Rozdielna farba okien na dome

8. dec 2023

Mame velky dvojpodlazny dom, sme tu dve rodiny. Dom je obdlžnik jednej farby. Budem meniť okna v našej bytovej jednotke, ale chcem zmenit farbu na hnedu alebo antracitovu. Myslite, ze to bude uplne od veci, ked jedno podchodie bude mat okna biele a druhe farebne?🫣 ja uz mam bielych plne zuby. Nemate to tak niekto naaahodou?🙏

andreakotesova
8. dec 2023

Nebude to pekné. Veď len zvnútra si daj inú farbu okien.

lienocka2808
8. dec 2023

okna rozdielnej farby na jednom dome budú vyzerat hrozne. Ak sa ti zunovali biele okná, tak zvnútra si môžeš dať na okná fóliu akej farby len chceš.

marca12
8. dec 2023

Svokrovci tak maju a nevyzera to divne. Kludne si daj.

reanda
8. dec 2023

vobec to nemusi vypadat zle.. hlavne, ak bude inej farby jedno poschodie.. my zijeme v dvojdome, dve cudzie rodiny a mame kazdy ine okna aj inu fasadu - pol domu vypada uplne inak.. a uz som tak videla viac domov..

mclissa
8. dec 2023

Daj si hnede zvnutra a biele zvonku.

mysulkamysulka
8. dec 2023

Ja mam ako jedina inu farbu okien na bytovke a neriesim to..ani moji susedia. Ja zijem v byte, ja sa na tie okna kukam, ked som povacsine casu dnu. Vsetci maju mimochodom cervene 🤣 a ja mam biele a som rada a vobec neriesim, ako vyzera bytovka z vonka a co na to susedia. Ide o moj dobry pocit, je to moj byt ;) Mas pravo byt asertivna, pokym nezasahujes do slobody inych ;) Ak sa bojis, spytaj sa na nazor druhej rodiny, predsalen to je rodinny dom ;)

petronelag
8. dec 2023

Ja som dala urobiť hnedé okná zvonku a zvnútra biele, lebo väčšina stien je biela.

simsalabim
8. dec 2023

Nas sused ma 3 rozne farby a vyzera to akoby tie okna nasiel na smetisku. Daj si inu farbu zvnutra, ak mas taku potrebu, ale zvonka nech to je jednotne.

hefo
8. dec 2023

Pokiaľ je celý dom jednej jednoliatej farby, tak by to asi nevyzeralo ktovieako. Iná vec by bola, keby tie poschodia boli nejako dizajnovo odlišné, vtedy by sa to dalo do toho zakomponovať.

andrejka1974
8. dec 2023

My bývame v 4poschodovm dome a my jediný máme drevené hnedé okna a je to úplne v pihod

nelca84
8. dec 2023

Na rodinnom dome to bude ako past na oko 🙈

zuzanka.zuzu
8. dec 2023

toto príde ok len ľuďom ktorí také majú tiež alebo takým ktorým je úplne jedno ako to tu vyzerá 😡 hlavne že stavebný úrad rieši hovadiny, každý chce Švajčiarsko ale málokto ho chce riešiť u seba 😉 no to si predstavte keby ľudia nemysleli len po prah svojich dverí (alebo okien) ale riešili by aj susedstvo, no fuj 😂

autor
8. dec 2023

Dakujem vsetkym za nazory,tak predsa nie som uplne divna a niekto to tak uz ma😁 zvonka biele uz nechcem, lebo kazdy lupienok muškatu otrety o ram,aby som drhla 15minut,ak sa mi ho vobec podari vycistit ....a ten prach od cesty👀...a veru mozno porozmyslam aj nad inou farbou fasady nasho poschodia 😉

kamatopo
8. dec 2023

Ja som v tomto detailná a určite by som takto dom farebné nepolila. U mňa to vyzerá ako keď niekto dorába a čo je zrovna v akcii to sa kúpi.

victoriab
8. dec 2023

a neni to jedno? daj si to co sa ti paci, nazor ostatnych ti moze byt u prdele. ludia su strasne vyhukani ked je nieco coilen trochu ine, co sa vymyka "normalu". kto zaviedol, co je "normal"?

zuzanka.zuzu
8. dec 2023

@victoriab stavebný úrad? škoda že v SR ho majú všetci uprdele... v zahraničí ak je raz zakázané mať napr. muškáty v okne tak si ich nikto nedovolí tam mať. tu sú rôznofarebné ešte aj poschodia 🙈

victoriab
9. dec 2023

@zuzanka.zuzu ale ved je to ich dom, nie je to bytovka, nejdu si na fasadu malovat hakovr krize, to je rozdielna farba okien taky problem? neverim 😁

zuzanka.zuzu
9. dec 2023

@victoriab bola si sa prejsť v niektorej dedine v zahraničí kde nie je každý dom iný? kde to vyzerá pekne? u nás bungalov, 2posch, rovná strecha, sedlová strecha, strecha s oknami, strecha s vycnelkami, komunisticka kocka, bungalov, bungalov s pristavbou.... 😳 a to je len jedna ulica 😢 a samozrejme každý dom inou farbou, kedysi biele, potom farebné, dnes antracitove 🤦 vieš čo, ozaj sa v tom cirkuse farba okien stratí 👍

moonlight1210
9. dec 2023

@victoriab keby to bol ich vlastny dom, tak neriesi. Ono je to najskor nieco viac ako bytovka.

autor
9. dec 2023

@moonlight1210 keby to je bytovka, tak to riešim s majiteľom,alebo prislušnym organom...teraz riešim len estetiku,lebo fotky som nikde nenašla,... ale keď môže byt fasada na poschodiach rôzna,prečo nie aj okna.... inak napr vchodove dvere mame kazda bytova jednotka inej farby a divne ani skarede mi to nepride

ak máte ktosi nahodou fotku nemôžte poslať?

moonlight1210
9. dec 2023

Odfot si dom spredu, daj do skicara v pocitaci a aspon nahrubo prefarbi tie casti, co chces urobit inak farebne. A hned uvidis, ako to potrebujes farebne zladit, aby to nebilo divno do oci a vyzeralo dobre.
Aj ake odtiene vybrat, atd.

annm81
9. dec 2023

@zuzanka.zuzu Hej, všetci chcú Švajčiarsko, ale keďže každý pozerá len na seba, tak tu máme namiesto švajčiarskych dediniek, juhoamerické slumy... estetické cítenie sa ale asi nedá kúpiť ani za plný mešec frankov.

autor
9. dec 2023

@moonlight1210 tak to je skvely napad🙏