Starostlivosť o rastlinu Zamioculcas.

teressa30
27. feb 2020

Ahoj baby, tie, ktoré máte doma túto rastlinu, bola by som vďačná za pár rád 🙂 nemusíte písať ako polievať atď, viem, že bez vody vydrží dlho, aj že má rada vlhko.. ďakujem

1., máte ju v kvetináči bez misky, alebo to netreba, lebo som čítala, že pri polievaní treba nechať úplne odtiecť vodu... alebo stačí normálne len v kvetináči

2., mám ju doma asi týždeň a zdá sa mi, že tie listy začínajú mať bledšiu farbu... dúfam, že to ešte nič neznamená 🙂 kde ju najlepšie umiestniť teraz v zime, keď sú zapnuté radiátori?

limetka69
27. feb 2020

ahoj ja ich mam v kvetinacoch bez misky, a dari sa im, len netreba preliat, aby neodhnil 🙂

darina1952
27. feb 2020

@teressa30 ahoj, tak tento kvietok je takpovediac bezúdržbový a veľmi nenáročný. Mám ho pri okne na stolíku nie priamo na parapete. Polievam ho 1x za 7-10dní, má pod kvetináčom misku. Darí sa mu aj v tmavších priestoroch - kolegyňa ho má pri vstupných dverách do kancelárie asi 6m od okna na severnej strane a kvet je v pohode.

teressa30
autor
27. feb 2020

@limetka69 ďakujem krásne

limetka69
27. feb 2020

@teressa30 inak vravi sa, ze nosi peniaze do domu, 🙂 a vsimam si, ze predpoveda co bude, ked mu odhnije list tak pozeram, ze budi vydavky a ked idu nove listky, tesim sa na prijmy, :D

teressa30
autor
27. feb 2020

@limetka69 :D dobre dobre, idú nám akurát nové listy :D

hanusmius
27. feb 2020

@teressa30 rastlinka je super nenarocna ale pozor na preliatie. Rastlina má v koreňoch také "gule" ktoré zadržiavajú vodu a vďaka nim žije. Netreba substrat prelievať do úplného vlhka. Substrát môže aj úplne vyschnúť kľudne aj dva týždne 🙂

tyrkysova_kobyla
27. feb 2020

Baby, neviem, kde ja robim chybu alebo co, ale moj Zamio uplne zltne 🙁 polievam malo, ma priepustnu pieskovu podu... Tak ja neviem 😀 akoze pusta aj nove obcas, ale velmi malo. Jeden, co som nechala zakorenit, po par mesiacoch cely zlty 😑

0silvia0
27. feb 2020

ja ho mám úplne v kúte, pri dverách a je krásny, takže slnečné lúče nepotrebuje. Dokonca som ho ani nepresádzala, ale dávam mu tie hnojivové tyčinky. Ako často ho presádzate? Kupovala som ho cca pred rokom...

majulino
27. feb 2020

@0silvia0 mam ho 4 rok v tom istom kvetinaci, nema rad presadzanie. Teda aspon mne sa. Osvedcilo ho nepresadzat
@tyrkysova_kobyla zrejme je ozaj preliaty, vtedy zltne, skuste este pieskovu podu za klasicku hlinu vymenit piesok zadrziava vlhkost

0silvia0
27. feb 2020

@majulino jaj super, o starosť menej, ja neznášam presádzanie kvetov. A hnojíš ako často?

tyrkysova_kobyla
27. feb 2020

@majulino vdaka za tip, vyskusam 🙂

majulino
27. feb 2020

@0silvia0 nehnojim vobec, ziadne kvety. Max. Co teraz robim mame akvarko tak raz za 2-3 mesiace polejem vodou z akvarka, ked ho manzel cisti

0silvia0
27. feb 2020

@majulino no veď tá voda je fajn hnojivo si myslím....

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chorucka
27. feb 2020

My sme ho mali vo firme v hale bez okien, len jeden svetlik na streche, niekoľko kvetnikov okolo oddychovej zóny a darilo sa mu bol krásne tnavo zelený a v každom kvetniku mal dokonca zapichnuty vlhkomer (už tam nepracujem neviem ci kvet ešte majú) mame ho aj doma cca 2m od okna a raz za týždeň mu cvrknem vody aby sa nepovedalo 😁 Mama niekde čítala (bud nový čas pre zeny alebo báječnéj) že stáva z listov a stoniek je jedovatá že treba dávať pozor. Neviem negooglila som.

simca06022011
29. feb 2020

Preliatie ľahko zistíte keď hm chytíte zem... Ak nie ej stále mokrá tak nie je prekliaty. Ja ho polievam raz za týždeň a je na podlahovom kúrení položený... Nerobil mu dobre prievan, zima, ja som ho musela sťahovať od balkónových dverí úplne inam , darí sa mu aj v tieni aj na slnku aj všade... Presadzat budem prvý krát teraz po 4 rokoch, už vyliezla z kvetináča... Tie žlté suché a kadejaké odrezavam... Teraz je v kúpeľni od septembra 😂 lebo keď som dala dole nejaké listy tak mi z neho stále kvapkalo dačo na podlahy... A žije sa mu dobre...

ivanak49
22. feb 2022

Vie mi niekto povedať či je tato rastlina jedovatá v blízkosti deti napríklad ak by dieťa chytilo list a oblizalo si ručičky.......