Savo plesnee..

donutka99
24. okt 2022

Dobrý deň dnes som zbadala za skriňu pleseň a nasla som ju aj za posteľou dole na stene.. Tak som kúpila savo proti plesniam a nastriekala som to.
Vyvetrala som, vetrala som asi hodinu
Ale stále to zapácha. Kamoška bola u mňa a kázala mi ze utri to suchou handričkou no ja som ju poslúcha a utrela som to len ja hlúpa som to utrela s handrou takou ze som na ňu dala trosku jari ale vážne len trosku.. Už je je tomu asi 6 hod a stále cítim to savo robila som to v izbe kde spia aj deti môj syn a sestra ktorá má 5 rokov chcem sa spýtať len to ze ci to náhodou nebude nejako škodiť keď je to ešte cítiť a je to cítiť akoby ešte stále bola ta pleseň alebo to len tak cítim? Spravila som to zle ci nechápem je to divne ale mam celkom strach aby neochoreli s toho predsa je to yavo....... Ďakujem za každú odpoveď vopred

marianeta
24. okt 2022

@donutka99 ak máš pleseň, NIKDY!!! nesuchaj a neskriab zo stien, inak uvolnis do vzduchu ich spóry ešte viac.. Zo Sava neochoreju, skôr z tej plesne čo tam víri teraz vzduchom po Tom suchani .. Je to inak aj na fľaške toho Sava napísané, že sa pleseň nesmie!! zoskrabavat..

donutka99
autor
24. okt 2022

@marianeta kokos 😧nič sa im nestane prosím vás do rána zajtra to spravím znova bez toho aby som to suchala

mandzula
24. okt 2022

Nechaj na noc vetrat.

donutka99
autor
24. okt 2022

@mandzula lenže mali syn mi spinka pri okne takže nemôžem na neho vetrať som zúfalá teraz lebo ešte stále to je cítiť myslím to savo ale akoby ešte cítiť aj tu pleseň och

mandzula
24. okt 2022

@donutka99 nemozes ho dat inde?

donutka99
autor
24. okt 2022

@mandzula spíme tu v našej izbe ja syn sestra najmenšia a sestra s jej dcérou oni majú jednu posteľ sestra spi s malou sestrou a jej dieťa v postieľke môj spi somnou spíme pri okne a zo sestrou mame spojené postele mame to tak urobene bože ja sa tak bojím ze sa im niečo s toho stane

mandzula
24. okt 2022

@donutka99 neboj, my tiez cely zivot v dome bojujeme s plesnou, x-krat sme cistili Savom a tu sme. Nevravim, ze je to extra zdrave, ale jedna noc vam nijako zasadne neuskodi. Hlavne sa pozri na to, preco vam ta plesen vznika.

donutka99
autor
24. okt 2022

@mandzula dobre vďaka... Len aj tak sa bojím lebo synček ma len 16mesiacov... Ale dobre keď vravíte ze jedna noc neublíži.. Zajtra to dám doporiadku.. No rozmýšľala som ze prečo vzniká ta pleseň a netuším lebo za skriňou bolo toho viac

basska_b
24. okt 2022

To vypachne, je to prchavy chlor. Pamatam si, ze v podzemnych sprchach v bazene Yuventa to bolo citit furt. Ja som raz nastriekala v kupelni Savom kachlicky a zabudla som na to po 15 min oplachnut (akoze, moze sa to aj nechat tak, na flasi pisu, no ale ten puch...). Tam bol taky puch (okienko len male), ze som si omotala tricko okolo tvare a zacala zmyvat. Ale do 2. dna vyprchalo

basska_b
24. okt 2022

Plesen na omietke - moj muz ma z toho paniku, vraj je to vlhkost - co je z druhej strany tej steny? Kde susite pradlo?

misinka0611
24. okt 2022

Nič sa vám nestane, ak však si v panike choďte spať do obývačky na gauc, alebo zober matrac, periny a do inej miestnosti na zem.

misinka0611
24. okt 2022

@donutka99 Skriňu daj ďalej od steny, tam musí byt priestor aby prúdil vzduch.

jarka_black
24. okt 2022

@donutka99 Pleseň vzniká, keď je to miesto studené a vlhké. Môže ísť vlhkosť aj zo zeme. Starý dom? Prízemie? Pivnica pod tým? Nezateplené steny?

laurar1
24. okt 2022

Savo na plesen na stene vobec nie je dobre. Vybieli ti stenu, teda nebudes plesen vidiet, ale vo vnutri plesen zostane. Zozen si pripravok proti plesniam na steny, taky, ktory hubi plesen hlboko v stene. Ten nastriekas, do dvoch hodin je zaschnuty. A na druhy den nanesies protiplesnovy nater. Takyto pripravok ti zahubi aj tie spory. A hlavne treba vyriesit preco plesen vznika. Bud odtiahnut skrine alebo upravit vlhkost v miestnosti.

babulkomale
29. okt 2022

@marianeta ludia necitaju navody a potom sa cuduju. Hlavne ze kamaratka poradila 🤦