Správne sviečky na adventný veniec

16. okt 2024

Prosím vás blíži sa čas vianoc a už sa riešia stromčeky aký , akej farby atď a ani sa človek nenazda a bude treba riešiť adventný veniec . Tu však ja potrebujem veľmi poradiť . Aj keď som investovala a kúpila za 15€ sviečky aj tak mi tiekli. Je jedno či som kúpila za 4/10/15€ stále po čase aj tak sa rozliali a bol od vosku obrus na stole ( človek si nevšimne že už to tieklo ) . Aké teda sviečky a kde zoženiem ktoré sa povedané vyparuju ? Sviečky vždy nechám horieť do výšky tej druhej sviečky chcem tie postupne čo sú . Vopred ďakujem za radu a vašu skúsenosť

jancejance
16. okt 2024

A nevieš si dať pod veniec nejaký podnos?

autor
16. okt 2024

@jancejance mala som podnos no tieklo to po venci takže je od vosku .aj to je taký zadrhel

autor
16. okt 2024

Dokonca aj na stole som mala sklenený ten vyvýšený pohár ozdobený a jedna sviečka aj tá po čase stielka do toho pohára to bolo tiež sranda potom vytiahnuť z toho tu hmotu obalený voskom

tina1549
16. okt 2024

skúste nájsť také tie s pozlátkom navrchu, horia tak dovnútra - sem tam sa stane že to praskne ale inak to tej vosk drží

vkatush
16. okt 2024

Napadla mi taká somarina, ak je to blbosť, tam sorry. Ale keby si pod sviečku dala košík na muffiny ? Že ten vosk stečie do toho ?

autor
16. okt 2024

@tina1549 aj tie som mala a ako zákon schvslnosti vždy niektorá pukla a už to šlo okolo

autor
16. okt 2024

@vkatush no toto ma nenapadlo no .

autor
16. okt 2024

@vkatush ale aj otázne ako by to vyzeralo

zic
16. okt 2024

kazdy tyzden zapalis iba dalsi horak... ;)

autor
16. okt 2024

Nie je zapich so sklenenou nádobou ? . Poprípade ako horia tie tenké vysoké sviečky? . . Mala som jednu sviečku ktorá je taká matná ako keby betón a tá mi šla krásne dovnútra a keď som kúpila na rok také isté teda aspoň som si to myslela tak sa roztiekly . Ešte som si vravela stáli toľko tak snáď budú ok a sú to tie isté

autor
16. okt 2024

@zic no tiež dobrý nápad 😂 ale nemám plynový pec 😂😂😂😂

jancejance
16. okt 2024

A keby si ich nechávala napr. častejšie ale hlavne kratšiu dobu horieť? Poprípade ja ich zvyknem aj vylievať.
Pod vencom mam take kruhové sklo obalené alobalom a keď aj kvapne, tak vymením alobal a z venca odlámem vosk.
Netečú podľa mňa len tie na baterky 😃

moonlight1210
16. okt 2024

Tak si daj nejake nadobky k vencu (lebo upevni na veniec) a nasyp do nich luminary candles. Perlickove sviecky z farebneho vosku.
Nasypes voskove perlicky do pohara, alebo akejkolvek nadody, zapichnes knotik a nechas horiet. Ked sfuknes, tak len ocistis knot (urobi sa okolo neho taka skrupinka z rozpustenych najblizsich perliciek), potrasies nadobu, aby sa ti zrovnali perlicky a zapichnes knot zas.
A mas.
Netecie, stale je upravena.

abcabcada
16. okt 2024

Ja som tento rok kúpila led zo sheinu, došli mi nervy na klasické 😂👀

vkatush
16. okt 2024

Tak pamätám si, že raz sme mali také, čo mali iný vonkajší a vnútorný vosk. Ten vonkajší bol akoby plastový, bol pevnejší ako ten vnútorný, takže sa neskôr spálil a držal to všetko po kope, nič netieklo.

rozculena
16. okt 2024

sviečky z včelieho vosku netečú,ale sú drahšie a vypália sa dosť rýchlo.
Dá sa kúpiť aj plát a knôt,takže si to môžeš sama urobiť,plát sa jednoducho zašúľa ako palacinka...

autor
16. okt 2024

@rozculena tie viem že netečiu len presne rýchlo sa vypálila a sú dosť drahé

autor
16. okt 2024

@vkatush taká by bola super