Stavba zrubu - skúsenosti

gabina30
7. mar 2021

Dobrý deň,

potrebujem sa poradiť, chceme si dať postaviť zrub na trvalé bývanie v Košiciach, poznáte niekoho kto býva v zrube, aké má skúsenosti, je s ním spokojný? má nejaké nevýhody? a akú firmu by ste odporučili?
Vopred ďakujem za odpovede.

ydnew
7. mar 2021

@gabina30 kľudne sa opýtaj čo tá zaujíma .
Za mna zdravé bývanie ak je dotiahnuté do konca
Urcite nedoporučujem kaslikove okna ako mame my 🤦‍♀️ A nevýhoda jediná sú piliny a prach 😂

ydnew
7. mar 2021

@ydnew a ešte som zabudla je to drevo čiže pracuje stále takze bude pukať a sú to riadne supy najmä v noci 😂 a popraskané steny takze bude treba časom ,,opravovať ,, ale tá vôňa za to stojí

09041986
8. mar 2021

@gabina30 ak chcete na trvalé byvanie - zistite si najprv kto vam k nemu vydá energ. certifikát A aby ste ho mohli aj skolaudovať na trvalé bývanie a mať tam trvalý pobyt napr. Pretože pri súčasných normách jedine ak tak na rekreačný objekt... Financovanie cash, hypo na to len tak jednoducho z vyssie uvedeneho asi nevybavite. Myslím že na českej modrej streche bola svojho času dosť plodná diskusia ohľadne zrubov a drevenic, keď som sa ani po 1300 stranách nedozvedela reálne náklady na vykurovanie ani od jedného majiteľa - zatvorila som to ale myslím že stojí za prečítanie aj tak😉

vika9792
8. mar 2021

Mame zrub ktorý využívame rekreačne a ja si napríklad neviem predstaviť bývat tam trvalo. Jednak kvôli pilinam a prachu. A tiež keď sa deti hrajú na poschodi, mám pocit že mi strop spadne na hlavu. Všetko strašne pocut, zhora počujem dole keď si niekto kychne. Keďže drevo pracuje, niektoré dvere sa už nedajú zavrieť. Proste na víkend ešte Ok, ale trvale bývanie za mna nie.

09041986
8. mar 2021

@vika9792 úplne súhlasím, na rekreáciu úžasné, na trvalé bývanie pre rodinu nekomfortne, náročné na prevádzku, bez moznosti akejkolvek dispozicnej zmeny a o akustickej a tepelnej pohode nemôže byť reč (v našich podmienkach) rovnako zohnať slušného relizatora na sk bohužiaľ nemožné...

gabina30
autor
8. mar 2021

A aký máte názor na kontajnerové domy? dnešné už splnaju všetky normy, poznate niekoho kto v nich býva?