Rekonštrukcia kúpeľne

janne318
23. sep 2021

Ahojte dievčatá. Prerábali ste niektorá v nedávnej minulosti kúpeľňu? Potrebujem sa trochu zorientovať v nákladoch na prácu + uvítam aj nejaké inšpirácie. ;) Nechala som si vypracovať cenovú ponuku u viacerých majstrov, a tie výsledné rozdiely sú tak priepastné, že normálne žasnem. Zdôrazňujem, že sa jedná len o cenu služby - bez materiálu. Je to maličká kúpeľňa (2,5 x 3,5 m), potrebujem presunúť 3 odpady a 2 prípojky vody, namiesto vane osadiť bezbariérový sprchový kút, vymeniť obklady a dlažbu a potiahnuť o 1,5 m elektriku (osvetlenie nad zrkadlom). Ak ste niečo podobné absolvovali - koľko Vás to vyšlo? Ďakujem vopred za každú info, postreh, nápad, tip. 🙂

katulastraka
24. sep 2021

@janne318 nepozeraj na peniaze ale na recenzie danych firiem. Mozes to dat urobit tej najlacnejsej ale o par mesiacov sa ti naklady zdvihnu kvoli opravam chyb ktore firma urobila. V takychto veciach sa neoplati setrit. Naozaj si radsej zisti o danych firmach kvalitu ich prace

simca06022011
24. sep 2021

@katulastraka a to iste sa moze stat pri najdrahsej

simca06022011
24. sep 2021

@janne318 chod na modrastrecha.sk

nikpa
24. sep 2021

@janne318 1400€ ale záleží aj z akého si kraja. My sme riešili niečo podobné tento rok. Majstrov sme vyberali podľa odporúčania známych

bagre
24. sep 2021

pred 5 rokmi sme dávali obkladať kúpeľňu cca 2x3m /všetko ostatné už bolo hotové/ - robota 700 eur

stary_ujco
24. sep 2021

1400 za komplet kúpeľňu za robotu? Nuž, tiež by som chcel tak lacnych majstrov...

janinque
24. sep 2021

my sme dali asi 2000 za prácu a trvalo to necelé dva týždne.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkamatka7
24. sep 2021

Jedna z položiek je aj cena za vynesenie odpadu, ktorý pri takejto prerábke vznikne. Šetrí Tvoj čas aj Tvoje zdravie.
Nie je pravidlo, že ak zaplatíš viac, nebude sa nič kaziť. Ani to, že ak má firma dobre recenzie, že ich budeš mať tiež.
Známa mala cenovú ponuku na 8000€ v jednej firme. Pozrel sa na to jej brat, obvolal svojich známych, ktorí sa špeciálne venujú jeden elektroinštaláciam, ďalší inštalačným prácam s vodou. Keďže šlo o dobrých známych, ktorí sa profesionálne venujú svojim špecializáciam, dohodli sa aj na vynesení odpadu z prác, ktorý si pri svojich prácach neúčtujú zvlášť, cena bola 2000€ za prácu, nie materiál.

denkatn
24. sep 2021

my sme rekonstruovali mensiu, teraz v lete, 2,4 x 1,6 m a spolu aj novym obkladom, aj pripojkou na wc, lebo predtym nebolo veci, vymena vane za sprchovaci kut, celkovo nas ta kupelna vyšla okolo 6000 Eur. bohuzial na dome kde sme to robili, nebol ziadny domaci muz (tato zomrel vlani) a ked majstri aj vynasaju sutinu, aj robia akukolvek muzsku pracu, tak je to drahe.. domaci majster, ktori aspon obije kachlicky, alebo sam ponosi do zberneho dvora dost usetri.

katulastraka
24. sep 2021

@simca06022011 preto hovorim nech si pozrie recenzie a nech nepozera na cenu 🙂

janne318
autor
24. sep 2021

@zara1357 jasné. 😅 Tá kúpeľňa je na Slovensku samozrejme. 😊

janne318
autor
24. sep 2021

Ďakujem Vám kočky, všetkým. 😘🌷Tie cenové ponuky sme si viac-menej žiadali od majstrov, ktorí všetci boli na odporúčanie. Tie rozdiely ma skutočne prekvapili, no keď tak čítam Vaše príspevky, vidím aj tu veľké rozdiely. No.., uvidíme. Snáď budeme mať šťastnú ruku na šikovných majstrov. Ešte raz vďaka. 🍀

konikkon
24. sep 2021

@janne318 správne navto ideš, že to chceš riešiť cez majstrov. Cez firmu, ktorá ti to urobí na kluc jr väčšinou najvyššia cena. Ak ti to isté rôzni majstri nacenili ináč, jedna sa o to, že každý si ceni svoju prácu ináč. Je rozdiel ak je obkladač zo západného Slovenska alebo z Oravy. Ak si na nich nevieš overiť recenzie, ťažko zistíš, čo je lepšie. Ale podla toho, čo si opísala je reálna cena
Okolo 3000 eur. Záleží aj od obkladu, aký si si vybrala. Obkladač si zaučtuje všetko. My sme práve včera začali robiť chodby, wc, kúpeľňu a dávame veľkoformátovu dlažbu všade. Našťastie, všetko robí manžel sam.

vikusjk
24. sep 2021

@janne318 robili sme pred dvoma rokmi malinku bytovu kupelku 1,6 x 1,6 m a samostatne zachod 0,8 x 1,6m. Mali sme ale ukrajinca, ktory nam to robil a len po veceroch ako bokovku (des, mesiac sme to mali rozbite) ale ma dobru pracu, predtym som nevidela rozdiel v dobre spravenom obklade a v nie najlepsie polozenom, az teraz si to vsimam, ze ako vzdy rovnomerne po oboch okrajoch dorezoval, aby to dobre vyzeralo v tom malom priestore a nie ze zacal z boku a dorezal len jednu stranu atd. Proste take malickosti. Prerabal nam trochu vodu, dal do steny nejake rurky, ktore vymenil za plastove a taktiez popod vanu tahal privod vody a odtok k pracke. Za pracu si vypytal 700 €. Cela kupelna a zachod nas vysli 3 500 € (davali sme sanitu Ravak). Pri vacsej kupelni, ako pises ty a pri tych pracach si myslim, ze tych 1500, max. 2000 € je dobra cena.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denkatn
24. sep 2021

@vikusjk lenze pred dvoma rokmi boli aj ine ceny co sa tyka trubiek na vodu a niektorych materialov a mozno aj majstri pytaju viac ako pred 2 rokmi, je proste inflacia

vikusjk
24. sep 2021

@denkatn autorka sa pyta vyslovene na cenu za pracu, nie na cenu trubiek. Ja som tiez uviedla samostatne cenu prace. Inflacia je prirodzena, napriek tomu si myslim, ze za uvedene prace je DOBRA cena tych 1500, max 2000 €. Netvrdim, ze to nemoze stat viac.

lopka1313
24. sep 2021

Nasi prerabali vacsiu kupelnu cca mesiac dozadu. Robili im to ocovi kamarati a kolegovia a dostali preto kamaratsku cenu - cca 1000 eur za pracu (plus strava). Nasi boli fakt radi, mohlo to byt ovela viac (ziju na vychode SR).

denkatn
24. sep 2021

@vikusjk aha, mas pravdu, ale mne to majstri tak odvodili, ze vsetko islo hore, teda aj oni si zdvihli cenu za pracu, uvidis ze sa s tym stretnes ked teraz po pandemii budes zhanat majstra. zhanali sme majstrov na zapadnom slovensku mimo Bratislavy a sme radi, ze sme niekoho zohnali, lebo teraz sa caka aj mesiace na panov majstrov, tento majster prisiel hned zobral 2000za pracu samozrejme bez faktury a za vsetky veci si pytatl naviac, napriklad za dovezenie sanity z obchodu... takze zalezi aj na vyjdenavacich schopnostiach, my sme to nedali dobre mozno, ja mam male dieta, mama 70 rokov, nemal kto vozit sanitu, tak my sme radi ze ta kupelne je hotova za tych 6000 Eur. ak ciastocne prace vyjedna lepsie, tak dobre. inac si myslim, ze vsetci majstri beru teraz statnu pomoc, takze sa nepretrhnu, preto tie ceny su vyssie. ale je to moj dojem a nemam na to dokaz...

vikusjk
24. sep 2021

@denkatn suhlasim, zohnat majtrsa je dnes ozaj problem, resp. takto - zohnat majstra, ktory ti to spravi podla tvojich predstav a zaroven kvalitne, je dnes problem. Rekonstruujeme chalupu, teda je to rodinny dom, mame ho v okrese DS a zaroven prerabam mamke kuchynu (aj so stav.upravami ako vyburanie priecky, preklad vody, nova elektrika atd) na vychode, okres TV, preto viem, ze na vychode su ti majstri lacnejsi, ale tak niekomu sa moze zdat aj 1500 € vela za pracu, preto pisem, ze podla mna je to dobra cena. Ono zase vzdy plati, ze to niekto "vie" spravit lacnejsie, ale otazka je, ci rovnako kvalitne. Ak ste spokojni, tak to je dolezite ;)

avanka
24. sep 2021

@janne318 rekonštruovali sme pred 7 rokmi a kúpeľňa s wc..mali sme už vystavené jadro,práca vrátane kachlí iek,sprchoveho kúta,materiálu,proste na kompletnú 5300 €

stary_ujco
24. sep 2021

Dávať robit veci majstrom po profesiach je fajn možno z cenového hľadiska. Ale pri dnesnej situácii sa môže stať, ze po vodarovi sa bude 2 mesiace čakať na elektrikara a obkladac síce začne, ale nedokončí, lebo bude čakať na stolára...

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denkatn
24. sep 2021

@zara1357 ked vacsina deti zije v panelaku, tak nemaju vztah nieco opravovat, ved co si budu domace prace pilkovat v obyvacke? aby bol clovek zrucny potrebuje dielnicku. asi z deti zo sidlisk bude remeselnikov menej ako kedysi ked sa kazdy prizeral dedovi ako nieco opravuje. stari rodicia dnes tiez nefunguju, tak ako by mohli, maju dnes aj svoj aktivny zivot, takze ja za rodicov sa vyjadrujem, rodicia toho neovplyvnia tolko ako si myslite, aj zvysok spolocnosti k tomu prispieva, takto si zijeme, ze deti budu len ovladat robotov cez pocitac..

petrikovanr
20. jan 2022

Ahojte. Netuším kde chodíte na tie ceny že 700€, 1500€ atd. S bývalým manželom sme prerobili jeden byt a neskôr kúpili a prerobili dom. No takéto ceny neboli ani pred 4 rokmi. S terajším priateľom ideme prerobiť bytové jadro. Lacnú firmu ee 😝 Mala som osobne skúsenosť s firmou ktorá nám dala za jadro najlepšiu ponuku 2950€ s materiálom bez sanity a doplnkov. Prerábka trvala viac ako 4 týždne-(hrúza). 😨Na konci pýtali doplatok za vyrovnávanie stien a podlahy + 950€ . Takže cena nakoniec bola vyššia ako konkurenčné ceny. Po asi pól roku nám začala vlhnúť stena na kuchyni, asi od zle odizolovanej sprchy. Po ďalšom roku nám začal povoľovať na stenách obklad. Ešte počas záruky sme ich urgovali aby opravili chyby ale prestali nám zdvíhať telefón a neskôr naše číslo aj zablokovali. Zmluva ktorú sme dostali bola od začiatku podozrivá keďže mala iba 2 strany ale ako sme pri reklamácií aj zistili bola dokonca aj neplatná. Nebola to ani ich firma( jednoducho podvod) záruky sme sa teda nedomohli.😖😖😖 Zistili sme čo je to za skutočnú firmu a ani nás už neprekvapilo že majú niekoľko exekúcií. Oprava nás stála ďalších 1200 €. Takže skúseností už mám viac než dosť. Už v žiadnom prípade lacnú a neoverenú firmu. Teraz ideme prerábať bitové jadro v NR a máme vybraté 3 overené firmy. Jedného favorita už máme. 👍Cenové ponuky za jadro nám dali od 4100€ do 5200€, práca s materiálom ale bez sanity a doplnkov. Môj názor je že keď nechcete doplatiť ako ja tak jednoznačne firma s minimálne 10 ročnou praxou a rovnako dlhou registráciou v obchodnom registri, žiadnymi dlhmi napríklad na odvodoch a určite ani žiadna exekúcia. Ideálne s dobrí-my nefalšovanými recenziami. Zistila som že v googli majú lepšie firmy firemné profily a tam sa recenzie falšovať nedajú keďže každý prispievateľ musí byť registrovaný a aj priamo googlom overený. Po tejto prerábke Vám dám vedieť ako sme s touto firmou dopadli. Ahojte😉😉😉