Robotický mop Xiaomi, iRobot a veľmi špinavé podlahy od blata, piesku

ajsha123
4. mar 2021

Dievčatá, uz som tu čítala veľa super recenzii na robotický vysávač s mopom, bez ohľadu na značku. Ja mám skôr špecifickú otázku. Bývame v lokalite, kde sa stále stavia, plus záhrada, a deti radi donesú domov na topánkach blato, zeminu, piesok... V poslednej dobe musím chodbu pretrpieť alebo minimálne povysavat aj 10x denne... Už 100x som si povedala, že si kúpim robotický vysávač s mopom... Ale, má to v našom prípade zmysel? Predstavte si chodbu, vždy nejaké zabudnuté zablatene topánky a špinavá podlaha... Je dlhá, úzka, vždy sa niekto zabudne a príde až do kuchyne obuty... Nervy mam. To, zeby to vysávač povysaval, si predstaviť viem, ale neviem, ci by odsunul topánku alebo by ju obišiel. Utrel by to mop dočista? Či by len rozotrel špinu? Ako často by sa musela meniť handra? Za každý užitočný postreh, radu ďakujem. Mám aj ručný mop, aj umývať podlahu viem, ale som tehu,a niet toľko síl a času behať celý deň s mopom v ruke...

90909
4. mar 2021

My mame roborock S6 Pure, ak si dobre pamätám nazov, aj s mopom. Uz som ho poslala na taku chodbu a veru nic moc teda. Ono to skor tak jemne pretrie. Ja ho nechavam zmyvat kazdy den, ta podlaha je taka krajšia, ale s velkymi skvrnami si teda neporadi. A co sa tyka tych topanok. Tak tam pozor na snurky, aby ich nevcucol. Ja nasmu vzdy vezmem prekazky, az potom ho pustam. Na prekazky typu ako detský koberec s hrackami v obývačke mam napr. nastavenú no go zonu.

90909
4. mar 2021

A este tu handricku preplachnem a jemne preperiem po kazdom umyvani v umyvadle. Ked sa da hodim do práčky.

ajsha123
autor
4. mar 2021

@90909 ďakujem. Takže na také veľmi špinavé podlahy nie. To skôr pretriet mopom a až tak pustiť vysávač, bez prekážok?

miakey
4. mar 2021

@ajsha123 ja nemám vysávač s mopom, len vysávač, ale vždy pred vysávaním musím najprv upratať veci, co sa valaju po zemi, pripadne aj pozdvihat drobný nábytok. Keď to neurobím, tak sa ten vysávač o tie veci zvykne zaseknut, alebo ich tlači pred sebou. Je to fajn vec, ale nedá sa to hocikedy pustiť, tak ako som si to predtým predstavovala. A mop asi nebude zvládať takú špinu, myslím, že je to skôr len na také bežné pretretie podlahy.

simona92101
4. mar 2021

@ajsha123 mame xiaomi a teda velku spinu neumyje.pouzivam ho na take denne umyvanie,vsetko poodsuvam,aj topanky v chodbe,ak su velmi velke kusy blata,povysavam normalnym vysavacom a aj poumyvam.
My sme ho kupili hlavne kvoli tomu,ze byvame v novej lokalite a nadalej sa tu stavia,tym padom je tu velka prasnost,a manzel je alergik,cize musi byt cisto v dome.pustim kazdy den aj s umytim,ale 1-2x do tyzdna povysavam normalne,hlavne miesta kde sa drzi prach a mop sa tam nedostane.

ajsha123
autor
4. mar 2021

@miakey presne toto som si myslela... Ze najprv všetko pred upratovať... To je vlastne to, čo robím teraz stále

ajsha123
autor
4. mar 2021

@simona92101 ďakujem

lubiss
4. mar 2021

nasi vkuse nosia teraz piesok hlinu..ja mam xiaomi a teda nemozem sa stazovat on jak ide s mopom zavoren vysava a daju sa mu nastavit rozne stupne satia od slabsieho az po turbo..topanky ti odsuvat nebude len ich obide :D

ajsha123
autor
4. mar 2021

@lubiss Ktorý model Xiaomi máš?

lubiss
5. mar 2021

roborock s5

simona92101
5. mar 2021

@ajsha123 ziadny roboticky vysavac nevysaje velke kusy blata

ajsha123
autor
5. mar 2021

@simona92101 v reklame áno 🙂 Zas nemyslím obrovské kusy blata, ale také, co padajú z topanok... Niekedy sú rozmrvene na malé, niekedy väčšie... Ale v tých reklamných videách zbieraju aj také veľké kusy... Pre mňa je najhoršie to, že som nemala nikdy príležitosť vidieť robotický vysávač naživo, ani taký s mopom... Nikto z našich znamych ho nemá...

simona92101
5. mar 2021

@ajsha123 my mame Xiaomi Mi robot vacuum mop,a teda velke kusy nevysaje.tie rozmrvene ano

ajsha123
autor
5. mar 2021

@simona92101 ďakujem za radu

simca06022011
5. mar 2021

Blatovu podlahu ti ziadny roboticky mop/vysavac neumyje. Ta handricka je taka ze striet trochu prach... inak blato,ak nebolo prilepene o podlahu mi aj stary irobot pred 10rokmi povysaval, cize to by nemal byt podla mna taky problem.

ajsha123
autor
5. mar 2021

@simca06022011 tak blato väčšinou prilepené nie je, možno je to tým, ze vkuse stieram... Ale aj tak ďakujem

iwanka222
5. mar 2021

Ja mam roborock s5 Max a tiez sa nemozem stazovat. Tak ako pise @lubiss daju sa tam nastavit tie stupne satia a taktiez su tam 3 stupne na zmyvanie podlahy. Tiez moj 3 rocny syn nanosi blato a pekne povysava aj pozmyva. Ja som spokojna.

ajsha123
autor
5. mar 2021

@iwanka222 Ďakujem. Tak keď sa bude finančne dať, pôjdem aj ja do toho Roborock S5...