Rekonštrukcia domu

zuzka10175
31. aug 2021

Ahojte. Chystám sa na rekonštrukciu domu a zaujímajú ma vaše skúsenosti s prerábaním, domu/bytu.
* Čo by ste určite spravili inak?
* Čo by ste si do domu/bytu určite znovu nedali?
* Čo vám v dome/byte chýba a určite by ste to tam chceli?
* Čo ste pri prerábke zanedbali, odignorovali a teraz to ľutujete?
Prípadne akékoľvek ďalšie postrehy...
Všetkým za odpovede ďakujem.

stary_ujco
31. aug 2021

@zuzka10175 pripravil by som si 2x toľko penazi
Nedal by som si do garaze montaznu jamu
Chyba mi vytah a ohradeny plac pred domom
Zanedbal som doslednu kontrolu robotnikov a tak dodrbali co sa dalo...

bibina32
31. aug 2021

@zuzka10175 skús napísať na stránku Modrá strecha.

mauduska
31. aug 2021

taký vtipný príbeh k rekonštrukcii. Môj ocko je veľmi zručný a všetko, vrátane elektriny, vody, kúrenia, okien, dvier, kachličiek, podlahy atď. nám robil v dome on. Raz sa s mamou dohodli, že chcú murovaný šatník, teda že v rámci spálne bude múr, za ktorým bude stavaná skriňa. Otec sa viackrát mojej mamy pýtal, kam má ten múr dať, ako ďaleko od steny a pod. Rozhodlo sa.. oco postavil múr a keď ho mama zbadala, vyhlásila, že je príliš blízko steny a nevojdú sa jej tam dobre police. Tak sme CELÝ ten múr naraz posúvali po spálni ďalej od steny..
Odvtedy ešte viac pamätám na príslovie 2x meraj a raz strihaj.. :D

sisulia
31. aug 2021

ono je tazko ti to takto povedat, kedze kazdy ma iny vkus, ine potreby a je v inej situacii, takze podla mna sa ti v tomto moc poradit neda. aj tak to pride casom, ze by si iste veci mozno spravila inak

heleninamama
31. aug 2021

Takmer dva roky sme rekonštruovali zdedený starý dom. Zostali z neho len obvodové múry. A to mi stále vadilo, že to je len niečo staré, hoci repasované. Nakoniec som ho predala (muža skoro vykotilo) a dala si postaviť úplne nový podľa mojich predstáv.
Mala som to urobiť hneď.

salome123
31. aug 2021

@zuzka10175 chyba mi ešte 1wc navyše (máme len 1), za super vec považujem vstavaný smetny kôš a že žinku na prádlo mám síce von pod strechou, ale dotiahnem na ňu aj z okna izby (fajn vec, keď po sprchovaní chcem vyvesiť von uteráky)

cubo2
31. aug 2021

Toto je velmi komplikovana tema a tvoja otazka je strasne vseobecna.. Ale ta rada, ze priprav si 2x tolko penazi je velmi dobra, zvlast teraz, ked ceny vsetkeho vyleteli prudko nahor..

sssss123
31. aug 2021

keď si už má pripraviť 2 x toľko peňazí tak si môže rovno postaviť niečo nové alebo kúpiť byt od developera a mať ho podľa svojich predstáv

ddd333
31. aug 2021

@zuzka10175 už len názov je zly - treba stavat nové

qetka
31. aug 2021

ja som nastvata na jednokridlove velke okno. Mala som dat radsej dve mensie kridla. Mam ho nad stolom v pracovni a neda sa dobre otvorit, lebo tam mam monitory. Architekt ho tak nakreslil, tak som to tak objednala. Keby sa dalo,
tak ho vymenim. Dalej by som si dala do kupelne bidet. A mali sme garaz spojit
s domom, teraz ich mame oddelene.

luccija
31. aug 2021

@zuzka10175 spravili by sme väčšiu terasu, a urobila by som zvlášť miestnosť kde by bola práčka, sušička vadí mi to v kúpeľni hoci ich nevidno sú za rohom, ale všade je prach.S ostatným som spokojna

arcaniss
31. aug 2021

@zuzka10175 ja už siedmy rok byvam v zrekonštruovanom rodinnom dome a keď sa tak zamýšľam, tak jediné čo by som si už asi nedala je kamenný koberec do interiéru. Vtedy to bola na Slovensku novinka a aj to tak dopadlo, keďže ani robotníci s tým nevedeli robiť... Inak za mňa určite bolo najdôležitejšie odizolovanie múrov podrezaním. Teraz by som možno ešte dala solárne panely a klimatizáciu. Inak som maximálne spokojná, pretože som dosiahla to co som chcela. Držím ti palce, bude to ťažký boj, ale výsledok bude určite stáť za to 😉

zuzka10175
autor
2. sep 2021

@ddd333 dom sme zdedili, je krásny, len potrebuje zmodernizovať