S ktorými panvicami ste spokojné?

z.k
22. jan 2024

Ahojte chcem vymeniť panvice.Mám Tefal teflónové a je to jedna katastrofa.Oluskujú sa musím ich vyhodiť.Uvažujem nad Tescomou.Aké panvice používate a ste spokojné? Ďakujem za odpovede.

luciaruz
22. jan 2024

Ja mam z IKEA a su genialne. Dve hlavné pravidlá: nedávať do myčky a neist do panvice s ničím kovovym, co by mohlo poškodiť povrch, len drevo alebo plast. S tymito pravidlami mi krásne dlho vydržia panvice kvalitné

laura164
22. jan 2024

Ja mám z orionu a perfektne. Nedávam do umývačky a nič kovové do toho

lilli68
22. jan 2024

Ja mám Tefal, zatial som spokojná

cafelatte
22. jan 2024

Mam Tefal teflon a otras, zvažujem nerezovu panvicu.

buberova
22. jan 2024

Mám už druhýkrát Tefal, nedávam kovové ani do myčky, a sú hrozné

bela30
22. jan 2024

@z.k CookCell z Orionu

marianarem
22. jan 2024

@z.k Ja mam od Tescomy keramicke i-Premium Stone. S tymi som velmi spokojna a vsetky teflonove som postupne vymenila za ne. Moze to ist do umyvacky, mozes ist do toho s kovovym naradim. Len teda su trochu drahsie.

veselo_neveselo
22. jan 2024

Ja mam.tefal, ale niektoru z tych vyssich rad.
Ono tie teflonove panvice nie su vhodne na vsetko, nemaju rady prilis vysoke teploty, takze na prudke smazenie, alebo dlhe, je lepsie pouzit panvice nerezove - tie sa daju poriadne rozpalit a dlhsie drzia teplo.
Teflonky fakt len na pripravu kde netreba vela.oleja, takze aj teploty budu nizsie.

danica2711
23. jan 2024

najradšej mám nerezové, to sú také "doživotné", ale mám aj jednu keramickú za pár šušňov z Lidlu a fachčí spoľahlivo už 3 roky

cherrystone
23. jan 2024

pouzivam panvice president stone z tescomy. do teflonky by som uz nesla, po nejakom case je to hnus bez ohladu na znacku.

z.k
autor
23. jan 2024

@cherrystone uvažujem aj nad nimi len chcem sa spýtať netrvá dlho kým sa rozhreje? Mäsko sa dá aj sprudka zatiahnuť?Lebo mamina má také akokeby kameninové ale inú značku a to tak ako keby sa iba dusi.ďakujem

banalu
23. jan 2024

Aj ja som si prechadzala tymto panvicovym sklamanim kazdu chvilu, tefal vydrzal asi rok a potom sup do kosa. Tescoma asi rok a pol. Momentalne som kupila Orion a teda vyzera to na vitaza 🤞 su tazke, ale mozu ist aj do rury aj do umyvacky..

klaridka
23. jan 2024

Môžem sa spýtať, po akom čase sa začali Tefal panvice olupovať, či čo všetko tu píšete? Ja ich používam už niekoľko rokov, ale ešte sa mi nestalo nič podobné....

akvi
23. jan 2024

@z.k určite žiadne teflonove, je to hnus. Kúp si keramické, kľudne aj z Orionu, mám jednu už tri roky. A mám aj Delimano, ja som spokojná, aj keď je fakt, že najstaršia, ktorú nám, sa mierne preliacila, lebo ju používam na plyne. Ďalšie dve, ktoré mám, tak sú stále ok. Najlepšia keramická panvica, ktorú máme je Vita Verde panvica, ale nedá sa už nikde zohnať, chcela som ju kúpiť našim teraz na Vianoce, ale všade vypredaná 🙄 Ak ju niekde uvidíš, neváhaj a kupuj, stojí za tie prachy.

hiro
23. jan 2024

GreenPan
Raz som kupil za super cenu obrovsky wok + velku hlboku a to ti je vec. Neda sa porovnat s inymi. Ale chce to silu to nie je panvicka co vazi 1kg 🙂 Je to poriadny kus zeleza...

hiro
23. jan 2024

(ked pisete o teplotach, my mame plyn a GreenPan idu aj na 450 stupnov, pisu:
"Nepriľnavý keramický povrch THERMOLONTM neobsahuje PTFE, a preto pri zahriatí nad 260°C neuvoľňuje toxické výpary. Je vyrábaný bez použitia toxického PFOA, ktoré škodí životnému prostrediu THERMOLON je rezistentný voči teplotám až do 450°C preto je veľmi odolný a má dlhú životnosť.")

z.k
autor
23. jan 2024

@klaridka mám takú červenú Tefal a asi po pol roku

hiro
23. jan 2024

(co pozeram Tescoma tak pisu o nich: "MAXIMÁLNA TEPLOTA (°C) 230")

anicka176
23. jan 2024

@z.k titánová Fabini

ivana11155
23. jan 2024

@z.k ja mam tescoma

cherrystone
23. jan 2024

@z.k tak to neviem povedat, lebo uz nepouzivam teflonove par rokov. ale moze byt, ze to nie je take vriace, ze hodim maso a hned belie. ale zase nie som bohvie aka kucharka, takze mne staci aj tento vysledok a dobry pocit, ze sa lahko udrziavaju a umyvaju, nic sa na ne nelepi a neplava mi v jedle odlupujuci sa teflon 😅

janka_mamka
23. jan 2024

@z.k Ahoj používam Tescomu PREMIUM STONE . Mam aj hrniec aj veľkú panvicu. Postupne chcem vymeniť za túto radu všetky hrnce ,všetky veľkosti, a minimálne ešte 2 panvice. Nič lepšie neexistuje, alebo teda som aspoň nič lepšie neobjavila. 😉😊😇

z.k
autor
24. jan 2024

@banalu a ktoré z orionu máte?

kristinkakvetinka
24. jan 2024

@z.k ja mam najradšej z Pepca tie Peter cook, Tefal vôbec nemám dobre skúsenosti

z.k
autor
24. jan 2024

@janka_mamka Ahoj uvažujem aj nad nimi len chcem sa spýtať netrvá dlho kým sa rozhreje? Mäsko sa dá aj sprudka zatiahnuť?Lebo mamina má také akokeby kameninové ale inú značku a to tak ako keby sa iba dusi.ďakujem

kristinkakvetinka
24. jan 2024

@z.k ja som mala takú ako keramickú s bielym povrchom a tam mi hneď ako keby maso dusila, nepripieklo sa vôbec.

3petka
24. jan 2024

@z.k ja mám tiež regál invenciou a som max spokojná. Po dakom čase samozrejme stratia svoju životnosť. Myslím tempo 5 rokoch som vyhadzovala a znova som si ich kúpila. Nedám na ne dopustiť.

3petka
24. jan 2024

@3petka tefal ingenio

tehulka2011
24. jan 2024

@janka_mamka
@cherrystone mam doma jeden maly kastrol zo serie premium stone alebo president stone, ale nepaci sa mi na nom, ze tie uska po stranach su tiez horuce a nedaju sa chytit rukou, mate to tak tiez?