Sedačka Fines - reklamácia

katulienka160
14. apr 2024

Ahojte. Máme sedačku Fines cca 9 mesiacov. Po nejakých 2 mesiacoch sme si všimli, že z poťahu trčia biele nitky. Najprv sme mysleli, že sa pára poťah ale pán z Finesu mi vysvetlil, že to je výplň, ktorá vytŕča von. Že sa to deje pri tom type látky, ktorý máme (vraj o tom vedia a dodávateľ mal tento problém vyriešiť a vraj sa očividne nestalo). Tak prišli dvaja páni, zobrali ju na prečalúnenie, vraj iné riešenie nie je, nitky by sa vyťahovali stále viac a viac. Vybrali sme teda iný typ látky, vraj nemali na ňu nikdy reklamáciu, že už sa to nebude robiť. Po pár mesiacoch je tu ten problém opäť....

Pritom tá sedačka je používaná by som povedala dosť málo, keďže máme dve malé deti, na pozeranie telky nie je čas ani energia 😁 a keď si tak uvedomím, viac na nej nesedíme ako sedíme. Veľa času trávime vonku,alebo sa skôr hráme v detskej....
Ani sa po nej neskáče, sem tam sa rozloží a niekto na nej prespí.
Proste úplne bežné používanie, žiadne agresívne správanie voči nej 😄 preto nechápem, že sa to deje znova....

Tak neviem, či ju zase reklamovať..ale zase opakovať to kolečko s odvozom, čakaním,potom zase ju trepať do domu (musí ísť cez okno, lebo časť s rohom nám cez dvere neprejde)....to sa nám fakt nechce.
A neviem už či by som vôbec chcela sedačku zase od nich, keď sa to vnútro stále vyťahuje.

Nemáte niekto podobnú skúsenosť? Žeby sa vám to stalo ale ste to napr neriešili reklamáciou a nechali tak a časom to prestalo? :D

Lebo neviem teda, či my sme nejaká výnimka keď sa nám to deje a tvrdia, že reklamácie nemajú....alebo sa to deje ale ľudia to neriešia a vo finese si myslia, že všetko je v poriadku. Alebo teda posledná možnosť, že to ľudia riešia a je to problém o ktorom vedia ale tvrdia, že nie...

Ďakujem za každú skúsenosť.

pepek11
14. apr 2024

@katulienka160 My máme Fines už 5 rokov a všetko v poriadku.

katulienka160
autor
14. apr 2024

@pepek11 ďakujem 😊 čítala som dobré recenzie, preto sme si vybrali sedačku od nich.
Tak neviem, či máme nejaký vadný typ tej výplne, keď nám to robí 🫤

miggy
14. apr 2024

@katulienka160 ja som mala fines 13 rokov. Začalo sa nám to robiť už ku koncu ale brala som to normálne, proste, opotrebovaná.

axve
14. apr 2024

@katulienka160 ahoj, taktiez mame od nich sedacku uz styri roky a vsetko je oka, nasi stari rodicia si ju zadovazili tiez, zatial problem nemali. Pekny den prajem

katulienka160
autor
14. apr 2024

@miggy áno, po rokoch by to bolo ok, ale po pár mesiacoch to je podľa mňa vada materiálu. Ďakujem za skúsenosť 😊

chiarisimo
14. apr 2024

Ahoj, my máme Fines sedačku tretí rok, vybrali sme si zlú farbu, tmavomodrú-všetko na nej vidieť 🙈, ešte zo začiatku aj strašne elektrizovala...
tiež sa nám začali vyťahovať tie nitky, zo začiatku to bolo veľa, ale teraz je toho menej...
Asi niečo bude na tom, že tá výplň vylieza pomedzi látku,
boli sme naštvaní, ale nechali sme to tak...asi keď sa dobre usedí, tak to prestane vyliezať, inak kvalitovo najlepšie, čo sme mali....

katulienka160
autor
14. apr 2024

@chiarisimo ďakujem! Uz som myslela, ze my sme ti vadni ked sa to nikomu inému nestalo 😁 my mame tmavozelenu, neelektrizovala (ale to je asi od typu latky na poťah). My sme tiež spokojní, čo sa týka vyhotovenia aj pohodlia pri sedení..len tie nitky. Pán z reklamačného čo sa tu bol na ňu pozrieť mi povedal, že to neprestane, že sa to bude práveže vyťahovať viac a viac...preto sme to dali prečalúniť. Tak ale ak je tu nádej, že to ustúpi keď sa to stalo vám... Neviem teda či to znova riešiť, či kašľať na to 🙄

chiarisimo
14. apr 2024

@katulienka160 my máme takéto niečo, robí to len sedacej časti, chyba je asi v type poťahu, ak by ste prečaluňovali opäť, asi byť tebou, by som zmenila typ poťahu...reklamácia je na vás, ja by som do toho nešla

nevenka
14. apr 2024

My mame teda inu znacku, ale brutalne sa nam to vytahovalo. Ale uz ma 10 rokov, tak uz to neriesim. Navyse, este je aj vysedena akoby, citit drevo na spojoch...no uzas. A lacna teda tiez nebola...Ale dozije pti 4 detoch a ked trocha vyrastu, zozenieme nieco ine.
Podla mna by tam mali davat nejaku vrstvu, ktora nepusti tie vlakna von a az potom potah. Musi take daco byt.