Rekonštrukcia bytu

23. jan 2023

Ahojte 🙂
Mam takú otázku tie co ste prerabali byt, dom tak co je také najdôležitejšie dat urobiť ak chce človek modernu a zároveň eko šetriacu domácnosť , ide o stary trojizbak v pôvodnom stave, bude nutnosť vymeniť komplet elektriku lebo táto je robená ešte roku pána, okná sú plastove asi 15 ročne (to si myslím ze asi stačí dat skontrolovať uvidime), plus bude treba nahodiť nové stierky lebo sa olupuju, a sú tam brutálne krivé podlahy..... A plus aké šetriace vychytavky ste si dali (taka umývačka ano nie, alebo infra panely do bytu ak sa to vlastne môže namiesto radiátorov-centrálneho vykurovania, vlastný bojler?? ) ? Ďakujem za každý postreh co je treba podľa vás dobre skontrolovať 🙂

viestta
23. jan 2023

Nová voda, odpad, elektrina, vymeniť radiátory za ucinnejsie, ak sa dá, tak aj klíma a opraviť aj balkón. Možno dvere ak sú problematické, obrusiť, natrieť zárubne. A na com nešetrit je kvalitná podložka pod kvalitnú podlahovú krytinu.

lopuch22
23. jan 2023

Rozvody vody,ak chces pekné stierky treba aj steny vyrovnať,spolu s tým nadväzuju stropy.Podlahu vyliať naj nivelákom a vinyl, odhlučnenie a drží teplotu.Vlastný bojler v klasickej bytovke ťažko.Umyvacku záleží od životného štýlu rodiny.Zarubne,obložky,okná stačí nastaviť a vyčistiť.Skor výmena žalúzií alebo vonkajšie

aleshka_supermama
23. jan 2023

Elektrinu určite vymeniť, bývala som v byte po kompletnej rekonštrukcii ale elektrina tam nebola vymenená.
Keď mi išla práčka rúra a TV mi vždy poistky komplet vyhodilo 😒.

zuzuliennka1
23. jan 2023

no, neviem, ale ked to chces takto poriadne - tak to bude potrebne asi prekontrolovat a vymenit uplne vsetko, od elektrickych rozvodov, cez malovanie az po podlahy, komplet VSETKO

andrejka1974
23. jan 2023

Určite stierky strop,podlahy ak treba my sme dávali laminátové parkety ,určite sa oplatí mycka šetrí vodu kúpeľňu nové dvere zárubne my sme komplet postupne rekonštruovali celý starý dom od podláh cez novú vodu elektrinu sadrokartón znižovanie stropy kúpeľňa kuchyňa proste kachličky dlažba všetko a všetko sme si robili sami okrem vody