Rekonštrukcia v dome

anja27
19. feb 2022

Ahojte idem troska s netradicnou otazkou tento x mozno mi bude niekto vediet odpovedat kto si tym presiel. Ide sa prerabat vrchne poschodie v dome ktory je vlastne rozdeleny akoby na dva byty. V dome sa byva normalne stale a zaujimalo by ma kolko to cca moze trvat? Bolo nam povedane ze max pol roka ale mne sa to zda dost vela. Robit sa bude kazdy den..a vlastne prerabka kompletna aj stierky podlahy s tym ze elektrika a okna su uz nove takze vlastne len co sa izieb tyka plus nova kupelna. Tento byt pozostava z dvoch vacsich izieb a jednej malickej vhodnej skor na satnik alebo pracovnu jedna kupelka jedna kuchyna a chodba.

mimi3008
19. feb 2022

@anja27
Tiez sa mi to zda vela. My sme kupili stary velky dom a sice sme si prerobili len cast spodneho poschodia: 3x izba, 1x kuchyna, 2x kupelna s WC, 1x spajza, 1x technicka miestnost, ale prerabali sme komplet, vykop do hlbky vyse pol metra, nove rozvody elektrika, voda kurenie, izolovanie pod podlahami, nove omietky, obkladacky v kupelniach, proste vsetko, vsetko a za necelych 8 mesiacov sme byvali a to nam robili firmy len nieco, vacsinu ale brigadnici a obcas manzel

anja27
autor
19. feb 2022

@mimi3008 mne sa to tiez nezda lebo tam nie je az tak vela roboty ako v spodnom podlazi ako ty pises plus vykop a ine veci. Bude to robit nejaky majster cize nic nebudu sami robit takze myslim ze by to malo byt o to skor praveze nie? Neviem no nepozdava sa mi to

pinkgirl
19. feb 2022

@anja27 a koľko ľudí bude v tej pracovnej partii? Lebo plán pol roka vyzerá tak na dvoch pracovníkov, čo nie je ktovie čo🤔. A určite budú robiť denne? Lebo zvyčajne sa každý majster chce zariadiť, aby zákazku čím skôr stihol, lebo už ma dojednanu ďalšiu robotu inde, hm. Pol roka bez elektriny a okien je dlho. Skús zistiť u majstra plán práce 🙂.

martinkatinka
19. feb 2022

@anja27 a tyka sa to ako? Ved mozu skoncit aj skor. Ides ich platit od hodiny, ci od vykonu?

anja27
autor
19. feb 2022

@pinkgirl no horsie je ze to bude robit chlap sam je to nejaky bratov znamy a on to robi pomaly a brat mu ani nepomoze s nicim ja som navrhla nech to da spravit firme ale ani za nic. Riesim to preto lebo to ide robit pre mamu a mladsieho brata a jej sa to teda nepozdava velmi ze to bude tak dlho trvat

ivkazba
19. feb 2022

@anja27 denne 8 hodín majster plus koľko ľudí? Aj dvaja keby to robili denne 8 hodín 5-6 dní v týždni, tak to nemôže trvať pol roka. A platila by som od roboty, nie od času. Vyhneš sa tomu, že to budú naťahovať. Ale trvala by som na tom, že chcem vedieť presný plán prác a ľudí. Skôr by som sa s nikým nedohodla. A na takto veľkú robotu by som ja osobne aj zmluvu mala.

chelsey987
19. feb 2022

Mne to príde celkom ok a možno skončia skôr. V novembri sme robili jadro v byte a novú kuchyňu a trvalo to rovný mesiac. Mali sme jedného majstra a pomáhal mu manžel. Robili to od pondelka do piatka. Keďže sa jedná o rodinný dom určite bude na tom viac práce. Počítaj s tým, že omietky potrebujú preschnúť. Môže sa stať, že niektorý deň neprídu, pretože im do toho niečo príde. My sme mali vodnára v karanténe a 3 dni sme mali sklz, lebo sme hľadali náhradu.

ivkazba
19. feb 2022

@anja27 tak to si hneď mala napísať že to bude robiť 1 človek. Mame keď sa to nepozdáva, nech si predsa zaplatí poriadnu firmu. Keď je to jej dom, tak predsa ona rozhoduje.

pinkgirl
19. feb 2022

@anja27 a je to jasné, tu je pes zakopaný 😉😁 jednému to bude trvať donekonečna....🤦 Na to by som nepristupila! Tak bude vyzerať aj jeho robota🙁.

anja27
autor
19. feb 2022

@ivkazba no keby to mozem riesit ja osobne tak by som to riesila uplne inak. Poznam aj sikovneho majstra ktory robi s brigadnikmi a sikovne aj rychlo ale je drahsi a to sa bratpvi nepaci. S nim sa da len velmi tazko na niecom dohodnut lenze tu nejde len o neho ale o to ze mama s bratom potrebuje cim skor mat prerobene kedze s nim je tazko nema rad zmeny a teda toto je na dlho aby to robil pol roka ak vobec to stihne dovtedy kedze povedal ze on to zvladne aj sam a nikoho ineho nepotrebuje. Ja som taky postup este asi nevidela nikde. Nepaci sa mi to proste

anja27
autor
19. feb 2022

@ivkazba no ide o to ze dom nie je jej ona je tam ako podnajomnik a s bratom sa tazko na niecom da dohodnut. Musi byt vzdy po jeho..ona chcela aj peniaze mu na to dat ale nechcel. Ja som tiez povedala ze firma by to mala raz dva ale to nieco stoji..

anja27
autor
19. feb 2022

A pytam sa aj preto lebo mama mi vravela ze sa jej to nezda ze je to podla nej dlho ale brat si stale ide svoje ze rychlejsie sa to neda ze to by nikto nespravil. Nemyslim si ze by sa to nedalo skor

ivkazba
19. feb 2022

@anja27 tak pozri, pokiaľ v tom dome nebývate vy, tak nerieš. Ak to tak brat chce a neakceptuje názor mamy, tak nech má doma stavenisko ako dlho chcem.

ivkazba
19. feb 2022

@anja27 za pol roka postavia nový dom, takže brat je dosť mimo. Zbytočné dohadovať sa podľa mňa, ak si s ním nevie poradiť mama.

anja27
autor
19. feb 2022

@ivkazba no ono ie to tazko vies lebo brat je autik a odkedy vie ze sa to ide robit jeho spravanie sa zhorsilo. Snazim sa nejako pomoct kedze mi to nie je jedno lenze asi to je viac menej zbytocne ked sa uz rozhodol pre hlupe riesenie zjavne

pinkgirl
19. feb 2022

@anja27 ťažko radiť, keď si snim nevie ani vlastná mama poradiť. Asi len toľko - nehas čo ťa nepáli.

anja27
autor
19. feb 2022

@pinkgirl no ved ak nechce lepsie riesenie kaslem na neho v podstate ma zaujimalo ci som ja mimo ze sa to fakt skor neda a ja som hned povedala ze sam chlap ktory ma navyse uz aj dost rokov ze to bude robit pomaly a zbytocne dlho. Uplne nestastne riesenie. Ide mi o toho brata no chudak ze mu tymto robia zbytocne nervy len 😕

ivkazba
19. feb 2022

@anja27 chápem ťa. Ale niekedy proste veci nevyriešime. Chcela si pomôcť, ale keď to nejde, tak to proste nejde.

anja27
autor
19. feb 2022

@ivkazba presne ako pises. Co uz no