Robotický čistič okien

31. mar 2023

Prosím vás, mate niekto skúsenosť? Karcher mám. Aj po ňom musím okná leštiť.
Mame naozaj strašne veľa okien, francúzskych okien, naozaj veľa! A k tomu malé deti. Viete mi niečo poradiť? Niečo lepšie ako karcher 😀

bea6530
31. mar 2023

HOBOT 2S to je novinka momentálne.
Uľahčí to život ak máš veľa okien, ale je to pomalšie ako keď čistíš okná ručne.
Ak máš veľa okien pomôžete to tak ,že ty okná umývať nemusíš.
Ale je to trochu hlučné a určite to nieje 100 percentné.
Na také cca udržiavanie to vhodné je.

autor
31. mar 2023

@bea6530 co znamená, že to nie je 100% že zanecháva smuhy ? Práve toto nechcem 😆

surama
31. mar 2023

Trochu mimo temu, ale mne vobec nezanechava smuhy stierka, ktora stala asi 1,50. Fakt krasne ciste vsetko. Uz som ich cistila aj utierkou z mikrovlakna a tiez ziadne smuhy 🙂

autor
31. mar 2023

@surama a aký máš postup pri umývaní?

autor
31. mar 2023

@surama ako ja sa už ani nesnažím. Vždy najprv poriadne umyjem s jarovou vodou, vždy vyplachnem handru. Potom utriem do sucha a potom s octom a papierovými utierkami. Nakoniec leštim mikrohandrou. A na druhy deň keď zasvieti slnko, jedna katastrofa. Raz väčšia raz menšia, ale naozaj ma to už nebaví. Snažím sa, drhnem. Už mi bola aj kamarátka 2x pomôcť aby vychytala čo robím zle. Presne robím ako ona a po mne celé zle. Proste som antitalent na umývanie okien. Jedna nešika. A keď mám tých okien vyše 20 (obrovských) Tak 🙏

autor
31. mar 2023

27okien

surama
31. mar 2023

Chapem ta. Neviem cim to je..tazko povedat. Ja umyvam okna s Clinom. Nastriekam Clin, prejdem nejakou handrickou nech sa to napeni a ta spina "namokne" a potom bud stiahnem stierkou alebo tou utierkou z mikrovlakna (naposledy som kúpila z Freshu za 1e). Uz som skusala umyvat aj servitkami, novinovym papierom a nikdy neboli smuhy. Asi to robi ten Clin, kedze obsahuje alkohol a ten vyprcha. Ja fakt rada umyvam okna, lebo je to rychle a vidno po mne robotu 😃

svetlonos
31. mar 2023

Jemine, ty to zdlhavo a komplikovane umyvas!
Ja ich z vnutra umyjem handrou len horucou vodou, zotriem stierkou a zvysne kvapky mikrofazovou handrou. Z vonku horucou vodou s trochou jari a octu, pokial su bezne spinave. Zotriem tiez stierkou ako zvnutra. Hotovo. Ale 27 okien je teda masaker. To jedno francuzke davam umyvat malemu ale to ty by si asi nerozdychala 😂.
S malymi detmi mat dokonalych 27 okien je utopia alebo koa roboty. Zniz naroky a o par rokov bude lepsie 🙂

bea6530
1. apr 2023

To znamená že to nieje také jednoduché.
Nieje jedno aké čistiace medium použiješ.
Nesprávne medium naruší štruktúru gumových pásov vďaka ktorým sa robot pohybuje a vzniknú šmuhy Za ďalšie tá handra má určitú veľkosť takže ak je okno príliš špinavé musíš ho dať umyť viackrát,tým pádom potrebuješ mať viac handier.
Ideálne by bolo ak máš 27 okien buď znížiť nároky a neriešiť to aby boli okná 100% ne umyté, pretože to zbytočne zaberie veľa času,alebo si niekoho na to zaplať.
27 okien umývať na 100 percent a + vyleštiť zaberie veľmi veľa času ktorý sa dá stráviť zmysluplnejšie a efekt je aj tak krátkodobý pretože za krátku chvíľu budú tie okná opäť špinavé.