Robili ste si zimnú záhradu z terasy?

megyi1711
7. dec 2020

Ahojte, chcela by som sa spýtať či ste si davali robit zimnu zahradu z uz existujúcej terasy? Mame novy dom,nasa terasa ma 3x6m zastresena skridlou a strasne by som chcela mat zimnu zahradu,manzelovi sa to tiež páči a co som pozerala ceny rôznych firiem tak je to ozaj palka ..velmi sa do toho nevyznam zato sa chcem spytat na radu kto to tak riesil..mozno poviem blbost ale neda sa to spravit tak ze sa len tie bočné strany "zasklia"? Samozrejme daka konstrukcia a len sklo?najlepšie by bolo keby to bolo aspon ciastocne zasuvatelne aby sme to mohli mat v lete otvorene..videla som ze sa rozne hlinnikove ramy robia..nemam ani sajnu kolko by to mohlo cele stat ci to je realne alebo mozem snivat dalej 😃riesili ste to niekto takto?vdaka za odpovede

megyi1711
autor
7. dec 2020

@megyi1711 poprípade ak by ste vedeli niekoho odporucit skym mate skúsenosť vdaka

kkkatkaaa
7. dec 2020

My máme zimnú záhradu z pôvodnej terasy 😉

megyi1711
autor
7. dec 2020

@kkkatkaaa ano super, A robila vam to firma ci?mate to tak presklenne zasuvacie? Kolko vas to cca vyslo? 😊vdaka

emma
7. dec 2020

@megyi1711 My sme tak dorábali do hliníkovej konštrukcie s lexanom (8x4m), z 3 strán. Je to posuvný systém CLAROFLEX, všetky sklá sa dajú nakopiť na 2 miesta pri stene. Je to šikovné. Občas máme zatiahnutý len jeden bok, hlavne večer v lete, keď je teplo, ale pofukuje. V zime to máme zavrete na komplet. Bola to vyššia investícia, ale neľutujeme. U nás dosť fúka a veľakrát lietali po záhrade stoličky a mokré bolo všetko. Takto v pohodičke, prezimujeme rastliny a ja si v krátkom rukáve v decembri cez obed na terase žehlím🙂

megyi1711
autor
7. dec 2020

@emma wau mate to teda nádherne 😲😍 takto nejako si to predstavujem..ak sa smiem spýtať kolko vas to cca vyslo?😀

nely1704
7. dec 2020

@megyi1711 aj my sa chystáme robiť zimnú záhradu z terasy, rozmer 5X5 a vychádza to na 12 tisíc

megyi1711
autor
7. dec 2020

@nely1704 fuha tak to je ozaj riadna pálka 🙄 tiez to idete dat tak do hlinnikovej konstrukcie a zatahovacie?

nely1704
7. dec 2020

@megyi1711 áno, už keď niečo, tak poriadne.... sú urcite aj iné možnosti urobiť to ,,na kolene" , robia to ľudia aj tak , že zvlášť si dajú zhotoviť konštrukciu a zvlášť sklo a pod. ..... ale predsa, je to veľká konštrukcia není to sranda tak nech je za to zodpovedná len jedna firma, lebo keď sa niečo stane clovek sa nedoreklamuje 🤔

emma
7. dec 2020

@megyi1711 Ahoj, asi 12tis.€, ale mali sme ešte náklady, museli sme prerobiť podlahu, aby bola úplne rovná, plus sa museli vyrovnať výšky (dorovnávala sa pôvodná nerezová konštrukcia, aby bola všade rovnaká výška, tým, že tie sklá "cestujú" dookola.

megyi1711
autor
7. dec 2020

@emma
@nely1704
Dakujem pekne baby..budem dalej snívať kym nasetrime tolko peniazkov 😂 snáď raz budem mat aj jaaa 🤭😁necakala som ze to bude taka pálka ale stoji to zato

neissy
15. mar 2021

@emma mate to velmi pekne o niecom takom aj my uvazujeme. Chcem sa spytat, to mate dvojsklo? A aka firma vam to realizovala viete nam poslat kontakt a recenzie na tu firmu? Na aku svet.stranu mate terasu? Dakujem

svetlana30kanka
15. mar 2021

Megyi1711 dobrý deň môj manžel zasklieva terasy aj balkóny

svetlana30kanka
15. mar 2021

@megyi1711 môj manžel zasklieva terasy aj balkóny keď by ste mali záujem tak mi napíšte

maruski99
22. mar 2022

podla mna je to super, len teda aj v nasom pripade islo o vacsiu terasu, aj sme to tak chceli ze vacsie posenie, kde by sme sa mohli aj v zime zohriat a posediet a zase tiez mam kde dat kvety 🙂 ide asi o to, ze ake ma clovek moznosti a prostriedky 🙂

tuppuk
28. mar 2022

@maruski99 súhlasím s tebou, ako samozrejme treba myslieť aj na to, že nie len možno pre kvety ale ak sa dá si aj posedenie nejaké spraviť, len potom si to tam treba vyhriať aby tam človek aj v zime vydržal 🙂

fednaja
31. mar 2022

Maruski99 a to ste ako rozhodli, že ste ju najprv nejako uzavreli zatesnili a dali kvety alebo ste si tam dali aj gril alebo niečo, keď sa spomínalo aj nejaké to kúrenie. Lebo podľa mňa by bolo fajn, si spraviť aj taký priestor niečo medzi vonkajškom a vnútrom 🙂 A ešte keby tam bola vlastná vysunutá záhrada :D

layla
31. mar 2022

my mame tak, terasa ma 4x9m a dali sme posuvne skla. V zime, ked svieti slnko je krasne vyhriata. V lete su okna uplne odtiahnute. Okrem toho sme dali aj podlahove kurenie a kupili elektricky krb. Za nas velmi dobre rozhodnutie.

maruski99
1. apr 2022

@fednaja no tak to s tym prisiel manzel ze to bude asi dobry napad, lebo uz dlhsie sme uvazovali nam tym, ze ked sme aj v zime chceli byt vonku ale aby nam bolo aj prijemne tak toto bolo take fajn riesenie, zatesnit, dat nejake pohodlne sedenia, rastliny a pripadne nejaky ten ohnicek a wuala 🙂
@layla a v zime ked slnko nesvieti tak pouzivate ten elektricky krb ? 🙂

layla
1. apr 2022

@maruski99 podlahovku zapneme, nech sa vykuri a potom, ked uz tam sedime, tak staci krb na udržanie tepla 🙂

tuppuk
4. apr 2022

Maruski99 ale veď jasné, ono je to podľa mňa fajn mať takéto niečo spravené, presne aj v tých chladnejších mesiacoch, že človek môže vypnúť nie len pred telkou ale aj takto na teraske. My máme od Elementi stôl a to je parádička. To s kolegynkami aj posedíme pri vánku 🙂 A žienky aké kvietky máte teda v takejto terase umiestnené? Hocijaké? Nemajú problém?

fednaja
5. apr 2022

Tuppuk no tak super 🙂 A vieš si ho zapínať aj sama, alebo skôr chlapa voláš na tieto "technické" veci? Sa priznám u mňa je to také, že vôbec :D Všetko pokiaľ nevidím 300 krát aj keď je to jednoduché mi to nejde :D

maruski99
12. apr 2022

@fednaja to by si si podla mna vedela aj ty sama zapnut 🙂 moja svagrina ma tiez taky stol a veru som sa to velmi rychlo naucila, lebo som u nej pomaly kazdy vecer :D hej hej ma zo mna velku radost ze jej okupujem zahradu aj terasu a vlastne vsetko :D

tuppuk
13. apr 2022

Fednaja tak zo začiatku jasné že aj ja som potrebovala vidieť čo a ako, ale nemám problém, nie je to zložité 🙂 Maruski99 hej presne ako píšeš. Tak aj švagrinka ho má? 🙂

fednaja
20. apr 2022

Inak to je super, to sa mi tak pozdáva. Ale teda najprv myslieť na tie technické veci, nejako poriešiť zákryt terasy, posedenie a potom takéto vychytávky, i keď 🙂 Predstava, že nie je nikde žiaden dym, kým sa niečo rozkúri a zápach, to je topka.

maruski99
25. apr 2022

@fednaja tak ked ides riesit fakt taku ze zimnu terasu, tak asi je ok mat vysporiadany aj zakryt, teraz uz sa daju aj take vychytavky, ze si vies spravit tie posuvne dvere, a mat to povedzme aj v lete otvorene. v zime zase zatiahnes, aj kvoli ja neviem rastlinam. to je tiez fajn, ked nemaju kde v dome prezimovat 🙂

tuppuk
29. apr 2022

Fednaja veď to, a teda ja som z tých, ktoré majú rady poriadok a čisto všade takže toto je pre mňa fakt super 🙂
Maruski99 ale tak áno ale čo viem tak dá sa spraviť aj na pevno krytie aj také tie vyťahovacie, neviem ako sa to volá, že si to vieš zrolovať a pripevniť o strechu terasy.

fednaja
3. máj 2022

Maruski99 tak ono skôr sa tu rozoberalo že zimná záhrada z terasy, pod tým si ja predstavujem niečo také, kde môžu prezimovať rastliny 🙂 Ale tak napríklad aj moji starkí to mali tak spravené, že v jednej izbe na poschodí ktorú mali voľnu toto spravili, nekúrilo sa tam a rastlinám bolo hej a práveže terasu uzavreli a spravili si v nej také pohodlie aby v nej mohli byť aj počas chladnejších mesiacov.

maruski99
4. máj 2022

hej to mas pravdu 🙂 ale suhlasim zase s tym ze clovek ked uz ma terasu, tak si to chce spravit co najviac tak, aby sa tam dal cas travit aj zime a preto su tieto stoly super na to 🙂

tuppuk
17. máj 2022

Inak celkom by ma bavilo navrhovať záhrady alebo terasy a taký ten blízky exteriér ako sa hovorí 🙂 Pekne na prírodno, kvietky, stromky 🙂 No a ešte keby tam v strede aj pozornosti bol takýto stôl, nemalo by to chybu čo poviete 🙂

fednaja
18. máj 2022

Tuppuk tak choď do toho 🙂 To je fajn nápad 🙂 Ja ale ostanem pekne pri svojom, pohodička v našej terase a hotovo 🙂