z tej sušičky sú akoby ich krava zuvala nerozumiem tomu pretože mame novší typ susicky. Poraďte 🙄😂

barbora19911
7. aug 2023

@veronikakkk7 mne to robili aj iné sušičky mam Electrolux a LG preto sa vždy čudujem tu na MK že aké sú spokojné že im sušička neničí prádlo 🤦

veronikakkk7
autor
7. aug 2023

@barbora19911 no ja som sa tešila ako budem mať menej roboty s pradlom a teraz mám ešte viac keďže ešte opraté veci musím triediť čo do susicky a čo na sušiak. A tiež nieje bavlna ako bavlna jedno tričko scvrkne druhé zas nie pritom obe vraj 100% bavlna len z iného obchodu 🤦🏼‍♀️ už som z toho na nervy

kristie571
7. aug 2023

Tiež mi par tričiek trvalo, než som to dokazala rozpoznat ako pradlo roztriediť, ako moja susicka funguje, že sa mi už nescvrkava nič. Mimo sušičky idu len vetrovky, niektore nohavice, oblečenie a spodna bielizen, ktore do sušky viem že nesmie ist ale to je tak 10% z celkovej bielizne..
Mam sušičku zn. Beko. Bežne oblečenie davam sušiť na program mix, ale viac menej rovnake materialy a hrubky oblecenia, nedavam rifle susit s trickami, a ani mikiny s trickami a pod... Pri každej sušičke je treba triediť materialy ako také, to nie je o tom, hodim všetko na raz sušiť a vysuší sa všetko rovnomerne.. Jasne že obyčajne tričko presuši skor než hrubšiu mikinu a potom sušička suší dlhšie, lebo cíti vlhko z mikiny a "slabšie" trička sa scvrknu... Niektore menej kvalitne trička mi posťahovalo.. su široke a kratke. Kvalitnejšim nie je nič.
Postielne davam na bavlna extra suche, vyberam zo sušky ešte teple pekne poskladam, nie je vykrcene ako krave z pyska, nebude to aj pračkou ? že je vaše nejak moc prežmykane ? neviem..

barbora19911
7. aug 2023

@veronikakkk7 zdieľam tvoj názor na to mne sušička absolútne nevyhovuje neviem či som natrafila na zle kusy alebo čo ale proste veci mám zničené a ešte keď dosuši sú aj pokrčené jak fras že len žehlenie a to ani na klasickom sušiaku nemusím žehliť 🤦

slovakboy
7. aug 2023

@veronikakkk7 Nie každé prádlo je vhodné do sušičky. My v sušičke sušíme len posteľné prádlo, utierky, uteráky. Zvyšok klasicky. Haier je mimochodom Čínska štátna firma.

kakakina
7. aug 2023

Ja mám elektrolux a nikdy mi nicnezmensilo a pradlo vyberám teple a hneď skladám .Posteľnú bielizeň a tkaniny ale nesuším všetko vesiam.

kakakina
7. aug 2023

@slovakboy a ja zas presne opačne .Skoro vsetko okrem postelneho a tričiek s nálepkami suším

mamcotka
22. aug 2023

Ja mám Haier práčku so susickou, predtým som mala Haier práčku A sušičku Bosch zvlášť. Môj názor je, že treba vedieť aké prádlo na aký stupeň sušenia môžeš dať. Niektoré veci ako tricka len predsuším a nechám voľne dosusit na vzduchu. Takisto množstvo. Nemôžeš tam nechať plnú sušičku lebo to bude pokrčené. Ja po praní prádlo vyberiem, vytrasiem a rozdelím na sušenie. Uteráky,spodné prádlo dám spolu a ponožky s tričkami zvlášť. Nohavice a iné tiež zvlášť, slabšia teplota. Pošlem ti obrázok ako si zvoliť slabšiu teplotu aby sa nescvrkavalo pradlo

mamcotka
22. aug 2023

Tu si navolim takto aby tam ukázalo všetky symboly a potom sa ukáže čas. Hodina je také slabé predsusenie, keď chcem dosusit na vzduchu a hodina aj pol už vysuší takmer do sucha. Vtedy to vytiahnem a ešte nechám teplé dosusit na vzduchu. 2 hodiny to vysuší už úplne. Záleží na množstve a materiálu.