Robotický vysávač do malého bytu?

14. jún 2022

Mam priblizne 36m2 byt. Je strasne prasny, hned vedla hlavnej ulice. Jedna izba sluzi ako spalna a detska izba zaroven. Na jednej kratsej strane je skoro na celej skrina. V strede je 160cm postel ale po zem. Cize pod nou sa nevysava. Je tam detsky stolik, jedna asi metrova skrinka, jedna policova skrinka asi 120cm siroka, jeden domcek pre babiky a jeden asi metrovy kobercek. V kuchyni spojenej s obyvackou je jedalensky stol, dve stolicky, jedna detska stolicka/uciaca veza, skrinka na televizor na nozickach, dva konferencne stoliky, jedno kreslo, jeden 2 metrovy gauc a potom kuchynska linka. Proste vela noh. Do kupelne by vysavac nesiel, tam to nema zmysel. Chodba je mala, uzka a su v jednej casti poodkladane topanky na zemi. Ma vyznam kupovat sem robota? Prach mam tak, ze utriem v sobotu a v stredu prejdem prstom po nabytku a naberiem prach. Do toho dieta stale nieco trusi. Vysavat kazdy den sa mi ozaj nechce, navyse mi to vychadza aj okolo osmej vecer. Kym sa doje, kym spracem atd. Rozmyslam nad robotickym vysavacom, ale asi by to nemalo vyznam vzhladom na vsetky tie prekazky. Mate niekto roboticky vysavac v tak malom byte? Nemam tu ani umyvacku, tak som aspon na nejakych domacich pracach chcela usetrit cas. Budeme tu este max. 1-2 roky a potom do vacsieho. Takze bol by potom vyuzity viac.

panelacikova
14. jún 2022

ak máš veľa nôh, tak ani nie. musela by si zainvestovať do takého, čo všetko zmapuje a obíde, ale i tak to nebude úplne tip-top... ja to mám teda podobne, ale počet nôh podstatne menší. mám úplne jednoduchý lacný sencor, ja hlavne kvôli množstvu vlasov, ktoré mne i dcére vypadávajú. už po 2 dňoch jazdia vlasy po podlahe a mne to neskutočne žralo nervy. čiže na takýto účel som ho zakúpila a na takýto účel mi postačuje. mimochodom, aj prach vysaje perfektne (ale len z podláh, nie koberec!). čiže bežným vysávačom vysávam tak raz za mesiac. len ako píšem, tento lacný má z množstva nôh chaos...
https://www.datart.sk/roboticky-vysavac-sencor-...

autor
14. jún 2022

@panelacikova aj mne dost padaju vlasy. mozno by mi stacilo aj to, keby povysava tie omrvinky z hlavnej plochy. a prach, co padne na velky priestor by mozno potom menej odvievalo do kutov a stacilo by velkym vysavacom vysavat menej casto.

panelacikova
14. jún 2022

áno, takto to riešim ja. ide hlavne o väčšie plochy, kde je toho najviac. toto v pohode zvláda. aj denne. dokáže vysávať tuším 80 minút na jedno nabitie. uvádzajú dobu nabíjania až 4 hodiny, ale je to tak max. 1,5 hodky. čiže super. a fakt veľa vysaje, keď ho čistím (po každom použití mu vyprázdnim nádobku), tak žasnem. toto, čo on pozbiera za jedno, sa v bežnom vysávači nenazbiera ani po 6-8 vysávaniach.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. jún 2022

@zoro9836 keby mam zakazdym odkladat veci z podlahy, tak to radej budem fungovat ako doteraz. navyse som chcela aby vysaval aj ked nebudeme doma. koberec az taky problem nieje. je medzi postelou a skrinou takze by ho vysavac aj vedel obist.

fiafia
14. jún 2022

Za mňa určite áno.

tncka
14. jún 2022

V takom malom priestore mas urcite kopec prekazok,to je asi skoda penaiz

panelacikova
14. jún 2022

autorka, tak ten sencor určite nie potom.... lebo ten sa nedá naprogramovať. je lacný, vysaje super, ale musíš sa zohnúť a stlačiť gombík 🙂 ja ho používam proste bežne, popri tom si robím inú prácu. zapnem v kuchyni, upracem si izbu alebo zložím prádlo, hocičo. potom pustím v izbe, v kuchyni si upracem... proste on paralelne vysáva, kým ja mám inú robotu. ak však chceš ho naprogramovať, tak musíš zainvestovať a v tak malom byte to ozaj nemá zmysel. a to píšem ja, čo som po vyskúšaní 3 naprogramovateľných vysávačov v tomto malom byte všetky tri vrátila v rámci 14-dňovej lehoty, lebo som videla, že to nemá význam 🙂

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pinkgirl
14. jún 2022

V pohode aj v malom priestore bude robot užitočný. Veď sa opýtaj kamaratov, kolegov či majú robotický vysávač a popros ich o požičanie na skúšku - sama uvidíš či splní tvoje očakávania. Výhodou je, že kým si mimo dom, on povysava a prídeš do uprataného. Za skúšku to stojí.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
15. jún 2022

@zoro9836 xiaomi som pozerala, ale toho mopu sa "bojim". bolo by super keby aj umyje, ale ci kvoli tomu nebude mat horsiu kvalitu vysavania a aj umyvania. nemam dobre skusenosti so spotrebicmi hybridmi.

petik22
15. jún 2022

my mame velke plochy a aj tak vsetko vykladam. vysavac sice veci obide,ale zda sa mi,ze lepsie povysava. nerozmyslali ste nad tycovym vysavacom. u nas ide obyvacka,kuchyna,chodbicka raz denne vysavac a aj pomedzi to este tycovym prebehnem- lebo deti stale nieco namrvia a pod

lenkakravcova
15. jún 2022

My máme tento, len ho mame aj s mopom a vysáva veľmi dobre. Dá sa nastaviť vysávanie keď si mimo domu a aj samostatne izby.
https://www.nay.sk/concept-vr3105-perfect-clean...

poopsie
15. jún 2022

My mame xiaomi za 150 €, má aj funkciu mopu ale vôbec ju nepoužívame. Dostane sa pod skrinky aj pod gauč, pekne povysáva koberec. Dávame mu z cesty stoličky aj topánky, stále je to menej časovo náročné ako keby som to mala povysávať každý deň veľkým vysávačom

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
15. jún 2022

@petik22 mam tycovy. ale popri vsetkych povinnostiach po prichode z prace nemam chut vysavat kazdy den. navyse ako som pisala, vela krat mi to vide aj okolo osmej vecer vysavat. lebo sa veceria, umyva riad, dieta veceria casto krat az o pol osmej. a vysavat kazdy den v panelaku o osmej je asi na staznost od susedov...

autor
15. jún 2022

@zoro9836 ten mop by som brala skor tak, ze vodou zoberie prach, ktory vysavac nevysal. tak fajn ak mas skusenosti aj s mopom. asi pojdem do takeho xiaomi.

majkalenpalinkova
15. jún 2022

Ja som chcela tiež robota pre 4 izbový byt a bývame hneď vedľa prašnej cesty kde nie je asfaltová cesta pod horou no Povedala som si že si toľko upracem aj sama možno časom neskôr my máme veľkú pomoc umývačka tá je na nezaplatenie radšej by som to skôr poriesila odpad na to a umývačku fakt ušetrí veľa času

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkapap
15. jún 2022

Autorka, denne vysavam prizemie domu 60m2 a trva to 10 minut aj s cestou po vysavac, prehodenim kefy podlaha-koberec a upratanim vysavaca naspat. Radsej si kup tycovy vysavac a budes mat vacsi poriadok ako po robotickom, lebo na tak malom priestore musi byt strasne vela prekazok pre takuto masinku...

zuzuliatko18
15. jún 2022

Ja mam tycovy vysavac a nemenila by som. Mame trojizbak, vysavam najcastejsie vstupnu chodbu, obyvacky a kuchynu.. odlozeny je vo vstupnej chodbe, takze ked prideme z ihriska a povytriasame piesok a kamienky, hned povysavam. Je to rychle, obvykle.par minut na najvacsi neporiadok (odrobinky, nieco rozsypane). Kludne vysavam aj viackeat za den, ak treba

autor
15. jún 2022

nemusite mi pisat kolko krat vysavate a ako dlho vam to trva. ja viem kolko casu mi to tu zaberie, mam tycovy vysavac a tiez nim prebehnem cely byt za chvilu. ja ale hladam vyhodnejsie riesenie pre mna. mne sa proste nechce vysavat kazdy den. aj tych 10 minut kezdy den je pre mna strata casu, co by som mohla venovat dietatu. lebo sa k tomu prida varenie, umyvanie riadu, upratovanie...

simca06022011
15. jún 2022

Nic výhodnejšie nenájdeš, podľa mna na robota tam mas malo plochy. Bude ti v kuse tukat do nabytku, obchadzat... Draha investícia. Denne to normalne povysavas rýchlejsie (mne roomba vysavala strašne dlho)
Mali sme byt cca 54m2, vsetko takmer na nohách, posterl 2x2m, tam som roombu využila (napr obyc. Vysávač dostat pod tu postel bol vždy problém). Cez pracu povysavala perfektne. Na materskej to bolo horši. Zo začiatku ok, lebo kym som kocikovala, tak izbu povysavala ale s pribudajucimi vecami bolo pre mna ľahšie a rýchlejšie povysavat klasicky ( treba hračky a veci odpratat, vsade daco na com sa zasekla... V kuchyni som musela vykladat stolicky a pod... Tych 10 min budes cistit robota... Neusetris cas. Plus zaberie ti v tom mini byte ďalšie miesto.
Ale tak ak chceš vyskusaj a uvidis. Nik ta nepresvedčí podľa mňa kym nevyskusas.
S kvalitou vysávania som bola spokojna, n e používala som obyc.vysávač (ja vlastne dlho som žiadny nepoužívala, ked sme boli len dvaja, stacil mi mop, umyvala som hned na mokro t e n mini byt).

sims4
16. jún 2022

Kúpila by som si robota aj do takéhoto bytu, aj keď nepovysáva komplet všetko stále je to lepšie ako nič a niečo ti to ušetrí, čo sa týka času. Veď nemusíš do takéhoto bytu kupovať nejaký drahý, skús pozrieť od Sencoru, tie vysávače sú cenovo dostupné a myslím, že to ti bude sedieť na takéto vysávanie. Za mňa je to veľká pomoc.