Sú tieto muškáty ok?

lenica11
16. máj 2022

Ahojte prvýkrát mám muškáty a zdá sa mi že cca po 2 týždňoch čo ich mám pekne zakvitli ale ako by aj rýchlo obschli alebo niektoré lístky odpadajú a pritom sú nie zosuverene ale take veľké zdravé viď na fotke tie ružové. A niektoré tie červene sú pekne. Je to Okey ? Zakvitnu ešte raz ? Ďakujem za každú radu.

solange7
16. máj 2022

@lenica11 je to ok, len pravidelne oberaj suche litky, stonky, a suche odkvitnute sukvetia. Ja zakazdym miesam vodu aj s hnojivom, kvitnu mi od jari az do neskorej zimy.

akvi
16. máj 2022

@lenica11 jasne, ze je to ok, muskat zakvitne, odkvitne a znova zakvitne a treba obtrhavat tie odkvitnute a suche listy. Kup si hnojivo a treba prihnojovat, nam poradila pani, kde pestuju kvety, ze do kazdej zalievky dat hnojivo. Resp., ja mam samozavlazovacie kvetinace, tak sypnem za lyzicku a naplnim vodou.

simca06022011
16. máj 2022

Vzdy obtrhavaj odkvitnute všetko, muškáty su ok. Este sa ti rozrastu za pár týždňov.

lenica11
autor
16. máj 2022

@akvi ja mám toez samozavlazovacie. A ďakujem za odpoveď

lenica11
autor
16. máj 2022

@simca06022011 ďakujem

andreatytler
16. máj 2022

@lenica11 Listky su to zelene. To ruzove a cervene su kvety a tie maju lupene. Kvety ti nevydrzia dlho. Po tyzdni uschnu a odpadnu, ale nove puky narastu a zase zakvitnu. Ako vravia, ln treba odschnuty kvet odstranit. Ale aj keby si to nerobila, aj tak nove kvety narastu. Akurat tie suche kvety spatne vyzeraju a tym ze tie suche kvety odstranujes podporujes viac tvorbu novych.

javorinska
17. máj 2022

Podla mna vyzeraju fajne 🙂 Tiez aj tie moje obcas pozriem ak sa mi na nejakej stonke nieco nezda to dam prec, pravidelne zalievam a super 🙂 Tie nase su take akoze mam z nich pocit ze by prezili vsetko :D