Silná žehlička

17. apr 2023

Baby poradte nejaku silnu zehlicku na zehlenie. Mam doma Bosch 210 W,ale slabo zehli... potrebujem vyzehlit hrube lanove zavesy na vonkajsiu terasu a absolutne to s tou mojou nejde. Zehlicku ale za rozumnu cenu idealne. Nejake typy? Dakujem

aalt
17. apr 2023

210 W je co? Model? Lebo prikon asi nie, to je na zehlicku malo. Vyberaj podla prikonu. Nam sa teraz nedavno stara zehlicka porucala. Isli sme do elektra a vybrali. Ma 3200 W.

tenerifka
17. apr 2023

nerozmyslala si nad parnou stanicou? Ja zehlim velmi vela (obrusy do nasej restiky) no a tu na fore mi baby poradili tu parnu stanicu a odvtedy je to asi polovica casu alebo menej, ktory investujem do zehlenia, zehlicka je lahka, kedze voda je v tej velkej nadobe, netreba ju stale dolievat, no a vyzehli naraz 4 vrstvy obrusu, takze ja ich zo susicky len poskladam na 4 vrstvy, raz prejdem a doskladam a su uplne rovne. Mam Phillips za nejakych 140 eur

autor
17. apr 2023

@aalt aha..je tam 2100w 😀 takze ked kupim nejaku kde je viac W, tak bude lepsie zehlit ak tomu rozumiem spravne :D

autor
17. apr 2023

@tenerifka toto znie super, ale pre mna je zbytocna taka draha zehlicka ,ked nou potrebujem vyzehlit 1x rocne 6 zavesov... ja bezne zehlenie mi staci aj ta moja slabá

simca06022011
17. apr 2023

ja pouzivam iba tefal zehlicky, nic ine. Hlavne, ak chces hrubu vec tak je tam dolezity prikon (moja ma cca 2700, ale uz aj 3000 su) ale aj hmotnost, fakt ze ak mas lahucku zehlicku (treba ratat aj vodu v nej), slabu paru narp. , tak sa narobis ako kon... Mne zehli zehlicka takmer sama :DDD

autor
17. apr 2023

https://www.mall.sk/zehlicky/camry-naparovacia-...

Myslite ze toto by slo? Ma prikon 3400w...

aalt
17. apr 2023

Urcite zehli ... ale zda sa mi celkom lahka. Nasa ma 1,8kg. To je o pol kila viac. Mame Tefal FV9845. Prikon urcite teplote pomoze. Aj ako rychlo sa zohreje. A skutocna teplota moze zavisiet aj od prevedenia a podobne. Kupovali sme v kamennom obchode. Manzelka si "potazkala", vybrala par modelov a potom z vybratych sme pozreli parametre a vybrali aj podla prikonu. Tiez ma radsej ak zvlada vyssie teploty.

lulu2014
17. apr 2023

Ahoj. Ja mam parny generator -som spokojna. Zehlim takmer vsetko. Nemam s tym problem.
Ja by som na zavesy poradila toto. Pekne zavesis a prebehnes s parou. Cenovo su od cca 30e.
Samozrejme ze sa zehlit takmer vsetko ale zavesene na ramienku…

autor
17. apr 2023

@aalt a chapem to spravne ze cim vyssi prikon tym vacsia teplota na zehlicke? Ci to je blbost?

aalt
17. apr 2023

Zalezi od prevedenia, ako ma nastaveny termostat a podobne ... ale v principe ano. Ten prikon zehlicky sa prejavi iba teplotou. Nicim inym. Este teda aj tym, ze sa moze nahriat rychlejsie. A mat vacsi parny vykon - ze dokaze odparit viac vody. Ale to s tym viacmenej suvisi.

autor
17. apr 2023

@aalt tak asi objednam tu za tych 40e. Snad sa neobabrem na ten 1x rocne co ju pouzijem 😀