Spotreba klimatizácie

21. aug 2024

Ahojte, tí, ktorí používate klimatizáciu už viac rokov, ako sa Vám to odrazilo na účtoch za elektrinu? Myslím chladenie klimatizáciou cez leto a občasné kúrenie cez zimu. Mám klimatizáciu 3,5 kW a cez deň ide v priemere 10 hodín.

egonsk
21. aug 2024

nemas elektronicky elektromer s dialkovym meranim? To by si si vedela pozriet svoju aktualnu, dennu i mesacnu spotrebu aj online na webe distribucky.

autor
21. aug 2024

@egonsk elektromer je iba bytový mechanický

egonsk
21. aug 2024

aha ok, tak snad ti niekto odpovie. Ja klimu nemam, ale spotrebu si pozeravam online, lebo moj elektromer je elektronicky a cez gsm posiela stale udaje do distribucky. Ak by si mala vyssiu rocnu spotrebu, mas narok na taky elektromer, staci sa informovat ;)

liz_lemon
21. aug 2024

my mame vykonnejsiu klimu 5 kW, ide prakticky cely den, aj v noci v nocnom rezime, a mesacne platime o cca 20 E viac

thirstymonk
21. aug 2024

To znamena, že ak ide naplno, tak ti zožerie 35kWh každý deň. Jedna kWh stojí asi 20 centov, tak si to vypočítaj. Vychádza to vyše 2000€ ročne LEN za klimatizaciu.
Zas na druhej strane, ale asi málokedy ide na plno na 3,5kW. Ja mám v počítači 750W zdroj, ale väčšinou ide tak na 150-200W.

kittykat22
21. aug 2024

@thirstymonk tak rocne by si to pocital keby zila v afrike. Ak je autorka diskusie na slovensku tak jej klima pojde 3 tyzdne do roka ked je kriza pocas leta.

sima2111
21. aug 2024

Rocne mame asi o 10€ vyssiu spotrebu. A cez letonide skoro stale, v zime malokedy.

zuzanaete
21. aug 2024

Mame klimu od tejto jari. Zatial je celkova spotreba 58kwh. V teple dni ide cely den, co ale neznamena, ze realne fuka cely den. Obcas prifukne, potom sa vypne a tak dokola. V juli pocas 2 tyzdnov najvacsich horucav sme neboli oma, takze celkova spotreba by bola vyssia. Co pozeram dennu spotrebu, tak v tych horucich dnoch je to medzi 2,2-2,4. Lepsie je klimovat stale a udrziavat teplotu v byte. Ked sme sa vracali z dovolenky, tak sme rano cez mobil pustili klimu a v ten den bola spotreba 4,6. Proste musela klima zamakat, aby schladila nahromadene teplo. Ked si to preratam na eura, tak za ten komfort je to zanedbatelna ciastka.

zuzanaete
21. aug 2024

@thirstymonk Klima nejde cely den na plny vykon. Pozri moje udaje v komente vyssie. Myslis, ze by malo tolko ludi klimu, ak by ich cakal takyto ucet?

kacena4
21. aug 2024

minimum vsak to nejde cely rok. avsak ide nam klima na najnizsom ventilatore vtedy zerie najmenej ak das plný vykon cena sa xkrat znasobi