Rýchlovarná kanvica - čudný povlak

antonia15
22. aug 2022

Ahoj. Prosím Vás tie, ktoré používate rýchlovarnú kanvicu, viete mi poradiť? Kanvica vyčistená a stále sa mi vytvára na vode po zovretí taký čudný povlak ...vyzerá to akoby tam niečo plávalo alebo tak nejak...znamená to, že máme tvrdú vodu alebo viete poradiť?
Ďakujem

77daniela77
22. aug 2022

@antonia15 Myslis vodny kamen?Nalej trochu octu,dak zovriet a vychladnut....zbavis sa nanosu a aj vydezinfikujes.Potom vyplachni,daj ju zovriet 1x plnu vody a vylej....

viestta
22. aug 2022

Vodný kameň. Ten sa vyráža zakaždým keď voda zovrie, keď je veľmi tvrdá, tak aj vlockuje na povrchu

antonia15
autor
22. aug 2022

@77daniela77 presne to som urobila ale ten povlak sa mi na vode spraví stále ... Proste je čistá a raz zovrie voda a je to tam...je to tvrdou vodou?

zuzuliennka1
22. aug 2022

@antonia15 ano, tvrda voda

77daniela77
22. aug 2022

@antonia15 Asi je tvrda voda🤔

zuzana2299
22. aug 2022

@antonia15 Ano aj mne sa to robí na povrchu vody ked zovrie. Ako píšu baby, tvrdá voda.

zooeynka
22. aug 2022

Ja 2x prevarim vodu a vycistena konvica ma hned povlak. Nepomozes si, len odstranovat. Ja neznasam smrad octu tak nasypem trochy kys.citronovej a je ako nova....az kym zas neprevarim vodu....a stale dokola. Zapad SR ma taku tvrdu vodu

antonia15
autor
22. aug 2022

Dá sa niečo robiť s tou tvrdou vodou? Existuje nejaký filter na batériu? ...doteraz sme mali farebnú kanvicu a toto som si nikdy nevšimla, samozrejme som ju pravidelne prevárala octom ale teraz máme novú priesvitnú a som v šoku z tej vody

zuzana2299
22. aug 2022

@antonia15 my máme Brita kanvicu konkrétne túto